تبلیغات
خــبـــرگـــــزاری رسمی بُـرک - مطالب هفته سوم تیر 1394
وبلاگicon

جلوگیری از کپی کردن مطالب

منوی اصلی
خــبـــرگـــــزاری رسمی بُـرک
وب سـایت خـبــری تــحـلـیلــی بُرک (دیــد شمـا آیــنـده شمـاســت)به سـردبـیـری عـلـیـرضـا نـجـارپـور اسـتـادی

اینستاگرام هنرمندان

بیشتر از اکنون باشید و دنیایی از خدمات را در سایت ما تجربه کنید چرا که ما همه را به چالش میکشیم www.Bork.ir
 • پایگاه اینترنتی موسسه ویلسون کوارترلی نوشت: یک بدافزار پیشرفته علیه مذاکرات هسته‌ای ایران جاسوسی می‌کند و احتمالا کار اسرائیل است.

  ویلسون کوارترلی نهم ژوئیه 2015 درمطلبی نوشت: تحقیقات درباره هک شدن شرکت امنیت سایبری روسی کاسپراسکی نشان داد اسرائیل یک جنگ جاسوسی سایبری گسترده و هولناکی  را به راه انداخته است...

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:52 ق.ظ
  ارسال دیدگاه

 • مساله لغو تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران مهمترین موضوع مورد اختلاف بین دو طرف است.

  به نقل از مونیتورینگ این شبکه ، بی بی سی : مساله لغو تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران مهمترین موضوع مورد اختلاف بین دو طرف است.

  این موضوع همچنین باعث بروز شکاف در میان اعضای گروه ۱+۵ شده است و در حالیکه کشورهای غربی، به خصوص آمریکا بر حفظ این تحریم‌‌ها اصرار دارند، روسیه و تا حدودی چین، ابقای این بخش از تحریم‌های بین‌المللی را لازم نمی‌دانند.


  عناوین برخی از رسانه ها:


  * بی‌بی‌سی :  اصل مذاکرات ، امروز است .

  * گاردین : برخی از کشورهای پنج بعلاوه یک درباره نرمش از خط قرمز دیگر کشورهای اروپایی منعطفند اما درباره خط قرمزهای خودشان کوتاه نمی آیند.

  * موگرینی :  موضوع مذاکرات دیگر بر سر تدوین متن نیست بلکه گفتگوها به مرحله‌ای رسیده که وزیران خارجه باید تصمیم‌های سیاسی بگیرند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • شورای اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: برای انکه گفت وگوهای بیشتری برای رسیدن به یک راه حل بلندمدت در مورد برنامه هسته ای ایران اختصاص داده شود، تعلیق تحریم ها را تا روز دوشنبه آینده (۱۳جولای ۲۰۱۵) تمدید کرده است.

  شورای اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد برای انکه گفت وگوههای بیشتری برای رسیدن به یک راه حل بلندمدت در مورد برنامه هسته ای ایران اختصاص داده شود ، تعلیق تحریم ها را تا روز دوشنبه آینده (13جولای 2015) تمدید کرده است.

  قبلا  تعلیق این تحریم ها از 30 ژوئن تا هفتم جولای تمدید شده بود که پس از آن ، یک نوبت تا 10 جولای و اکنون تا 13 جولای تمدید شده است .

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • منابع خبری از مخالفت عربستان با برقراری آتش بس در یمن خبر می دهند، این در حالی است که سخنگوی سازمان ملل دیشب گفته بود آتش بس غیرمشروط در یمن از ساعت ۱۲ نیمه شب جمعه به وقت محلی آغاز می شود و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

  سخنگوی سازمان ملل دیشب گفته بود آتش بس غیرمشروط در یمن از ساعت 12 نیمه شب جمعه به وقت محلی آغاز می شود و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه می یابد.

  استفان دوجاریک، هدف از برقراری این آتش بس را کمک رسانی به مردم جنگ زده یمن اعلام کرده بود.

  بیش از سه ماه و نیم حملات همه جانبه سعودی ها به یمن ، تخریب زیر ساخت ها، انبارهای مواد غذایی، بیمارستان ها و کمبود دارو و آب آشامیدنی سالم در نتیجه محاصره ، اوضاع انسانی در این کشور را بحرانی کرده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمد جواد ظریف در پایان دیدار امروز خود با کری این دیدار را سازنده ارزیابی کرد و گفت : مذاکرات در حال پیشرفت است اما مشکلاتی وجود دارد .

  وزیران امور خارجه ایران و آمریکا ، در ادامه رایزنی های هسته ای  ظهر امروز بار دیگر دیدار کردند .
  محمد جواد ظریف پس از این دیدار با حضور در بالکن هتل کوبورگ وین بهمراه صالحی و عراقچی در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت :مذاکرات در حال پیشرفت است اما مشکلاتی وجود دارد.
  وی در پاسخ به یک سوال خبرنگار که آیا شما آخر هفته اینجا می مانید ,افزود که به نظر می رسد که آخر هفته (میلادی) اینجا هستیم . 
  وزیر امور خارجه افزود : به نظر می رسد دو روز دیگر در وین هستیم ، هنوز مهمترین موضوعات حل نشده باقی مانده است و  با اراده سیاسی موضوعات حل می شود . مذاکرات ایران و 1+5 که آخرین مراحل خود را برای دستیابی به توافق جامع پشت سر می گذارد ، دیروز یک بار دیگر به علت تغییر مواضع  طرف غربی به ویژه آمریکا از دستیابی به نتیجه  باز ماند .

   دانلود


  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:47 ق.ظ
  ارسال دیدگاه

 • رسانه ها و خبرنگاران بیرون از هتل کوبورک همچنان چشم به دودکش هتل دوخته اند که آیا از این دودکش دود سفید بیرون می آید؟

  با کند شدن روند مذاکرات هسته ای، دیپلماسی بالکنی وارد ادبیات مذاکرات هسته ای شده است.

  وزیر خارجه ایران در دو نوبت در بالکن ظاهر شد و در خلال صحبت با معاونان و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان به سوالات خبرنگاران هم پاسخ گفت.

   دانلود

   فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اروپا هم با اینکه به بالکن آمد و 10 دقیقه با تلفن همراه خود صحبت کرد، به پرسش های خبرنگاران پاسخ نگفت.

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:46 ق.ظ
  ارسال دیدگاه

 • وزیر انرژی آمریکا گفت برای رسیدن به یک توافق خوب ، سخت تلاش می کنیم.

  ارنست مونیز در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: اکنون دوباره مشغول کار شده ایم.

  ما سخت کار می کنیم تا به توافق خوبی دست یابیم که مبتنی بر دقت علمی است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • شبکه تلویزیونی پرس تی وی در خبری فوری و زیر نویس اعلام کرد، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است برخی از مسائل باقیمانده در گفتگوهای هسته ای پنج بعلاوه یک با ایران حل و فصل شده است.

  شبکه تلویزیونی پرس تی وی در خبری فوری و زیر نویس اعلام کرد، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است برخی از مسائل باقیمانده در گفتگوهای هسته ای پنج بعلاوه یک با ایران حل و فصل شده است.

  خبرگزاری فرانسه نیز از وین گزارش کرد، جان کری وزیر امور خارجه امریکا گفت بعضی از مسائل باقی مانده در مذاکرات وین حل شده است.

  وزیر امور خارجه آمریکا گفت معتقدیم بعضی از مسائل باقی مانده را حل کردیم  و پیشرفت داشتیم.

  وی افزود ولی هنوز یک یا دو  بسیار دشوار وجود دارد.

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:43 ق.ظ
  ارسال دیدگاه

 • تغییر مواضع و زیاده خواهی طرف غربی، مذاکرات هسته ای را در دقایق پایانی باز هم به وقت اضافه کشاند.

  از وین خبر می رسد غربی ها در آخرین مرحله مذاکرات هسته ای با تغییر مواضع خود، فشار را بر تیم ایرانی افزایش داده اند تا شاید این تیم منسجم را به زیر پا گذاشتن خطوط قرمز و حقوق ملت ایران وادار کنند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • ورزش > فوتبال جهان - در هیچ پنجره نقل و انتقالات، به اندازه پنجره تابستان 2015، صحبت از فروش و انتقال اسطوره‌ها نبود...
  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:37 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ورزش > فوتبال ملی - سرمربی تیم ملی به مالزی دعوت شده است.

  کارلوس کروش سرمربی تیم ملی همچنان در مرخصی به سر می برد و این روزها در لیسبون است. او مرخصی خود را یک ماه دیگر تمدید کرد و این مسئله نگرانی ها را درباره آینده همکاری او با تیم ملی بیشتر کرده است. کروش هیچگاه عادت نداشت اینهمه از تیم ملی دور باشد اما اتفاقات اخیر و همینطور عملکرد ضعیف بازیکنان با تجربه در بازی ترکمنستان باعث شد تا او با ناراحتی شدید ایران را ترک کند. کروش پس از پایان مرخصی اش به مالزی می رود تا در کنگره فیفا شرکت کند. در این مراسم تنی چند از مربیان بزرگ دنیا حضور دارند. کروش پس از حضور در این سمینار راهی ایران می شود.

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:36 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • میانگین قیمت هر متر مربع مغازه تجاری در شهر تهران بسته به موقعیت و شرایط بین حدود 8 تا حدود 60 میلیون در نوسان ...

  میانگین قیمت هر متر مربع مغازه تجاری در شهر تهران بسته به موقعیت و شرایط بین حدود 8 تا حدود 60 میلیون در نوسان است.

  در یک بررسی میدانی قیمت هر متر مربع مغازه تجاری در نقاط مختلف پایتخت به شرح زیر مشخص شد...

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:34 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ورزش > لیگ برتر - بهرام افشارزاده از مسولان نقل و انتقالات خواسته تا آپشن های قرارداد کرار را حذف کنند.

  استقلالی ها سال گذشته بابت گل ها و پاس گل های کرار پاداش هایی را در قرارداد گنجانده بودند ولی امسال به این فکر افتاده اند آنها را حذف کنند و در مقابل نکات تازه ای به قرارداد اضافه کنند. کرار سال گذشته بازی های زیادی را به خاطر بد رفتاری های خودش از دست داد و آبی ها امسال نمی خواهند بابت این غیبت ها به کرار پولی بدهند. یعنی آنها در نظر دارند بندی به قرارداد اضافه کنند و بگویند اگر این بازیکن هر محرومیتی را برای خود تراشید، به خاطر آن بخشی از دستمزدش را نگیرد. اتفاقا افشارزاده هم در تماسی که با نظری جویباری مسول نقل و انتقالات استقلال داشت، گفت: «بخشی از بندهای قراردادش را حذف کنید. ما چرا باید مثل قبل با کرار قرارداد ببندیم. او سال قبل به اندازه کافی باشگاه را اذیت کرد.» و حالا کرار دقیقا دست روی همین نقطه می گذارد و می گوید روی بندهایی از قرارداد توافق نکرده اند.

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:29 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ورزش > فوتبال ملی - تیم ملی فوتبال ساحلی ایران دست به کار بزرگی زد و نایب قهرمان دنیا را سزاوارانه شکست داد.
  اسپانیا نایب قهرمان فوتبال ساحلی دنیا حتی با گل مردود هم نتوانست حریف ملی پوشان کشورمان شود. شاگردان مارکو اکتاویو در یک بازی دشوار توانستند تیم ملی اسپانیا را 6 بر 5 شکست دهند. در این بازی و در همان نیمه نخست بازیکنان اسپانیا توسط کاپیتان شان ، گلی را با دست وارد دروازه ایران کردند که اعتراض کادرفنی و بازیکنان ما در این صحنه به جایی نرسید. بعد از بازی ، کادرفنی تیم ملی ایران به شدت به داوری این بازی اعتراض داشت و می گفت گروه داوری روند بازی را برای ملی پوشان ما سخت کردند اما باز هم نتوانستند مانع پیروزی تیم ملی ایران شوند.

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:27 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • بین الملل > دیپلماسی - جواد ظریف به همراه هیئت همراه دقایقی در بالکن هتل کوبورگ حضور پیدا کرد.
  وزیر خارجه کشورمان بعد از جلسه صبح امروز خود با همتای آمریکایی و خانم موگرینی به بالکن هتل کوبورگ آمد. ظریف در پاسخ به سوالی درباره وضعیت مذاکرات اشاره کرد: مذاکرات در حال پیشرفت است.

  او همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که از او درباره احتمال ادامه مذاکرات تا پایان هفته (میلادی) پرسید پاسخ داد: فکر می کنم همینطور باشد.

  وزیر خارجه کشورمان همچنین جلسه صبح امروز خود با آقای کری را سازنده خواند. ظریف همچنین تاکید کرد اصلی ترین مسئله پیش روی طرفین رسیدن به راه حل است. ظریف همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش ابراز امیدواری کرد دوشنبه به تهران باز گردد.

  ظریف که در تمام مدت لبخند بر لب داشت به در خواست عکاسان دست تکان داد تا آنها بتوانند عکس ها بهتری را از وزیر خارجه کشورمان ثبت کنند.

  ظریف همچنین اشاره کرد مسائل باقی مانده با اراده سیاسی طرف مقابل قابل حل است.

  ظریف که عراقچی، صالحی و فریدون او را همراهی می کردند به فاصله چند دقیقه دوبار به بالکن آمد و رفت. در حالی که ظریف از بالکن منتهی الیه سمت چپ بیرون آمده بود فدریکا موگرینی هم در بالکن سمت راستی ظاهر شد و لحظاتی برای خبرنگاران دست تکان داد.

  با آمدن موگرینی ظریف برای خبرنگاران و عکاسان دست تکان داد  و به داخل اتاق برگشت.  

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • پاسخ شهرداری‌تهران به جوابیه سپاه درباره ساخت و ساز پادگان عشرت‌آباد/ قناعتی: شهرداری با سکوتش، مجوز داده

  جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری - پس از جوابیه سپاه پاسداران درباره ساخت و ساز در میدان سپاه، ابتدا سازمان میراث فرهنگی و اکنون شهرداری تهران پاسخ سپاه را داده اند...
  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:24 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آمار صادرات بهاره گمرک حاکی از آن است که مجموعا ایران بیش از 3500 دستگاه خودرو به دیگر کشورها صادر کرده که البته عمده خریدار این ...

  آمار صادرات بهاره گمرک حاکی از آن است که مجموعا ایران بیش از 3500 دستگاه خودرو به دیگر کشورها صادر کرده که البته عمده خریدار این خودروها عراق است...

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • به اطلاع متقاضیان محترم میرساند شرایط فروش محصولات سایپا به مناسبت عـیـد سـعـیـد فـطـر از روز یكشنبه مورخ 21 تیرماه 94 ساعت 14 به شرح ذیل ...

  به اطلاع متقاضیان محترم میرساند شرایط فروش محصولات سایپا به مناسبت عـیـد سـعـیـد فـطـر از روز یكشنبه مورخ 21 تیرماه 94 ساعت 14 به شرح ذیل جاری خواهد شد. 

  ep9fc3e86fos1cw0e4e.png

  * متقاضیان محترم میتوانند برای بهره مندی از شرایط فوق در روز یکشنبه 21 تیرماه 94 به نمایندگی های مجاز سایپا مراجعه نمایند .

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:19 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با توجه به فرارسیدن هفته تامین اجتماعی خبرهایی را در خصوص آخرین وضعیت پرداخت مابه‌التفاوت ...

  معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با توجه به فرارسیدن هفته تامین اجتماعی خبرهایی را در خصوص آخرین وضعیت پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین بازنشستگان، سرانجام بازنشستگی با 25 سال سابقه و بیمه عمر برای بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام کرد...

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:18 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • بانک دی اعلام کرد رسما عضو بزرگترین شبکه پیام رسانی بین‌المللی سوئیفت (SWIFT) شد.

  احمد شفیع‌زاده در مراسم پیوستن بانک دی به سوئیفت با تاکید بر اینکه عمیقا باور دارم عامل مهم «مدیریت جهادی» عبارت است از خودباوری، اعتماد به نفس و اعتماد به کمک الهی، تصریح کرد: به همین دلیل با اتکال به خداوند متعال و با پشتیبانی همه‌ همکاران در بانک دی در پی آن هستیم تا با نگاهی تحول‌گرا و تحول‌زا، بانک را در مسیر افتخارآفرینی قرار دهیم و با حرکتی قوی و موثر، خود را به جایگاهی برسانیم که مایه‌ افتخار ملت شریف ایران باشیم و این حداقل مطالبه‌ای است که همواره از خود داریم...

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:17 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ایران و گروه 1+5 در آخرین مرحله مذاکرات برای دست یابی به توافق بر سر مسئله هسته ای تهران هستند.

  ایران و گروه 1+5 در آخرین مرحله مذاکرات برای دست یابی به توافق بر سر مسئله هسته ای تهران هستند.

  وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 شامل پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و بریتانیا) به علاوه آلمان هم اکنون در وین حضور دارند و مذاکرات را ادامه می دهند گرچه مهمترین بخش مذاکرات در گفتگوهای دوجانبه میان وزیران خارجه ایران و آمریکا یعنی محمدجواد ظریف و جان کری انجام می شود...

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:13 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • با پشت سر گذاشتن روزها و ساعت‌های حساس مذاكرات حال دیگر می‌توان گفت همه مردم و تمامی مقامات از نتایج مثبت احتمالی آن سخن ...
  خوش‌بینی مقامات كشور نسبت به حصول توافق هسته‌ای

  با پشت سر گذاشتن روزها و ساعت‌های حساس مذاكرات حال دیگر می‌توان گفت همه مردم و تمامی مقامات از نتایج مثبت احتمالی آن سخن می‌گویند. خیلی‌ها بر این نظرند كه آنچه در رسانه‌های غربی و متحد امریكا و غرب تبلیغ می‌شود با آنچه در وین شاهد هستیم، متفاوت هست و به گونه‌یی عمل می‌كنند كه به نظر برسد همه‌چیز تمام شده و اینكه تیم مذاكره‌كننده مراحل حساس گذشته را به خوبی پشت سر گذاشت باید مراقب بود كه پس از پایان تحریم و مذاكرات كشور تبدیل به بازاری برای كالاها و اجناس اروپایی و غربی نشود و‌ آنها ایران را به عنوان بازار هدف برای فروش محصولات خود در نظر نگیرند...

  آخرین ویرایش: شنبه 20 تیر 1394 01:12 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آخرین ویرایش: چهارشنبه 17 تیر 1394 10:03 ق.ظ
  ارسال دیدگاه

 • معاونان یوکیا امانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حل مساله ابعاد نظامی احتمالی یا مطالعات ادعایی به تهران می روند.

  یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده به خبرنگاران گفت: هرچند که آژانس تاکنون نتوانسته برای اثبات ادعاهای خود در این زمینه مستنداتی قابل اتکا و موثق ارائه کند ولی چون ایران می خواهد مساله را حل کند امادگی خود را اعلام کرد تا کمک کند آژانس در چارچوب ملاحظاتش این مساله را هم حل کند.
  این منبع نزدیک به مذاکرات  افزود: از نظر ما این موضوع سختی نیست چون ابهامی ندارد و از این بابت نگرانی نداریم اما نباید باب ادعاهای واهی را به گونه ای باز بگذاریم .

  آخرین ویرایش: دوشنبه 15 تیر 1394 03:05 ق.ظ
  ارسال دیدگاه

 • پیاده روی شبانه، پاسخ به آلن، عکسی کمتر دیده شده از بنیانگذار انقلاب اسلامی در فضای مجازی، نه احمدی نژاد به دنیای سیاست، کلاهبرداری در پوشش خبرنگار و پول توریسم درمانی در جیب؛ از عناوینی است که "در حاشیه" به آنها پرداخته است...

  آخرین ویرایش: دوشنبه 15 تیر 1394 03:02 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • فرهنگ > دین و اندیشه - ما قرآن را در شب قدر نازل کردیم و تو از شب قدر چه می دانی؟ شبی که از هزار ماه ارجمندتر است ...
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات سایت : 2 1 2

پشتیبانی