تبلیغات
خــبـــرگـــــزاری رسمی بُـرک - مطالب هفته دوم شهریور 1393
وبلاگicon

جلوگیری از کپی کردن مطالب

منوی اصلی
خــبـــرگـــــزاری رسمی بُـرک
وب سـایت خـبــری تــحـلـیلــی بُرک (دیــد شمـا آیــنـده شمـاســت)به سـردبـیـری عـلـیـرضـا نـجـارپـور اسـتـادی

اینستاگرام هنرمندان

بیشتر از اکنون باشید و دنیایی از خدمات را در سایت ما تجربه کنید چرا که ما همه را به چالش میکشیم www.Bork.ir


 • نگاهی به عناوین اصلی اخبار روزنامه های (سیاسی, اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی, و ...) صبح کشور در ۹ شهریور ۱۳۹۳

  روزنامه جمهوری اسلامی

  روزنامه جمهوری اسلامی

  برای دیدن روزنامه جمهوری اسلامی اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه کیهان

  روزنامه کیهان

  برای دیدن روزنامه کیهان اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه رسالت

  روزنامه رسالت

  برای دیدن روزنامه رسالت اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه ابتکار

  روزنامه ابتکار

  برای دیدن روزنامه ابتکار اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه دنیای اقتصاد 

  روزنامه دنیای اقتصاد

  برای دیدن روزنامه دنیای اقتصاد اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه جوان

  روزنامه جوان

  برای دیدن روزنامه جوان اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه افغانستان

  روزنامه افغانستان

  برای دیدن روزنامه افغانستان  اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه ابرار

  روزنامه ابرار

  برای دیدن روزنامه ابرار اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه اطلاعات

  روزنامه اطلاعات

  برای دیدن روزنامه اطلاعات اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه مردم سالاری

  روزنامه مردم سالاری

  برای دیدن روزنامه مردم سالاری اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه قدس

  روزنامه قدس

  برای دیدن روزنامه قدس اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه ایران

  روزنامه ایران

  برای دیدن روزنامه ایران اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه وطن امروز

  روزنامه وطن امروز

  برای دیدن روزنامه وطن امروز اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه جهان صنعت

  روزنامه جهان صنعت

  برای دیدن روزنامه جهان صنعت اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه آفرینش

  روزنامه آفرینش

  برای دیدن روزنامه آفرینش اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه جام جم

  روزنامه جام جم

  برای دیدن روزنامه جام جم اینجا کلیک کنید

   

  روزنامه ابرار اقتصادی

  روزنامه ابرار اقتصادی

  برای دیدن روزنامه ابرار اقتصادی اینجا کلیک کنید

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • نشست خبری روز شنبه رییس جمهوری ایران از همان دقایق نخست، بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت و هر یک از این رسانه های بخش هایی از این نشست و سخنان دکتر حسن روحانی را مورد توجه قرار دادند.

  واکنش به تحریم های اخیر آمریکا، دفاع از دستاوردهای دولت، سفر احتمالی به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل،دیدار با رییس جمهوری آمریکا، ایستادگی مقابل اقلیت افراطی و بازداشت خبرنگار واشنگتن پست، از جمله محورهای مورد توجه رسانه های خارجی بود.

  نشست خبری رئیس جمهور
  در این میان واکنش به ادامه تحریم های آمریکا علیه ایران، عمده محور مورد توجه شبکه ها و خبرگزاری های خارجی در خصوص سخنان آقای روحانی در این نشست به شمار می رفت و برخی رسانه ها هم در گزارش های خود به پاسخ رییس جمهوری درباره سفر به آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین دیدار احتمالی با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا اشاره کردند.
  ** رویترز
  خبرگزاری رویترز گزارش داد: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز شنبه گفت که تحریم های جدید آمریکا مغایر با روح مذاکرات هسته ای تهران با قدرت های جهان است اما در عین حال افزود که نسبت به ادامه مذاکرات بدبین نیست.
  به گزارش رویترز ، روحانی  در پاسخ سوالی درباره واکنش به اقدامات آمریکا گفت: این تحریم ها مغایر روح مذاکرت و از نظر من غیرسازنده هستند.
  با این حال روحانی در ادامه این کنفرانس خبری لحن مثبت تری اتخاذ کرد و گفت که امید برای رسیدن به توافق نهایی تا روز 24 نوامبر وجود دارد.
  وی گفت: این کار سخت است اما من نسبت به ادامه مذاکرات بدبین نیستم.
  اقدام آمریکا پس از آن صورت گرفت که دیپلمات ها در وین گفتند ایران ظاهرا در مهلت مقرر 25 اوت به پرسش های آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره تحقیقات بمب هسته ای پاسخ نداده است. ایران چنین اقدامی را تکذیب می کند
  *خبرگزاری فرانسه
  خبرگزاری فرانسه از تهران گزارش داد: حسن روحانی رییس جمهوری ایران در نشستی خبری گفت که تحریم های وضع شده جدید آمریکا علیه سازمان های مرتبط با برنامه هسته ای تهران، بی اعتمادی موجود بین این دشمنان دیرینه را عمیق تر کرده است و این اقدام با فضای مذاکرات، سازگار نیست.
  وی گفت: برخی تحریم ها همچون تحریم های اعمال شده علیه دارو یا محصولات غذایی، جنایت علیه بشریت است. ما در برابر تحریم ها ایستادگی و مقاومت و به آن افتخار می کنیم.
  با این حال، وی با وعده به ادامه مذاکرات با گروه 1+5 افزود: امیدواریم در فرصت باقی مانده به توافق برسیم، چنانچه طرف مقابل با حسن نیت عمل کند.
  رییس جمهوری ایران همچنین گفت که قصد ندارد با ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار و گفت و گو کند.
  ** بی بی سی انگلیس
  پایگاه خبری انگلیسی بی.بی.سی گزارش داد: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران ، آمریکا را به اعمال ˈتحریم های غیرقانونیˈ علیه ایران متهم کرد و گفت این تحریم ها به مذاکرات کنونی صدمه می زند.
  این پایگاه خبری زیر عنوان ˈحمله رئیس جمهوری ایران به تحریم های آمریکاˈ نوشت: حسن روحانی روز شنبه از آمریکا به دلیل تحریم های جدید انتقاد کرد و گفت که این تحریم ها ˈبا روح مذاکرات جاری سازگار نیست ˈ.
  وی افزود: ایران هنوز متعهد به ادامه مذاکرات هسته ای با آمریکا و پنج قدرت بین المللی دیگر است.
  *آسوشیتدپرس
  خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت: روحانی دریک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که این تحریم ها مانع مذاکرات هسته ای با قدرت های جهان نمی شوند، هر چند تحریم های تاثیرگذار بربخش دارویی ایران را ˈجنایت علیه بشریتˈ نامید.
  روحانی همچنین گفت که نمی داند آیا درنشست ماه آینده مجمع عمومی سازمان ملل شرکت خواهد کرد یا نه.
  وی افزود که هیچ برنامه ای برای دیدار با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا ندارد.
  *صدای امریکا
  پایگاه اینترنتی صدای آمریکا نوشت: رئیس جمهوری ایران تحریم های های جدید امریکا را تجاوز و مغایر با توافق ژنو ارزیابی کرده است، با این حال می گوید مذاکرات هسته ای ادامه خواهد یافت.
  این پایگاه خبری ادامه داد: حسن روحانی با انتقاد از تحریم ها، آنها را غیر قانونی و تجاوز به حقوق ملت بزرگ ایران، مخالف با توافق ژنو و ناسازگار با روح توافقات و مسیر اعتماد سازی دانست و گفت که ما باید در برابر این تجاوز ایستادگی کنیم و مهاحمان را سر جایشان بنشانیم.
  صدای آمریکا اضافه کرد: روحانی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره همکاری ایران با آمریکا در مبارزه با داعش گفت که ما از هر کشوری که با تروریسم مبارزه کند استقبال می کنیم اما برنامه ای برای همکاری با آمریکا در این زمینه نداریم.
  *بی بی سی فارسی
  پایگاه اینترنتی بی.بی.سی فارسی نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران می گوید تحریم های تازه آمریکا تاثیری در اصل مذاکرات هسته ای نخواهد گذاشت هرچند به مسیر اعتماد ضربه می زند.
  اما در عین حال رئیس جمهوری ایران گفت: همه هفت کشور که در مذاکرات گروه 1+5 حضور دارند، دنبال حل و فصل مساله هسته ای هستند چون تحریم راهی اشتباه و به ضرر همه بوده است.
  او بعضی از تحریم ها مانند تحریم دارو و غذا را جنایت علیه بشریت خواند و تصریح کرد که بهانه آمریکا برای تحریم، جلوگیری از دور زدن تحریم هاست اما ایران هم به گفته آقای روحانی تلاش خواهد کرد که تحریم ها را دور بزند چون این تحریم ها را غیرقانونی می داند.
  رئیس جمهوری ایران گفت: برای سفر به نیویورک در روزهای پیش رو تصمیمی نگرفته و برنامه ای هم برای دیدار با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا ندارد اما به هرحال تاکید کرد که اگر خودش به این سفر نرود، وزیر خارجه ایران به نیویورک خواهد رفت.
  پایگاه اینترنتی العربیه فارسی زیر عنوان ˈبا افتخار تحریم ها را دور می زنیمˈ نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه کشورش گفت که ایران تحریم ها را با افتخار دور می زند چرا که آن ها را غیر قانونی می داند.
  او در ابتدای کنفرانس خبری خود با اشاره به وعده های انتخاباتی اش مبنی بر کاهش نرخ تورم گفت: دولت موفق شده تورم را در طول یک سال گذشته مهار کند و به وعده ای که به مردم داده بوده به نوعی پاسخ دهد. قرار بود تا پایان امسال تورم 12 ماهه را به 25 درصد برساند و امروز آخرین آمار ما می گوید تورم 2/23 بوده است. ضمن اینکه تا پایان سال تورم کمتر از 20 درصد خواهد بود پس بهتر از وعده ای که به مردم داده شده محقق خواهد شد.
  **دویچه وله
  پایگاه اینترنتی صدای آلمان(دویچه وله) هم گزارش داد: حسن روحانی در پاسخ به خبرنگار روزنامه کیهان درباره تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر فاصله گذاری دولت با ˈفتنه گرانˈ گفته است که اگر کسی در دادگاه محکوم به محرومیت از حقوق اجتماعی شده، به قانون عمل می کنیم.
  وی گفته است، مسایلی که مربوط به سال های گذشته است براساس قانون عمل خواهیم کرد و اگر کسی محکومیتی دارد و آن محکومیت برای آن است که از حقوق اجتماعی توسط دادگاه محروم شده قطعا ما به قانون عمل می کنیم.
  پایگاه اینترنتی رادیو فردا هم زیر عنوان ˈدر برابر جریان تخریب قاطع خواهم بودˈ نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفت که مبنای عمل دولت او درباره رویدادهای سال 1388 و نقش شخصیت های مختلف در این رویدادها، تنها قانون و احکام قضایی است.
  این پایگاه خبری افزود: روحانی در واکنش به پرسش خبرنگار روزنامه محافظه کار کیهان و اشاره او به سخنان اخیر رهبر جمهوری اسلامی درباره اعتراضات سال 1388 تاکید کرد که دولت او در این زمینه در چهارچوب قانون حرکت خواهد کرد.
  وی اظهار کرد: معیار ما قانون است. اگر قوه قضاییه کسی را محکوم دانسته و حکم آن فرد نیز محرومیت از حقوق اجتماعی باشد، دولت به این حکم عمل می کند، اما اگر بر اساس توهمات و تخیلات، اتهاماتی به کسی نسبت داده شود، آن را نمی پذیریم.
  *رادیو فرانسه
  بخش فارسی رادیو فرانسه هم در گزارشی نوشت: رییس جمهوری ایران گفته است که اکثریت جامعه و دولت در مقابل اقلیت افراطی می ایستند.
  این پایگاه خبری افزود: حسن روحانی بار دیگر گفت که دولت او موفق شده که در یک سال گذشته تورم را مهار کند و رشد منفی اقتصادی را از 7.6 درصد به 1.1 درصد برساند.
  رییس جمهوری ایران ابراز امیدواری کرد که با خروج کشور از رکود و آغاز ازسرگیری رشد اقتصادی، معضل بیکاری در کشور نیز که به گفته او جدی است، برطرف شود.
  وی همچنین بیکاری را در کنار رکود مهمترین معضل جامعه دانست و گفت: برای رفع مشکل بیکاری راه سختی در پیش است و اشتغال تحصیلکرده ها یکی از اصلی ترین مخاطرات مسیر اشتغال در ایران است.
  آخرین ویرایش: یکشنبه 9 شهریور 1393 08:52 ق.ظ
  ارسال دیدگاه

 • حسن روحانی چهارمین کنفرانس خبری اش بیشتر به دیپلماسی اختصاص یافت. پاسخ های روحانی هم شفاف بود تا نشان دهد که

  محمود عزیزی: در چهارمین کنفرانس خبری در مجموع رئیس جمهور در مجموع 115 دقیقه اظهارات و پرسش و پاسخ هایش با خبرنگاران  صریح تر از گذشته درباره دیپلماسی سخن گفت. جدا از 25 دقیقه سخنان ابتدایی روحانی در حوزه های مختلف و برنامه های مختلف، سهم حوزه دیپلماسی بیشترین سهم را در پاسخ های روحانی با 28 دقیقه داشت.

  سیاست داخلی با 13 دقیقه، اقتصاد با 12 دقیقه  ، اجتماع با 4 دقیقه و فرهنگ با 2 دقیقه رتبه های بعدی را در  پاسخ های رئیس جمهور داشت.

  رئیس جمهور اگر چه در موضوع هسته ای همچنان از خوشبینی هایش گفت، اما در پاسخ به سوال هایی درباره دیدارش با اوباما  یا سفر به عربستان به صراحت گفت که «دیداری با اوباما نخواهد داشت» و «قصدی برای سفر حج در سال جاری ندارد.»

  سال قبل بود که وقتی قبل از سفر به مجمع عمومی سازمان ملل خبرنگاری از او درباره احتمال دیدار با رئیس جمهور آمریکا پرسید گفت :« در دنیای سیاست همه چیز ممکن است.»

  اگر چه برای مخاطبان داخلی این گفت وگو اقتصاد اهمیت اول را داشت، اما خبرنگاران بیشتر از روحانی درباره تحریم های جدید آمریکا، روابط منطقه ای با عربستان  و ترکیه و چشم انداز مذاکرات جامعه هسته ای سوال کردند.

   رئیس جمهور در عین حال در این گفت وگو هم با مخالفان دولتش سخن گفت و آنها را از افراط بر حذر داشت و هم به حامیانش یادآور شد که وعده هایی که داده است را فراموش نکرده است.

  درباره پهنای باند اینترنت هم به طور مشخص از این حرکت دفاع کرد تا موضع رئیس جمهور درباره حاشیه هایی که این روزها درباره اقدام وزارت ارتباطات به وجود آمده است، مشخصا از وزیر دفاع کند.

   

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • روحانی گفت برنامه ای برای سفر به عربستان ندارد.

   حسن روحانی رییس جمهوری در نشست خبری خود با خبرنگاران و رسانه های داخلی و خارجی به مناسبت هفته دولت، در پاسخ به سوالی پیرامون هدف گذاری دولت در بحث تورم امسال و دو سال پیش رو، گفت: من نگفتم در پایان امسال تورم 20 درصد خواهد بود گفتم زیر 20 درصد، که می‌تواند هر رقمی باشد. ما رقم نهایی را چند ماه دیگر اعلام خواهیم کرد که دقیقا پیش بینی ما از تورم در اسفند چه مقدار است.

  وی تصریح کرد: سال قبل برنامه ریزی ما این بود که در پایان سال 92 تورم به 35 و در 93 به 25 برسیم. در سال گذشته به 34 درصد رسیدیم، امسال هم برنامه 25 درصد بود و بحث های زیادی در جمع اقتصادی ما مطرح بود که اگر هدف این باشد با چه مشکلاتی در سال بعد روبرو می شویم لذا عدد را به زیر 25 درصد انتقال دادیم.

  رییس دولت با تاکید براینکه ما دو هدف را دنبال می کنیم، خاطرنشان کرد: یکی اینکه می خواهیم مهار تورم را ادامه دهیم و سال 94 این نرخ پایین تر بیاید لذا باید ببینیم تورم امسال و سال 93 چه مقدار باید باشد که با این هدف سازگار باشد. لذا تورم باید حتما زیر 20 درصد باشد تا سال بعد هم تداوم داشته باشد. ولی عدد آن را در دو سه ماه آینده اعلام می کنیم.

  روحانی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص مبارزه با تروریسم منطقه ای، گفت: همانطور که سال گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کردم مبنای ما این است که همه کشورهای جهان علیه خشونت و افراطی گری دست به دست هم دهند تا جهانی عاری از خشونت داشته باشیم. پیش بینی کرده بودم که اگر دنیای در این زمینه اقدامات جدی انجام ندهد گرفتار خشونت و افراطی گری خواهد شد که نه تنها خاورمیانه بلکه بسیاری از کشورهای دیگر را مبتلا کند و امروز می بینیم که تروریسم در منطقه ما چه می کند و متاسفانه هم گروهک های تروریستی مشغولند هم رژیم صهونیستی.

  وی ادامه داد: اینکه چگونه باید با ترور مبارزه کرد مهم این است که کشورهایی که ادعای مبارزه با تروریزم را دارند در ادعای خود جدی باشند و با اعمال آنها هم سازگار باشد. همین گروهک های تروریستی پارسال در سوریه بودند و ما بارها گفتیم اینها خطرناک هستند ولی باور نمی کردند، مان گروه امروز در عراق مشغول جنایت هستند. اینکه یک آمریکایی کشته شود یا مردم عراق از نظر ما جنایت است، جنایت جنایت است و ما آن را محکوم می کنیم.

  رییس جمهور با اشاره به اینکه موضوع ترور و خشونت موضوعی جهانی و انسانی است، افزود: هر انسان بی گناهی در دنیا کشته شود بشریت ذبح شده و قربانی شده است. بنابراین تصمیم ما بر مبارزه با ترور است و هرکه تلاش کند ما هم استقبال می کنیم. ما در مطنقه خودمان برای مبارزه با این امر نیاز به همکاری و ائتلاف بین کشورهای منطقه داریم.

  روحانی در خصوص سفر به عربستان نیز گفت: فعلا تصمیمی برای زیارت خانه خدا ندارم هرچند همیشه مشتاق زیارت حرم پیغمبر هستیم ولی فعلا برنامه ای نداریم.

  رییس جمهور در ادامه با اشاره به جدیدترین تحریم های آمریکا، اظهار داشت: تحریم غیرقانونی تجاوز به حقوق ملت ایران است و باید با همه توان و قدرتی که داریم در برابر این تجاوز باستیم. بهانه آنها این است که ما جاهایی را تحریم کردیم که تحریم را دور زدند.

  روحانی با تاکید براینکه ما تحریم را دور می زنیم، خاطرنشان کرد: با افتخار هم دور می زنیم چون آن را غیرقانونی می دانیم حتی برخی تحریم ها را جنایبت علیه بشریت می دانیم. بنابراین ما حتما در برابر هر تحریم ایستادگی می کنیم و راه حل های خودش را پیدا می کنیم ما دست روی دست نمی گذاریم.

  روحانی گفت: این اقدام جدید آمریکا هم کار زشتی بوده است و با روح توافقات سازگار نیست آنهم در شرایطی که در حال مذاکره برای توافق نهایی هستیم این اعمال با سیاست حل معضلات جهانی از طریق مذاکره سازگار نیست و با مسیر اعتماد سازی منطبق نیست. ملت ایران با آمریکایی ها اعتماد ندارند و خوب بود آمریکایی با رفتارشان زمینه را فراهم می کردند که حداقل این اعتماد درست شود ولی این رفتارها این بی اعتمادی ها را عمیق تر می کند. ما این اقدام را برخلاف روح توافق ژنو می دانیم.

  روحانی در پاسخ به سوالی درباره توصیه های رهبری به دولت گفت: همه نکاتی که مقام معظم رهبری در دیدار با دو لت فرمودند دولت برنامه ریزی و اجرای و عملیاتی خواهد کرد. مسایلی هم که مربوط به سال های گذشته است ما در چهارچوب قانون عمل خواهیم کرد. اگر قوه قضائیه فردی را محکوم کرده است و دادگاه فردی را از حقوق اجتماعی محروم کرده است ما عمل می کنم. اما توهم اینکه آقایی در یک عکسی بوده است ما این را نمی پذیریم که کسی بخواهد بر مبنای توهمات محکوم بکند ویا بگوید که این فرد محروم از حقوق اجتماعی است. هر فردی که طبق حکم دادگاه محروم بشود ما اجرا می کند. معیار ما قانون است. البته آنچه که مقام معظم رهبری که خطاب به وزرا بود حتما وزرا به فرمایشات ایشان عمل می کنند .

  روحانی همچنین در پاسخ به سوالی درباره تحریم های جدید و سفر احتمالی به نیویورک و ملاقات با اوباما هم گفت: بخش اول را پاسخ دادم. آن ها مدعی هستند که تحریم جدید نکردیم و چون تحریم دور زده شده ما دوباره اجرایی می کنیم. اگر این حرف درست هم باشد با روح توافق ژنو منافات دارد. اصل تحریم ها هم غیر قانونی است. درباره سفر به نیویورک هم هنوز من تصمیم نگرفتم و برنامه ای هم برای ملاقات با اوباما ندارم.

  وی در پاسخ به سوالی درباره اینترنت پرسرعت هم گفت: مسئله پیشرفت علم بسیار اهمیت دارد و یکی از اعداف دولت است و مقام معظم رهبری همواره روی این مسئله تاکید دارند و دولت هم همواره تاکید می کند که پیشرفت های علمی بیش از این باشد. من آمار شرکت های دانش بینیان ما و ... حتی بر مبنای مقالات ، ما پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده است. چند ماه ما از 17 به 15 رسیده است. برخی فکر می کنند مثل نمره دبیرستان است. یکی از راه های پیشرفت علمی اینترنت پرسرعت است. اگر شما بخواهید یک مقاله ای را دانلود بکنید گاهی آدم خوابش می برد. مبنای این دولت اضافه کردن پهنای باند است. این تصمیم دولت است. این تصمیم در شورای عالی فضای مجازی اتخاذ خواهد گرفت. یکی از تصمیمات این دولت ایجاد شبکه های ملی اطلاعات است. دولت این کار را خواهد کرد. در آن شبکه ملی سرعت خیلی بیشتری را شاهد خواهید بود. 

  ادامه دارد....

  آخرین ویرایش: یکشنبه 9 شهریور 1393 08:47 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی، درگذشت پدر گرامی مهندس ترکان -پدر دو شهید- را تسلیت گفتند.

  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

  بسمه تعالی
  جناب آقای مهندس ترکان
  درگذشت والد محترم و پدر بزرگوار دو شهید سرافراز را به جنابعالی و سایر بازماندگان محترم تسلیت می‌گویم و برای آن مرحوم رحمت و غفران الهی و حشر با فرزندان شهیدش را مسألت می‌کنم.
  سیدعلی خامنه‌ای

  آخرین ویرایش: یکشنبه 9 شهریور 1393 08:46 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مطبوعات امروز 9 شهریور، تیترهای متنوعی را برای کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور و سخنان وی در جشنواره شهیدرجایی انتخاب کردند.

  همشهری:اعتراض رئیس جمهور به رفتار دوگانه آمریکا

  دنیای اقتصاد:واکنش روحانی به تحریم‌های جدید

  ایران:به عهد خود با مردم پایبندم

  کیهان:تحریم‌ها جنایت است اما به اصل مذاکرات لطمه نمی‌زند!

  اعتماد:در برابر تخریب‌ها بسیار قاطعم

  شرق:تخریب‌گران را به مردم معرفی می‌کنیم

  جمهوری اسلامی:تحریم، تجاوزبه حقوق ملت است باید جلوی آن بایستیم

  خراسان: تحریم تجاوز است و متجاوز را سرجایش می‌نشانیم

  جوان: تحریم جدید امریکا بسیار زشت بود

  رسالت: تحریم های جدید تجاوز به حقوق ملت ایران است

  وطن امروز: تحریم اخیر امریکا کار زشتی بود

  آفتاب یزد: عمل بر اساس قانون، نه توهمات

  آخرین ویرایش: یکشنبه 9 شهریور 1393 08:44 ق.ظ
  ارسال دیدگاه


 • مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان به تیم اوساسونا پیوست.


  کریم انصاری‌فرد که برای مذاکره با تیم‌های اسپانیایی به این کشور رفته بود در فاصله دو روز مانده به پایان مهلت نقل و انتقالات با مسئولان باشگاه اوساسونا به توافق رسید و قراردادی دو ساله با این باشگاه بست.

    قوانین لیگ فوتبال حرفه‌ای اسپانیا (LFP) این اجازه را به سرخپوشان پامپلونا نمی‌داد تا مهاجم تیم ملی ایران را به خدمت بگیرند چرا که باید آمار ورودی و خروجی‌های بازیکنان خارجی‌ این تیم در فصل نقل‌و‌انتقالات تابستانی همخوانی داشته باشد. این مشکل پس از فروش فرانسیسکو سیلوا، هافبک اوساسونا حل شد تا انصاری‌فرد پس از نکونام و شجاعی سومین بازیکن ایرانی باشد که پیراهن اوساسونا را برتن می‌کند.

  نکونام دیگر بازیکن اوساسونا برای حضور در این تیم با مشکل جدی مواجه شده و اگر تا پایان روز دوشنبه هفته جاری نتواند مدارکش را کامل کند نمی‌تواند برای اوساسونا به میدان برود.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه


 • بازیکن پرسپولیس برای حضور دوباره در ترکیب پرسپولیس باید تا 10 آبان صبر کند.


   اگر چه کمیته انضباطی حکم محرومیت پیام صادقیان را 18 مرداد اعلام کرد و بعد کمیته استیناف این محرومیت را از سه ماه به دو ماه کاهش داد اما با این حال بازیکن پرسپولیس پیش از 18 مهر قادر به بازگشت به میادین نخواهد بود و برای حضور دوباره در ترکیب پرسپولیس باید تا 10 آبان صبر کند. به واقع او از هفته چهاردهم می تواند برای پرسپولیس بازی کند، یعنی بازی با گسترش فولاد. در مورد چرایی این مسئله با علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف گفت و گو کردیم.

  *چرا محرومیت پیام صادقیان 10 آبان تمام می شود در حالی کمیته انضباطی علیه وی 18 مرداد حکم صادر کرد؟

  پیام صادقیان در 16 مرداد و در بازی با فولاد ابتدا از داور کارت قرمز می گیرد و سپس به هنگام خروج از میدان او را هل می دهد. کمیته انضباطی در تاریخ 18 مرداد رای می دهد که وی باید به خاطر این حرکتش سه ماه دور از میادین باشد. هم چنین 5 میلیون تومان جریمه نقدی بپردازد. بند 1 ماده 44 آئین نامه انضباطی می گوید آرای انضباطی بلافاصله بعد از صدور و با امضای دبیر کل قابل اجراء خواهد بود حتی اگر قابلیت تجدید نظر خواهی داشته باشد. اما شروع محرومیت این بازیکن از 25 مرداد و از آغاز هفته چهارم بوده و در هفته سوم محرومیت ناشی از کارت قرمز وی محاسبه شده است. بنابراین این بازیکن باید 25 مهر به میدان بر می گشت.
  در بند 2 ماده 50 از نظر احتساب مواد قانونی سال 12 ماه، ماه 30 روز، هفته هفت روز، شبانه روز 24 ساعت محاسبه شده است. از آنجایی که حکم محرومیت پیام از سوی ما از سه ماه به دوماه کاهش یافته است و ماه ها در این فصل 31 روزه است باید دو روز از 25 مهر کم کنیم و این را به 23 مهر تقلیل دهیم.

  *پس چرا اعلام کرده اید محرومیت پیام صادقیان 10 آبان تمام می شود؟

  اگر به بند سه ماده 13 آ ئین نامه انضباطی رجوع کنید آمده برای تنبیهاتی که محدوده زمانی در نظر گرفته می شود دوره توقف مسابقات و استراحت بین فصول محاسبه نخواهد شد. بین هفته یازدهم تا هفته دوازدهم 17 روز تعطیلی به چشم می خورد. یعنی از 12 تا 28 مهر ماه ما شاهد تعطیلی بازی های لیگ برتر هستیم. با این حساب پیام از 10 آبان ماه می تواند به ترکیب پرسپولیس باز گردد و در هفته چهاردهم جلوی گسترش فولاد برای تیمش بازی کند.

  *چرا محرومیت بازیکن پرسپولیس را از سه ماه به دو ماه کاهش دادید در حالی کمیته انضباطی می توانست این بازیکن را تا شش ماه محروم کند!

  نظر کمیته انضباطی این بود که این بازیکن 12 جلسه بیرون بنشیند و با احتساب 4 بازی در هر ماه سه ماه محرومیت برای وی در نظر گرفت. اما ما وقتی پرونده را بررسی کردیم دیدیم که این روزها بازی ها فشرده و هر 5 روز یک بار برگزار می شود و اگر این محرومیت را به دوماه کاهش دهیم بازهم نظر کمیته انضباطی برآورده خواهد شد. البته اگر بطور دقیق محاسبه می کردیم می بایست این محرومیت را به دو ماه و اندی کاهش می دادیم اما آئین نامه انضباطی چنین اجازه ای را به شما نمی دهد که مثلا بازیکن را یک ماه و نیم محروم کنید. از اینرو محرومیت پیام صادقیان را به دو ماه کاهش دادیم.از همه مهمتر ما به دنبال تخریب پیام صادقیان نبودیم. همه تلاش ما این است که او متنبه شود و در بازگشت به میدان چنین رفتارهایی را تکرار نکند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • خزایی بیان کرد: به محض دریافت گزارش این آتش‌سوزی، تیم اطفای حریق به محل وقوع آتش اعزام شده و پس از چند ساعت از گسترش آتش جلوگیری نموده و در نهایت آن را مهار می‌کنند.
  رئیس اداره منابع طبیعی چالوس گفت: 3 هکتار از جنگل‌های کجور در آتش سوخت.

  مهرداد خزایی پول دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر اظهار داشت: این آتش‌سوزی در حوزه جنگلی روستای «سماء» کجور رخ و خساراتی به بار آورد.

  وی درباره چگونگی وقوع این حریق افزود: مالک غیربومی یکی از زمین‌های نزدیک به جنگل برای پاکسازی محوطه زمین خود از علف‌های هرز اقدام به آتش‌زدن علف‌ها می‌کند که بر اثر این عمل آتش به دامنه جنگل سرایت کرده و باعث حریق در جنگل می‌شود.

  خزایی بیان کرد: به محض دریافت گزارش این آتش‌سوزی، تیم اطفای حریق به محل وقوع آتش اعزام شده و پس از چند ساعت از گسترش آتش جلوگیری نموده و در نهایت آن را مهار می‌کنند.

  این مسئول با بیان اینکه خطر بروز مجدد آتش‌سوزی همچنان این عرصه جنگلی را تهدید می‌کند اظهار داشت: متاسفانه بر اثر این سهل‌انگاری فرد غیر بومی، 3 هکتار از جنگل‌های کجور در منطقه روستایی «سماء» در میان شعله‌های آتش گرفتار شده و دچار خساراتی جدی می‌شود. پرونده این حادثه در دست بررسی است و فرد خاطی برای پاسخگویی به اداره منابع طبیعی چالوس واقع در منطقه مرزن‌آباد فرا خوانده شده است.

  بخشی از حوزه جنگلی کجور زیر نظر اداره منابع طبیعی چالوس واقع در بخش مرزن‌آباد قرار دارد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • در پی تجاوز اخیر پهپاد رژیم اشغالگر قدس به حریم هوائی جمهوری اسلامی ایران، سفیر کشورمان در سازمان ملل روز گذشته با ارسال نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد ، رئیس دوره ای شورای امنیت و همچنین رئیس مجمع عمومی این سازمان ضمن محکوم كردن  اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نسبت به آثار اینگونه اقدام تجاوزکارانه هشدار داد. 

  درپی تجاوز اخیر پهباد رژیم اشغالگر قدس به حریم هوائی جمهوری اسلامی ایران ، حسین دهقانی سفیر کشورمان در سازمان ملل روز گذشته با ارسال نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد ، رئیس دوره ای شورای امنیت و همچنین رئیس مجمع عمومی این سازمان ضمن محکوم كردن  اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نسبت به آثار اینگونه اقدام تجاوزکارانه هشدار داد. 

   
  متن نامه مذکور بدین شرح است:

  جناب آقای بان کی مون، دبیر کل محترم سازمان ملل متحد
  جناب آقای مارک لیال گرانت رئیس محترم شورای امنیت
  جناب آقای جان اش رئیس محترم مجمع عمومی

  بدینوسیله باطلاع می رساند روز شنبه برابر با 23 ماه اوت جاری یک فروند پهباد رژیم اشغالگر قدس با پرواز بر فرار آسمان جمهوری اسلامی ایران طی یک ماموریت با هدف جاسوسی از محل تاسیسات هسته ای نطنز به حریم هوایی ایران تجاوز نمود که توسط نیروهای جمهوری اسلامی ایران سرنگون گردید. این اقدام رژیم صهیونیستی که متعاقب تهدیدهای مکرر این رژیم علیه ایران صوت گرفته است، نقض آشکار تمامیت ارضی و حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران و بر خلاف اصول حقوق بین الملل و مفاد منشور ملل متحد می باشد. این اقدام تجاوزکارانه صلح و ثبات منطقه ای را مورد تهدید قرار داده و لازم است جامعه بین الملل و بویژه شورای امنیت سازمان ملل آن را به شدیدترین وجه محکوم نماید. جمهوری اسلامی ایران ضمن محفوظ دانستن حق انجام هرگونه اقدام دفاعی در حفاظت از سرزمین خود، نسبت به چنین اقدامات تحریک کننده ای که عواقب جدی برای متجاوز در پی خواهد داشت ،  هشدار می دهد.
  همچنین درخواست میگردد این نامه بعنوان سند شورای امنیت منتشر گردد .

  حسین دهقانی
  سفیر و سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران - نیویورک

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • هفتمین دیدار ظریف ولاوروف؛
  وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه شامل مسایل هسته ای، روابط دوجانبه و موضوعات دیگر است، گفت: از موضع روسیه در موضوع هسته ای قدردانی می کنیم.
  محمدجواد ظریف روز جمعه در مسکو در دیدار سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: میزان رفت و آمدهای سیاسی دو کشور پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری به طور بی سابقه ای افزایش یافته است.

  وی ادامه داد: ما در طول روی کار آمدن دولت یازدهم دو ملاقات در سطح سران دو کشور داشتیم و دو ملاقات دیگر هم طی یکماه آینده در این سطح خواهیم داشت.

  رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: بسیار خوشحالم که در یکسال اخیر سه بار به مسکو سفر کرده ام و این ملاقات هفتمین دیداری است که در یکسال گذشته با آقای لاوروف داشته ام.

  ظریف ادامه داد: روسای جمهوری ایران و روسیه برای ما نقشه راه و یک رابطه دراز مدت ترسیم کرده اند و ما موظف به پیگیری آن به نفع دو ملت و صلح جهانی هستیم.

  وی خاطرنشان کرد: روسیه و ایران دارای سوابق تاریخی دراز مدت و منافع مشترک قابل توجه هستند.

  وزیر امور خارجه با بیان اینکه ما با تهدید مشترک در منطقه به نام افراط مواجهیم، اضافه کرد: تحولات چند ماه گذشته نشان می دهد که دیدگاه مشترک ایران و روسیه در این باره درست بوده است.

  ظریف گفت: بسیاری از اعضای دیگر جامعه بین المللی نیز نگاه دیگری به این پدیده داشته اند که این یک اشتباه راهبردی بوده است.

  وی اظهار داشت: ایران و روسیه می توانند در سطح بین المللی برای مبارزه با افراط نقش مهمی ایفا کنند که به ضرر هیچکس نیست و به نفع صلح و امنیت جهانی است.

  وزیر امور خارجه گفت که سطح دو هیات نشان دهنده عمق روابط و گستردگی آن در حوزه های مختلف است.

  وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه شامل مسایل هسته ای، روابط دوجانبه و موضوعات دیگر است، گفت: از موضع روسیه در موضوع هسته ای قدردانی می کنیم.

  توافق نظر ایران و روسیه درباره خطر تروریسم در خاورمیانه/تحریم محکوم به شکست است

  درجریان این سفر "محمد جواد ظریف" وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترکی شرکت کردند.

  به گزارش المنار، ظریف در این کنفرانس خبری اظهار داشت: تروریستهایی که زمانی مردم سوریه را تهدید می کردند، هم اکنون مردم عراق را در معرض تهدید قرار داده اند و خطر آنها به مناطق دیگر نیز سرایت پیدا می کند.

  وی تاکید کرد: از مواضع مثبت روسیه در جریان مذاکرات با گروه 1+5 قدردانی می کنم.

  ظریف افزود: ایران و روسیه بر خلاف برخی کشورها درباره خطر تروریسم در خاورمیانه توافق نظر دارند.

  وی در پاسخ به سوالی درباره تحریمها علیه ایران نیز گفت: تحریم هیچ وقت نمی تواند به اهداف سیاسی اش دست پیدا کند و اقدامی زورگویانه است.

  لاوروف نیز در اظهاراتی بر لزوم ارتقای سطح روابط اقتصادی و وسیاسی میان تهران و مسکو تاکید کرد.

  وی همچنین با تاکید بر تلاش برای رفع تحریمها علیه ایران در جریان مذاکرات، افزود: این گفتگوها باید در چارچوب عادلانه انجام شودو هیچ طرفی نباید از آن برای تحمیل نظرات خود استفاده کند.

  وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: روابط اقتصادی میان تهران و مسکو یک موضوع حاکمیتی برای روسیه است و بر اساس موازین و قوانین بین المللی برقرار است.

  موضوع هسته‌ای وارد مرحله حساسی شده است

  همچنین وزیر امور خارجه کشورمان صبح جمعه پیش از دیدار با همتای روسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موضوع هسته‌ای وارد مرحله حساسی شده است گفت: روسیه همواره نقش فعال و مثبتی در مذاکرات هسته‌ای ایفا کرده است.

  وی افزود: روسیه هم به عنوان عضو 1+5 و هم به عنوان کشوری که ایران بیشترین همکاری هسته‌ای را با آن دارد، روابط فعالی در حوزه هسته‌ای در آینده با ایران خواهد داشت.

  ظریف اضافه کرد: به‌ویژه با چشم‌اندازی که در مورد همکاری‌های هسته‌ای میان دو کشور ایران و روسیه وجود دارد، انتظار داریم مسکو نقش فعال و مثبت خود در مذاکرات هسته‌ای را که همواره دارای این نقش بوده است، تقویت کند و برای رسیدن به راه حل، کمک جدی به روند مذاکرات انجام دهد.

  وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی که در این سفر با آقای لاوروف خواهم داشت، برای حرکت به این سمت کمک خواهد کرد.

  ظریف در تشریح اهداف سفر خود به روسیه گفت: پس ازسفر به ترکیه و حضور در مراسم تحلیف آقای اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، سفری کاری به روسیه انجام دادم.

  وی با بیان اینکه در این سفر می‌خواهم ملاقات جدی کاری با آقای لاوروف وزیر امور خارجه روسیه انجام دهم، افزود: نیاز داریم در موضوع هسته‌ای و موضوعات منطقه‌ای به‌ویژه افغانستان، عراق، سوریه و فلسطین و تحولاتی که در حال انجام شدن است گفتگوهایی انجام دهیم.

  وزیر امور خارجه ادامه داد: بحران حضور یک نیروی افراطی همراه با اقدامات وحشیانه در منطقه ما خطری است که کل منطقه را تهدید می‌کند.

  ظریف با یادآوری اینکه روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه در یک سال اخیر پس از دولت یازدهم، تحول جدی به سمت روابط راهبردی داشته است خاطرنشان کرد: در این راستا رؤسای جمهور دو کشور سال گذشته دو دیدار انجام دادند و دیدار سوم نیز در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

  رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: فصل جدیدی از روابط دوجانبه میان ایران و روسیه در راه است که نیازمند گفتگوهای مستمر و مرتب میان مقامات دو کشور است.

  وی افزود: ما این گفتگوها را در ماه‌های گذشته در سطوح مختلف انجام دادیم و این سفر به مسکو نیز در همین راستاست.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 •  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه، کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز و اجرای طرح نظام سلامت را از اقدامات با ارزش و خوب دولت یازدهم در یکسال گذشته برشمردند و همه دولتمردان را به حفظ و تقویت جهت گیری و روحیه انقلابی، تکیه بر ظرفیت ها و تولید داخلی، اجرای دقیق سیاستهای اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در روستاها، جدی گرفتن ادامه رشد علمی و تقویت شرکتهای دانش بنیان، موضع گیری صریح در قبال مسائل منطقه و جهانی بویژه دخالتهای امریکا، حفظ انسجام درونی دولت، رعایت خطوط قرمز و فاصله گذاریها بویژه در موضوع فتنه سال ۸۸، و سعه صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه، توصیه کردند.

  در این دیدار که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، جهت گیری و روحیه انقلابی و طلب رضای الهی را از مهمترین ویژگیهای این دو شهید بزرگوار دانستند و افزودند: باید همه ما به عنوان مسئولان نظام همواره جهت گیری و روحیه انقلابی را حفظ کنیم و هدف نیز کسب رضای الهی باشد.

  رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از گزارش رئیس جمهور از عملکرد یکساله دولت یازدهم، گفتند: گزارش عملکرد دولت باید به افکار عمومی ارائه شود تا مردم ضمن اطلاع از اقدامات انجام گرفته، از کارها و برنامه های آینده نیز مطلع شوند.

  حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: ارائه گزارش عملکرد، موجب امیدواری مردم به آینده خواهد شد. البته باید دقت شود که در این گزارش ها، آمارها دقیق و بدور از اغراق باشند. ایشان با تأکید بر اینکه یکی از برکات تغییر دولتها و روی کار آمدن دولتها با شعارهای جدید، ایجاد امید در مردم است، افزودند: باید این امید را در مردم حفظ و تقویت کرد که یکی از راههای تقویت آن، اطلاع افکار عمومی از کارهای انجام گرفته، است. رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته امید مردم فقط با ارائه گزارش، تقویت نخواهد شد بلکه مردم به دنبال عمل، و نتیجه عملی، صحبت ها هستند.

  حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه چند توصیه مهم به دولت داشتند که «کار و فعالیت و خدمت مستمر به مردم» و «پرهیز از حاشیه سازی ها» اولین توصیه به دولتمردان بود. حفظ انسجام درونی و شنیده شدن یک صدا از دولت، دومین توصیه رهبر انقلاب اسلامی بود. حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: باید مراقبت شود تا در سخنان مسئولان دولتی تعارض وجود نداشته باشد و فلسفه تعیین سخنگو هم این است که از دولت صدای واحد در مسائل مختلف شنیده شود.

  رهبر انقلاب اسلامی در توصیه سوم خود، دولتمردان را به پرهیز از دو قطبی کردن جامعه با شعارها و دعواهای سیاسی سفارش کردند و گفتند: جناح بندیهای سیاسی اشکالی ندارد اما نباید جامعه را به دو قطب تبدیل کرد زیرا این کار موجب دل زدگی و خستگی مردم و شکننده شدن محیط جامعه می شود. چهارمین توصیه حضرت آیت الله خامنه ای عبور دولت از جناح بندی ها در مسائل سیاسی، بود که ایشان تأکید کردند: علائق اعضای دولت به برخی جناح های سیاسی اشکالی ندارد اما دولت و اعضای آن نباید اسیر جناح بندیها شوند.

  ایشان افزودند: در موضوع جناح بندی های سیاسی همواره تأکید بر رفاقت و اُنس با یکدیگر است اما در برخی موارد هم مسئله متفاوت است و باید حتماً خطوط قرمز و خطوط فاصل رعایت شوند. رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسئله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.

  حضرت آیت الله خامنه ای توصیه پنجم خود را به رعایت سعه صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه اختصاص دادند و گفتند: آقای رئیس جمهور از برخی انتقادها ناراحتند که البته در برخی موارد هم واقعاً حق با ایشان است و برخی انتقادها، تند و گاهی غیرمنصفانه هستند.

  ایشان افزودند: لزومی ندارد که انسان بخواهد به هر مطلب یا انتقادی، پاسخ دهد زیرا در برخی موارد سکوت بهتر است ضمن آنکه هر حرفی هم که بر ضد ما زده شود اینگونه نیست که حتماً در ذهن افراد جامعه تأثیر بگذارد و مورد قبول قرار گیرد. رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: انتقاد باید باشد اما انتقاد باید با لحن خوب و منصفانه باشد و هدف از آن نیز بی آبرویی و سبک کردن طرف مقابل نباشد که این روش قطعاًَ غلط است. حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: پاسخ به انتقادها هم باید منطقی و با خونسردی داده شود.

  ایشان با تأکید بر اینکه انتقادهای منصفانه دشمنی نیست بلکه کمک به دولت است، گفتند: یکی از مسائل بسیار مهم کنونی، آرامش روانی موجود در جامعه است که باید حفظ شود. رعایت انصاف در انتقاد از اقدامات و سیاستهای دولتهای گذشته، توصیه ششم رهبر انقلاب اسلامی به اعضای دولت بود.

  حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: همواره دولتها نسبت به دوره های گذشته خود منتقد بوده اند که ایرادی هم ندارد اما این انتقاد نباید حالت اغراق آمیز و تخریب پیدا کند زیرا در روحیه مردم تأثیر بد می گذارد و آنان را نسبت به آینده نیز نامطمئن می کند. ایشان با اشاره به برخی اظهارنظرهای مبالغه آمیز و غیرمنصفانه درخصوص دولت های گذشته افزودند: اگر در این اظهار نظرها بی انصافی شود، قطعاً در آینده نیز نسبت به عملکرد ما هم بی انصافی خواهد شد. اگر برخی سیاست ها یا عملکردهای دوره گذشته را قبول نداریم، بهترین شیوه، اصلاح آن در عمل است و این روش، بهتر از اظهار نظر است.

  موضع گیری صریح و قاطع در قبال مسائل منطقه ای و بین المللی، هفتمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی به دولت بود. حضرت آیت الله خامنه ای موضع گیریهای دولت در یکسال گذشته را خوب ارزیابی کردند و گفتند: موضع گیری صریح و قاطع در مسائلی همچون فلسطین، رژیم صهیونیستی، غزه، سوریه، عراق، تکفیری ها و دخالت های امریکا، به نفع نظام جمهوری اسلامی است و منافاتی هم با زبان دیپلماسی و مذاکره ندارد.

  ایشان تأکید کردند: موضع گیری صریح و شفاف درخصوص این مسائل شاکله کلی نظام اسلامی و عقبه راهبردی نظام در میان ملتها را حفظ خواهد کرد. توصیه هشتم رهبر انقلاب اسلامی تأکید بر ادامه پرشتاب رشد علمی کشور و حمایت از شرکتهای دانش بنیان و نقش تعیین کننده تحقیقات کاربردی و تحقیقات بنیانی بود.

  حضرت آیت الله خامنه ای طرح نظام سلامت را یکی از اقدامات بسیار خوب دولت یازدهم برشمردند و در توصیه نهم خود گفتند: باید این طرح پشتیبانی شود و ادامه یابد، ضمن آنکه مراقبت شود برخی تصمیم ها، این طرح را به ضد خود تبدیل نکند. توصیه های بعدی رهبر انقلاب اسلامی به دولت، عمدتاً توصیه های اقتصادی بود. حضرت آیت الله خامنه ای در توصیه دهم خود با اشاره به لزوم تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی و حمایت از تولید، افزودند: کلید رونق اقتصادی که مورد تأکید رئیس جمهور محترم نیز است، مسئله تولید است. باید با استفاده از ظرفیت های فراوان داخلی، تولید را به حرکت درآورد تا رونق اقتصادی و افزایش صادرات غیرنفتی محقق شود.

  حضرت آیت الله خامنه ای، اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را برای بالفعل کردن ظرفیت های داخلی و به حرکت درآوردن تولید، بسیار مهم دانستند و خاطرنشان کردند: دولت باید بسته سیاستهای اقتصادی خود را با سیاستهای اقتصاد مقاومتی تطبیق دهد و مواردی را که غیرمنطبق با این سیاستها است، حذف کند. ایشان، تثبیت قیمت ارز و کنترل تورم را از اقدامات با ارزش دولت در یکسال گذشته برشمردند و افزودند: نباید به این اقدامات بسنده کرد زیرا این موارد، قدمهای اول هستند.

  رهبر انقلاب اسلامی یکی از مشکلات جدی کنونی کشور را بنگاه داری بانک ها دانستند و تأکید کردند: دولت باید این موضوع را بطور جدی پیگیری و حل کند زیرا بانکها باید در خدمت تولید باشند و اگر در خدمت تولید قرار گیرند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. توجه ویژه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در روستاها توصیه یازدهم حضرت آیت الله خامنه ای به دولت بود. ایشان تأکید کردند: صنایع بخش کشاورزی، یکی از بخشهای راهبردی است که در همه کشورها به آن کمک ویژه می شود و دولت باید به بخش کشاورزی مساعدت ویژه ای داشته باشد.

  رهبر انقلاب اسلامی همچنین خاطرنشان کردند: راه توسعه روستاها، ایجاد صنایع تبدیلی در روستاها است.
  حضرت آیت الله خامنه ای، اهمیت ویژه بخش معدن و ارزش افزوده و اشتغال زایی این بخش را به عنوان توصیه دوازدهم بیان کردند و سپس با اشاره به ضررها و زیان های واردات بی رویه و تاثیر منفی آن بر تولید داخلی ، توصیه سیزدهم خود را به این موضوع اختصاص دادند.

  رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع واردات ، فقط از طریق تعرفه حل نخواهد شد ، افزودند: دولت باید درخصوص واردات کالاهای غیر ضروری و تجملی سخت گیری بیشتری انجام دهد و اِعمال قدرت کند. چهاردهمین توصیه رهبر انقلاب اسلامی درخصوص آب کشاورزی بود که حضرت آیت الله خامنه ای ضمن تأیید سیاستهای وزارت نیرو درخصوص آب، گفتند: یکی از راه حل های جدی برای مشکل آب در کشور، صرفه جویی در آب کشاورزی از طریق استفاده از شیوه های نوین آبیاری بویژه آبیاری تحت فشار است.

  توجه جدی برای تکمیل مسکن مهر، پانزدهمین و آخرین توصیه رهبر انقلاب اسلامی به دولت بود. حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: اگر احتمالا با اصل طرح مسکن مهر و یا نحوه تزریق اعتبارهای بانکی به آن مخالفتی وجود دارد ، اما این را هم بدانیم که اکنون چند میلیون نفر چشم انتظار تکمیل مسکن مهر هستند و باید این کار بطور جدی پیگیری شود و به اتمام برسد. رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود، خطاب به اعضای دولت یازدهم گفتند: به خدا تکیه و به او توکل کنید اگر به کمک خداوند امیدوار باشید، قطعاً پروردگار هم به شما کمک خواهد کرد و این راهم بدانید که موفقیت شما، موفقیت و سرافرازی نظام اسلامی است.

  پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام و المسلمین روحانی رئیس جمهور، گزارشی از عملکرد یکساله دولت بیان کرد. آقای روحانی با اشاره به تحقق حماسه سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفت: تمام تلاش دولت حرکت به سمت ثبات و آرامش در جامعه و امیدوار کردن مردم به آینده‌ی رشد و توسعه کشور بوده است و امروز دولت، مهمترین دستاورد خود را ایجاد همین آرامش و طمأنینه می‌داند.

  رئیس جمهور سپس به بیان آمارهایی از تغییرات در برخی شاخصهای اقتصادی پرداخت و خاطرنشان کرد: برنامه دولت در ابتدای کار بر مهار رشد نرخ سریع تورم متمرکز بود و بر اساس وعده داده شده به مردم، تورم در پایان سال ۹۲ به کمتر از ۳۵ درصد کاهش یافت که این رقم در پایان سال جاری به کمتر از ۲۰ درصد خواهد رسید، همچنین امیدواریم در پایان سال ۹۵، برای اولین بار نرخ تورم در کشور تک رقمی شود. آقای روحانی گفت: در کنار مشکل تورم، رکود بی سابقه در دو سال پیاپیِ ۹۱ و ۹۲، یکی دیگر از مشکلات دولت در آغاز کار بود و دولت برای خروج از رکود پس از ماهها برنامه ریزی، بسته سیاستی مناسبی را تهیه کرد.

  رئیس جمهور رشد تولید در بخشهای «نفت و گاز، کشاورزی، صنایع و معادن» و افزایش ورود گردشگر خارجی به کشور را از جمله نشانه‌های آغاز رونق و رشد مثبت اقتصادی برشمرد و افزود: البته برای خروج از رکود، سیاستهای اقتصاد مقاومتی که مبتنی بر اتکا به تولید داخل و افزایش صادرات غیر نفتی است، مورد توجه جدی دولت قرار دارد.

  وی مسئله اشتغال و حل مشکل بیکاری را دغدغه دیگر دولت خواند و خاطرنشان کرد: دولت باید برای حل این مشکل اقداماتی فوری در بستر افزایش رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری انجام دهد. آقای روحانی در بخش دیگری از گزارش خود به اقدامات دولت در بخش آب و مشکلات جدی در تأمین آب کشاورزی، صنعتی و حتی آب شرب اشاره کرد و با تشکر از حمایت و کمک رهبر معظم انقلاب در اجرای این طرحهای مهم و زیربنایی، گفت: ۱۰ میلیارد دلار در این بخش سرمایه‌گذاری و ۱۲ میلیارد متر مکعب آب در ظرف ۴ سال آینده مهار خواهد شد.
  رئیس جمهور با اشاره به نگرانیهای موجود در تأمین برق نیز، راه حل این مشکل را تشویق سرمایه‌داران و کارآفرینان برای سرمایه‌گذاری در این بخش عنوان کرد.

  گزارش آقای روحانی با بیان اقدامات انجام شده در افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه ادامه یافت. رئیس جمهور همچنین گفت: تلاش می کنیم تا ابتدای زمستان سال جاری، ۱۰۰ میلیون متر مکعب به تولید روزانه گاز و در سال آینده نیز ۱۰۰ میلیون متر مکعب دیگر به تولید روزانه افزوده شود. وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی در مناطقی نظیر دریاچه ارومیه، دریاچه هامون، جنگلهای بلوط و همچنین معضل ورود ریزگردها به کشور، افزود: این مسائل هنوز بطور کامل رفع نشده اما دولت مصمم به پیگیری و رفع نگرانیهاست.

  آقای روحانی سپس به کسری بودجه ۱۴ هزار میلیارد تومانی ناشی از پرداخت یارانه نقدی تا قبل از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و افزود: با اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی در یک شیب ملایم، این کسری جبران و بخشی از منابع حاصله نیز صرف اجرای طرح تحول سلامت شد. رئیس‌جمهور، کنترل و تثبیت قیمت دارو و کاهش قیمت داروهای خارجی و لوازم پزشکی و همچنین کاهش سهم مردم از هزینه درمان در بیمارستانها از ۳۵ درصد به کمتر از ۱۰ درصد و اعزام متخصصان به مناطق محروم را از دستاوردهای مهم دولت در بخش سلامت برشمرد و گفت: اجرای بیمه همگانی سلامت نیز از جمله موفقیتهای دولت در این بخش است.
  وی برنامه دولت در زمینه تأمین امنیت غذایی، طرحهای مربوط به سواحل مکران و انجام ۷ سفر استانی با دادن تعهدات قابل اجرا به مردم را از دیگر اقدامات دولت در یکسال گذشته خواند و افزود: در بخش سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آرامش، همدلی، وحدت و انسجام ملی افزایش یافته است.

  رئیس جمهور سپس به تشریح رویکرد سیاست خارجی دولت پرداخت. آقای روحانی افزود: دولت در حمایت از مردم عراق، سوریه، لبنان و بخصوص مردم فلسطین، همه توان سیاسی و اقتصادی و اجتماعی خود را بکار گرفته است. وی اظهار امیدواری کرد آینده‌ی منطقه شاهد پیروزی ملتهای منطقه علیه تروریسم و رژیم جنایتکار صهیونیستی و بازگشت آرامش باشد.

  رئیس جمهور همچنین از کوتاه شدن دیوار «ایران هراسی» در افکار عمومی دنیا خبر داد و در خصوص تحریمهای ظالمانه علیه کشور نیز گفت: قدمهایی در زمینه کاهش و رفع تحریمها برداشته شده و قدمهای بسیار زیادی نیز پیش روی دولت است. آقای روحانی در خصوص راهبرد مذاکراتی دولت نیز گفت: طرف ایرانی، منطق و شفافیت و صلح خواهی خود را نشان داده و مذاکرات را بگونه‌ای ادامه خواهیم داد که اگر زیاده‌خواهی برخی قدرتها مانع از موفقیت مذاکرات شد، افکار عمومی دنیا مسئولیت آن را متوجه همان زیاده‌خواهان کند.

  رئیس جمهور سپس با مقایسه وضعیت ۳ دوره هشت ساله شروع بکار دولتها تا قبل از دولت یازدهم از لحاظ شاخص تورم و رشد اقتصادی، محور پایانی سخنان خود را به ضرورت کمک و حمایت همه دستگاهها به دولت برای عبور از این شرایط سخت اختصاص داد و گفت: دولت همواره توفیقات خود را مرهون لطف خداوند، توجهات حضرت ولی‌عصر(عج)، حمایت مردم و هدایتها و کمکهای رهبر معظم انقلاب می‌داند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • وزیر امور خارجه با بیان اینکه مساله هسته ای وارد مرحله حساسی شده است، گفت: روسیه همواره نقش فعال و مثبتی در مذاکرات هسته ای داشته است.

  محمدجواد ظریف که هم اکنون در مسکو به سر می برد، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و واحد مرکزی خبر افزود: روسیه هم به عنوان عضو ۱+۵ و هم به عنوان کشوری که ایران بیشترین همکاری هسته ای را با آن دارد، روابط فعال در حوزه هسته ای در آینده با ایران خواهد داشت.

  وی اظهار داشت: به ویژه با چشم اندازی که در مورد همکاری های هسته ای بین دو کشور ایران و روسیه وجود دارد، انتظار داریم مسکو نقش فعال و مثبت خود درمذاکرات هسته ای را که همواره دارای این نقش بوده، تقویت کند و برای رسیدن به راه حل، کمک جدی به روند مذاکرات داشته باشد.

  وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: صحبت هایی که در جریان این سفر با آقای لاوروف خواهم داشت برای حرکت به این سمت کمک خواهد کرد.

  رییس دستگاه دیپلماسی در تشریح اهداف سفر خود به روسیه گفت: پس از سفر به ترکیه و حضور در مراسم تحلیف آقای اردوغان رییس جمهور ترکیه، سفری کاری به روسیه انجام دادم.

  وی اظهار داشت: در این سفر می خواهم ملاقات جدی کاری با آقای لاوروف وزیر امور خارجه روسیه داشته باشم؛ ما نیاز داریم در موضوع هسته ای و موضوعات منطقه ای به ویژه افغانستان، عراق، سوریه، فلسطین و تحولاتی که در حال انجام است گفت و گو هایی داشته باشیم.

  وزیر امور خارجه ادامه داد: بحران حضور یک نیروی افراطی همراه با اقدامات وحشیانه در منطقه ما خطری است که کل منطقه را تهدید می کند.

  ظریف با یادآوری این نکته که روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه در یکسال اخیر پس از دولت یازدهم تحول جدی به سمت روابط راهبردی بوده است، خاطرنشان کرد: در این راستا روسای جمهور دو کشور سال گذشته دو دیدار داشتند و دیدار سوم نیز در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

  رییس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: فصل جدیدی از روابط دوجانبه دو کشور در راه است که نیازمند گفت و گوهای مستمر و مرتب بین مقامات دو کشور است.

  وی افزود: ما این گفت و گوها را در ماه های گذشته در سطوح مختلف داشتیم و سفر امروز مسکو نیز در همین راستا است.

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه تا ساعاتی دیگر با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • سخنگوی دولت توصیه مقام معظم رهبری به دولت تدبیر و امید درباره واردات خودروهای گران‌قیمت را روایت کرد.
  اعضای هیات دولت چهارشنبه گذشته به دیدار مقام معظم رهبری رفتند و در این دیدار، حضرت آیت الله خامنه‌ای توصیه‌هایی به دولت تدبیر و امید برای ادامه کار داشتند.

  محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که مهم‌ترین نقدی که مقام معظم رهبری از دولت یازدهم در این دیدار داشتند، چه بود؟ گفت: شاید مباحث مربوط به توجه به تولید داخلی، حتی اشاره‌ای به واردات خودروهای گران‌قیمت داشتند. ایشان روی تمرکز و توجه به استفاده از ظرفیت داخلی تأکید داشتند و فرمودند نباید با واردات ماشین‌های گرانقیمت، فرهنگ غیرانقلابی هم ترویج یابد.

  براساس آمار گمرک در ۴ ماه نخست سال جاری ۳۴ هزار و ۱۳۴ دستگاه خودرو به ارزش ۶۸۳ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۳۰۰ دلار وارد کشور شده است.

  مقایسه آمار ۴ ماهه ابتدایی امسال با مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد واردات خودرو از لحاظ تعداد ۱۶۸ درصد و نیز از لحاظ ارزش دلاری ۱۵۴ درصد رشد داشته است.

  در ۴ ماه سال ۹۲ تعداد ۱۲ هزار و ۷۴۴ خودرو به ارزش ۲۶۹ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۱۰۸ دلار وارد کشور شده بود.

  همچنین ۳ ماه نخست سال جاری تعداد ۲۳ هزار و ۲۴۲ خودرو سواری به ارزش ۴۸۴ میلیون دلار وارد کشور شده است.

  این آمارها نشان می‌دهد، در تیر ماه ۹۳ بیش از ۱۰هزار و ۸۰۰ خودرو نسبت به خرداد ماه همین سال وارد کشور شده است.

  رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با تاکید بر اینکه موضوع واردات ، فقط از طریق تعرفه حل نخواهد شد ، افزودند: دولت باید درخصوص واردات کالاهای غیر ضروری و تجملی سخت گیری بیشتری انجام دهد و اِعمال قدرت کند.

  به هر حال، باید منتظر ماند و دید آیا دولت درباره واردات خودروهای گران‌قیمت "اعمال قدرت" خواهد کرد یا خیر؟
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 •  سخنگوی دولت گفت: خوشبختانه ما به یک رشد اقتصادی نزدیک نیم درصد مثبت طی سه ماهه اول ۹۳ رسیده‌ایم که بعد از محاسبات کامل جزئیات را اعلام خواهیم کرد و باید در این راستا با سیاست‌های سنجیده عمل کنیم.

  به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و سخنگوی دولت در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران ضمن تشکر ازستاد نماز جمعه تهران در جهت در اختیار گذاشتن فرصت برای بیان عملکردهای دولت به فعالیت‌های داخلی و خارجی دولت در طی یکسال گذشته اشاره کرد و افزود: در حوزه داخل مهمترین فعالیت دولت و توجه دولت به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم عزیز بود.

  سخنگوی دولت اضافه کرد: با عنایت به اینکه وضعیت معیشتی مردم در حوزه اقتصاد با افزایش قدرت خرید خانوارها امکانپذیر بوده و است دولت در ظرف یک سال گذشته تا آنجایی که ممکن بود در جهت افزایش قدرت خرید مردم متمرکز شد.

  نوبخت مسئله تورم و نوسانات بازار ارز را دو عامل مهم در کاهش قدرت خرید مردم عنوان کرد و گفت: دولت همه توان خود را در مسیر افزایش قدرت خرید مردم گذاشت و سیاست‌هایی را در این راستا در پیش گرفت تا بتواند از یکسو جلوی نرخ شتابنده تورم را بگیرد و از سوی دیگر در راستای تثبیت نرخ ارز و کاهش آن تلاش کند.

  وی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که موجب می‌شد اقتصاد با تورم رو به بالا حرکت کند و قدرت خرید را در سالهای گذشته کاهش دهد مسئله کسری بودجه و بی‌انضباطی‌های مالی و بودجه‌ای بود. لذا این وظیفه برای دولت در جهت جلوگیری از کسری بودجه با ارائه لایحه‌ای در جهت اصلاح قانون بودجه سال ۹۲ آغاز شد که من در همین جا از مجلس محترم به دلیل همکاری در تصویب این قانون تشکر می‌کنم.

  برای منفی شدن نرخ تورم تلاش می کنیم

  ادامه مطلب

  آخرین ویرایش: شنبه 8 شهریور 1393 09:42 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • آخرین ویرایش: شنبه 8 شهریور 1393 09:39 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • فعالان فضای مجازی معتقدند: عدم هوشمندی، باز و بسته شدن سایت‌ها به دلیل نقص فنی و بی‌توجهی به برخی مصوبات کمیته فیلترینگ، از مشکلات سیستم پالایش است که سبب نارضایتی کاربران شده؛ یک پیشنهاد این است که تمام کاربران اینترنت احراز هویت شوند و هر کاربر مسئولیت اعمال خود را در فضای مجازی بپذیرد.

  با برگزاری میزگردی «نقاط قوت و ضعف سیستم فیلترینگ اینترنت کشور» را مورد بحث قرار داده است.

  در این میزگرد، با حضور رسول جلیلی عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی، حجت‌الاسلام و المسلمین رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا و مهدی صرامی مدیرعامل مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی (فرا)، پیشنهاداتی برای بهبود این سیستم ارائه شد.

  جلیلی: تمام کاربران اینترنت احراز هویت شوند و سپس دسترسی به تمامی سایت‌ها برای همه غیر از کودکان آزاد شود

  در این نشست رسول جلیلی، با ارائه پیشنهاداتی برای اصلاح روش فعلی فیلترینگ کشور، اظهار داشت: باید استانداردهای متفاوتی را در زمینه فیلترینگ برای آحاد جامعه در نظر بگیریم. بعضی از اقشار جامعه نیاز دارند بدون هیچ فیلتری به اینترنت و شبکه‌های اطلاعاتی دسترسی داشته باشند، در پاسخ به این افراد باید گفته شود که دراین باره مشکلی نیست به شرطی که مسئولیت فعل و انفعالات خود را در فضای مجازی بپذیرند .

  عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی توضیح داد: برای این منظور باید تمام کاربران اینترنت احراز هویت شوند. این شرایط در بسیاری از کشورها نیز وجود دارد تا کسی نتواند به صورت گمنام در فضای مجازی جرم یا خلافی را مرتکب شود. در این شرایط  دسترسی به تمامی سایت‌ها برای همه آزاد است اما هرگاه مشخص شد فردی عمل خلاف قانونی مرتکب شده و احیانا به حقوق دیگران تعدی کرده است، باید بتوان موضوع را از طریق مراجع قضایی تعقیب کرد.

  وی اضافه کرد: گروه دیگری که اینترنت باید برای آنها به شدت فیلتر شود کودکان هستند؛ امروزه با این پدیده مواجه هستیم که در جشن تولد کودکان برای آنها تبلت می‌خرند و اولین نرم‌افزاری که فروشنده روی تبلت نصب می‌کند فیلترشکن و وی پی ان است در حالی که این کودک هنوز قوه تشخیص ندارد. برای این گروه باید اینترنت پاک داشته باشیم و برای این عده امکان اینکه صد در صد نیاز را با محتوای داخلی تامین کنیم وجود دارد.

  جلیلی تصریح کرد: برخلاف این روش، در سال‌های اخیر می‌‌بینیم که تحت عنوان هوشمندسازی مدارس، در شهرستان‌ها و روستاها، هوشمند‌سازی با اتصال غیر کنترل شده مدارس به اینترنت محقق شده است که روش بسیار غلط و نقض غرض است.

  غلامی: سیستم فیلترینگ کشور پراشتباه و در برابر فیلترشکن‌ها ضعیف است که کاربران را نارضایتی کرده است


  در ادامه این نشست، رضا غلامی با بیان پیشنهادات خود درباره بهبود نظام فعلی فیلترینگ کشور، گفت: فیلترینگ منطقی، در اکثر کشورها امری پذیرفته شده تلقی می شود. باید قبول کرد، بخشی از آنچه در شبکه جهانی اینترنت در دسترس همگان است، آلوده است و هر کشور عاقلی تلاش می کند با فیلترینگ جلوی ورود این آلودگی‌ها را به فضای مجازی خود بگیرد.

  رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانیِ اسلامی صدرا افزود: رفع و یا تضعیف فیلترینگ از سوی یک دولت، مانند آن است که در قبال ورود سموم در شبکه آب شُرب مردم کلان شهری مثل تهران و بیماری صدها هزار نفر، بی تفاوت باشیم. اکثریت قریب به اتفاق مردم نیز به دنبال استفاده خود و فرزندانشان از اینترنت پاک و سالم هستند و دولت‌ها نمی‌‌توانند به خاطر تأمین رضایت یک اقلیت ناچیز و کسانی که منافع جناحی خود را به منافع ملت ترجیح می دهند، به خواست اکثریت مردم و مصلحت عمومی بی اعتنایی کنند.

  وی ادامه داد: همه می‌دانند که مخالفت با فیلترینگ موضوع جدیدی نیست اما در این یکسال اخیر و با روی کار آمدن دولت یازدهم، تشدید شده است. بعضی دیگر می‌گویند، وجود فیلتر شکن‌های قوی و نو به نو، عملاً سیستم فیلترینگ را بی‌اثر کرده است.

  غلامی تصریح کرد: این سخن را قبول نداریم زیرا همین فیلترینگ موجود، تا حد قابل توجهی زمینه ورود آلودگی‌ها را به فضای مجازی کشور کاهش داده است و اگر نبود، وضع به مراتب از این بدتر بود. از طرف دیگر، چرا باید سیستم فیلترینگ کشور در برابر فیلترشکن‌ها تا این حد از خود ضعف نشان دهد؟ چرا باید سیستم فیلترینگ اینقدر پراشتباه عمل کند و زمینه نارضایتی بخشی از کاربران را فراهم کند؟

  رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانیِ اسلامی صدرا اضافه کرد: آیا مسئول این وضع، کسی جز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که با عدم سرمایه‌گذاری مناسب روی این سیستم، هم ضریب اشتباه را در آن بالا برده و هم آن را در برابر فیلترشکن‌ها منفعل ساخته است؟

  وی ادامه داد: مطلب دیگر، در خصوص مصادیق فیلترینگ است. همانطور که اشاره کردم، باید با شاخص‌های منطقی، با ورود انواع آلودگی‌ها به فضای مجازی کشور مقابله کنیم. هم آلودگی‌های فرهنگی، هم سیاسی و هم اقتصادی. مثلاً شبکه‌های اجتماعیِ امریکایی- صهیونیستی یکی از کانال‌های ورود آلودگی به فضای مجازی کشور به شمار می روند. این شبکه‌ها آنقدر مخاطره آمیز هستند که حتی رئیس جمهور فعلی ایالات متحده می‌گوید امکان دسترسی دختران خود را به این شبکه‌ها از بین برده است.

  غلامی خاطر نشان کرد: خود غربی‌ها امروز می‌گویند عامل یک- سوم طلاق و فروپاشی خانواده در غرب شبکه‌های اجتماعی هستند. دقت داشته باشید، ما به هیچ وجه مخالف اصل شبکه‌های اجتماعی و فرصت‌های فراوان آنها نیستیم بنابراین نسبت به عدم حمایت دولت از موسسات ایرانی متعهد و مبتکر برای ایجاد شبکه‌های اجتماعی قدرتمند و سالم داخلی و حتی بین‌المللی، معترضیم. چرا بعضی مسئولان به جای آنکه شأن خود را در حدّ وکیل مدافع یک شبکه اجتماعی خاص در ایران تنزل دهند، از راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی سالم ایرانی که ده‌ها ایده خوب برای آن وجود دارد حمایت نمی کنند؟!

  صرامی: عدم هوشمندی، باز و بسته شدن سایت‌ها به دلیل نقص فنی و بی‌توجهی به برخی مصوبات کمیته فیلترینگ، از مشکلات سیستم پالایش است

  همچنین در این نشست مهدی صرامی درباره وضعیت فیلترینگ و نقص‌های موجود در آن گفت:  نبود ویژگی «هوشمندی» در سامانه فیلترینگ، باز و بسته شدن بعضی سایت‌ها به دلیل نقایص فنی در مقاطع مختلف و بی‌توجهی به برخی مصوبات کمیته تعیین مصادیق مجرمانه از مشکلاتی است که در زمینه فیلترینگ وجود دارد.

  مدیرعامل مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی (فرا) افزود: اما با توجه به اینکه وزیر ارتباطات هم برخی انتقادات به وضعیت فیلترینگ را قبول کرده لازم است به  سمت سامانه‌های هوشمند فیلترینگ برویم.

  وی افزود: وقتی مدل صحیح بومی پیاده‌سازی نمی‌شود و شبکه ملی اطلاعات که شبکه‌ای پیشرفته و مزیت‌ساز برای تولید محتوای داخلی و بومی است، نداریم طبیعتا کارها محدود به اقدامات انفعالی می‌شود و وزن اهرم‌های سلبی افزایش پیدا می‌کند و مردم به این دلیل که می‌خواهند از تهاجم فرهنگی و محتوای مخرب مصون باشند از حاکمیت انتظار دارند مقابله سلبی را هم داشته باشد.

  صرامی با تاکید بر اینکه  فیلترینگ را باید به عنوان یکی از ابزارهای حاکمیتی برای مقابله با سیل مخرب تهاجم فرهنگی غرب و پاسخ به خواسته مردم دانست و ادامه داد: متاسفانه  وزارت ارتباطات اقدام مناسبی برای هوشمند سازی سامانه های فیلترینگ صورت نمی‌دهد ونتیجه انفعال این است که هنوز هم سامانه فیلترینگ هوشمند نداریم واشکالات فنی اساسی زیادی وجود دارد که وزارت ارتباطات وظیفه دارد برای رفع نقایص، به وضع موجود خاتمه دهد و نگرانی بحق خانواده‌ها درخصوص امنیت اینترنت موجود را برطرف کند.

  این فعال فضای مجازی کشور تصریح کرد: قابل قبول نیست جایی که واردات پهنای باند اینترنت خارجی برای وزارت ارتباطات سود کلانی دارد، آن‌را توسعه دهد و سرمایه گذاری کند ولی جایی که باید تبعات آنرا کنترل و برای امنیت فرهنگی مردم هزینه کند، سهل انگاری کند و مسئولیت کار خود را برعهده دیگران بیاندازد و برای رفع نواقص موجود فیلترینگ شاهد انواع بهانه تراشی‌ها از قبیل کمبود بودجه و تشریفات اداری و غیره باشیم.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • اعتراض مردم اصفهان به خشکی زاینده‌رود، پنجشنبه بعد از ظهر آنها را پای سی و سه پل کشاند. 

   از اولین ساعت‌های عصر، مردم از اصفهان و شهرستان‌های اطراف برای شرکت در تجمع دور زاینده‌رود جمع شدند، ٣‌هزار نفری می‌شدند، زن و مرد و کودک، همه جای زاینده‌رود را پر کرده بودند، دالان‌های سی و سه پل سراسر جمعیت بود، هر لحظه هم به تعداد جمعیت اضافه می‌شد. خیلی‌هایشان در محوطه مرکزی زاینده‌رود بودند، دور گروهی حلقه زده بودند و با پلاکاردهایی در دست، شعار می‌دادند. به گفته یکی از تجمع‌کنندگان، هیچ یک از شعارها تخریبی نبود و مردم تمایلی به ایجاد درگیری با مأموران انتظامی نداشتند. تعدادی هم روی سکوها نشسته بودند، نوشته روی پلاکاردها، حکایت از خواسته معترضان داشت. «ما فقط آب می‌خواهیم.» آنها از مسئولان استان و رئیس‌جمهوری خواستند تا زاینده‌رود دوباره احیا شود. نوارهای پیچیده دور سر، نوشته‌هایی با ماژیک و خودکار روی دست و صورت و خودروهایی که در کنار زاینده‌رود، روی شیشه عقب‌شان نوشته شده بود: «زاینده‌رود ما کو؟» همه نشان می‌داد که مردم اصفهان، دیگر به تنگ آمده‌اند. آنها تا پل خواجو هم رفته بودند، آن‌جا ولی تجمع‌ها پراکنده‌تر بود. 

  این دومین باری است که آنها در اعتراض به خشکی زاینده‌رود در این محل تجمع می‌کنند. دو‌سال پیش هم زاینده‌رود، شاهد تجمع معترضان بود. آن زمان بیشتر معترضان کشاورزانی بودند که به‌دلیل خشکی زاینده‌رود، کشاورزی‌شان بی‌رونق شده بود. روز پنجشنبه اما با وجود این‌که تجمع‌کنندگان مجوزی نداشتند و نیروی انتظامی دور تا دور زاینده رود، وضع را کنترل می‌کرد، اما کار به درگیری کشیده نشد.

  یکی از افراد حاضر در محل می‌گوید: «چند وقت می‌شود که مردم اصفهان قصد دارند در اعتراض به وضع زاینده‌رود، در این محل تجمع کنند، اما هر بار به دلیلی این اتفاق نمی‌افتاد، چهارشنبه شب هم استاندار اصفهان در برنامه‌ای تلویزیونی از مردم خواسته بود تا تجمع نکنند.» هر چند به گفته این شهروند اصفهانی، خیلی از ساکنان شهر، در پی این اعلام استاندار برای تجمع نیامدند، اما به‌دلیل وخامت حال زاینده رود، این اقدام به صورت خودجوش از سوی مردم صورت گرفت.

   او ادامه می‌دهد: «شرایط زاینده‌رود به گونه‌ای است که نمی‌شود در برابر آن سکوت کرد، سی و سه پل خیلی بی‌رونق شده، مردم دیگر دوست ندارند آن‌جا بروند، حتی کشاورزانی که از حوزه زاینده‌رود برای کارشان استفاده می‌کردند، خیلی وقت است که با رکود کاری مواجه شده‌اند.»
  پیش از این قرار بود مردم با نوشتن جمله‌هایی روی شیشه خودروهایشان، اعتراضشان را نشان دهند اما آن‌زمان هم مسئولان خواستار توقف این اقدام شده بودند.

  یکی دیگر از تجمع کنندگان دراین‌باره می‌گوید: «قرار بود مردم روی شیشه‌ها بنویسند: «زاینده رود من کو؟» اما به درخواست مسئولان این کار را نکردند، البته همان زمان معاون اول رئیس‌جمهوری به اصفهان آمد و وعده‌هایی برای برگرداندن زاینده‌رود به شرایط قبلی داد، به همین‌خاطر هم مردم چند روزی صبر کردند.» اعضای انجمن‌های ادبی زیادی هم در زاینده‌رود دیده می‌شدند، آنها شعرهایی در وصف زاینده‌رود را همان جا می‌سرودند. آنها برخی از اشعار را هم روی پلاکاردها نوشته بودند.

  هوا تاریک شده بود اما تجمع‌کنندگان همچنان در محل بودند، آنها طوماری امضا کردند و از مسئولان خواستند تا در اسرع وقت به وضع زاینده‌رود رسیدگی کنند. کمتر کسی در اصفهان بود که از برنامه تجمع بی‌خبر مانده بود، ساعت و مکان تجمع در شبکه‌های اجتماعی و با پیامک‌هایی به گوش اهالی اصفهان رسیده بود، همه می‌دانستند بعد از ظهر پنجشنبه آن‌جا چه خبر است،

  یکی دیگر از تجمع‌کنندگان به وعده‌هایی که معاون اول رئیس‌جمهوری داده بود، اشاره می‌کند: «جهانگیری سوم شهریورماه به اصفهان آمده بود و وعده تکمیل تونل کوهرنگ و سد بهشت‌آباد را داد، در صورت تکمیل تونل کوهرنگ، ٦٠‌میلیون متر مکعب آب وارد حوضه زاینده‌رود می‌شود، سد بهشت هم در صورت اجرا، ٢٠٠‌میلیون مترمکعب آب را به حوضه آبریز زاینده‌رود می‌آورد.»

  خشکی زاینده‌رود، وارد سومین سالش شده، مسئولان چند سالی است که وعده می‌دهند به پرآبی زاینده‌رود.  اما هر بار خلف وعده کرده‌اند به‌طوری‌که امسال هم بر خلاف دو ‌سال قبل، حتی در ایام نوروز هم این رود، پرآب نشد و مسافران را ناامید گذاشت. به گزارش ایرنا، در سال‌های اخیر ایجاد خشکسالی و افزایش مصرف در حوضه آبی زاینده‌رود سبب خشک شدن این رودخانه در منطقه اصفهان و پایین دست و نیز خشکی تالاب گاوخونی شده است.

  زاینده‌رود بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران به طول ٢٠٠ کیلومتر است که از کوه‌های زاگرس مرکزی به‌ویژه زردکوه بختیاری سرچشمه گرفته و در کویر مرکزی ایران پس از گذر از شهر اصفهان به سمت شرق پیش می‌رود و درنهایت به تالاب بین‌المللی گاوخونی می‌ریزد. این رودخانه در سال‌های اخیر تحت‌تأثیر تغییرات اقلیمی دچار خشکسالی شده و به علت سوء مدیریت روند رو به کاهشی را طی کرده به گونه‌ای که در محدوده شهر اصفهان به‌صورت کامل خشک شده. 

  کارشناسان و مسئولان برداشت‌های غیرمجاز آب، کاهش بارندگی، افزایش بارگذاری‌های خارج از ظرفیت، توسعه ناپایدار صنایع، افزایش مصرف آب شرب، تجاوز به حریم رودخانه را ازجمله دلایل وضع فعلی رودخانه زاینده‌رود عنوان می‌کنند. در این میان تصمیم دولت قبل مبنی بر استانی شدن مدیریت منابع آبی در حوضه آبریز زاینده‌رود و بخشی‌نگری به این عرصه طبیعی از دیگر عوامل مؤثر بر دگرگونی جغرافیایی بستر زاینده‌رود و خشک شدن این رودخانه اعلام می‌شود. با روی کار آمدن دولت یازدهم، طرح ٩ ماده‌ای برای احیای رودخانه زاینده‌رود توسط استاندار اصفهان به شورایعالی آب کشور ارایه و تصویب شد.  در یکی از بندهای این طرح وزارت نیرو مکلف به ایجاد مدیریت یکپارچه روی رودخانه زاینده‌رود شده است.

  موضوع خشکسالی و مشکلات حوضه زاینده‌رود دوشنبه گذشته در نشست شورای اداری استان اصفهان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و وزرای نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت، تجارت و معدن و ورزش و جمعی از مسئولان کشوری و استانی بررسی و وعده داده شد تا مشکل آب زاینده رود حل شود، عملیات تونل گلاب ٢ ادامه پیدا کند، انتقال آب تونل گلاب ٢ و استفاده از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در پروژه تکمیل ورزشگاه نقش جهان اجرا شود.
  آخرین ویرایش: شنبه 8 شهریور 1393 09:38 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ارتش و سرویس امنیت داخلی اسرائیل، مدعی مقابله با یک حمله سایبری گسترده در جریان تهاجم اخیر به غزه شده‌اند.

  به گزارش «تابناک»، بنا بر گزارش رسانه‌های رسمی ارتش اسرائیل، این حمله بی‌سابقه از سراسر دنیا و توسط هکرهای ضد اسرائیلی و با کمک دولت ایران انجام گرفته و ادعا شده این حمله همزمان با روز جهانی قدس اجرا شده است.

  گفته می‌شود، بخش سایبری ارتش اسرائیل به کمک گرفته شده تا با حمله سیستماتیک برای پایین آوردن سایت‌های صهیونیستی مقابله شود. شین بت سرویس امنیت داخلی نیز ظاهرا به تازگی واحد نخبه ویژه‌ای را برای مقابله با چنین حملاتی راه اندازی کرده است.

  صهیونیست‌ها اذعان کرده‌اند که همزمان با چالش حملات راکتی و شبکه تونلی نیروهای مقاومت، فضای سایبری اسرائیل نیز با تهدید واقعی از سوی دشمنی روبه روست که به نحو فزاینده‌ای خلاق است.

  بنا بر این گزارش، یک سرهنگ ارتش اسرائیل، حمله روز قدس را واقعیت جدیدی دانسته و اظهار داشته برای نخستین بار ارتش اسرائیل مجبور شده است، همزمان با درگیری نظامی، در فضای سایبری نیز به مقابله با حملات طرف مقابل بپردازد.

  در حالی که حملات سایبری گذشته به اسرائیلی‌ها توسط هکرهای تنها و به گونه‌ای آماتوری اجرایی می‌شده، حمله اخیر بسیار حرفه‌ای‌تر ارزیابی شده است.

  این افسر اسرائیلی مدعی شده که در جریان حمله جدید، مهاجمان به سرعت در حملات خود به اسرائیل به هماهنگی و اقدام دسته جمعی رسیده‌اند و حمله آنها از حیث گستردگی و کیفیت، ارتقای بسیاری یافته و این نشان‌دهنده توانایی فنی و سرمایه بزرگی است که برای این حمله به کار گرفته شده است.

  اما نکته نگران‌کننده برای صهیونیست‌ها این است که روند حمله سایبری با تحرکات میدانی نظامی هماهنگ بوده است.

  همچنین هرچند منابع اسرائیلی، مدعی دفع این حمله شده‌اند، ولی اذعان دارند که حملاتی از این دست ادامه خواهد یافت.

  بد‌ترین سناریوهای مورد نظر ارتش اسرائیل این است که مهاجمان بتوانند با نفوذ در سیستم‌های رایانه‌ای، کنترل پهپادهای اسرائیلی را از راه دور به دست گرفته و از آن‌ها برای حمله به سرزمین‌های اشغالی بهره گیرند. هکرها نیز شاید به دنبال از کار انداختن بازار بورس و یا شبکه برق سرزمین‌های اشغالی باشند!
  آخرین ویرایش: شنبه 8 شهریور 1393 09:37 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • سخنان رخشان بنی‌اعتماد کارگردان ایرانی در جشنوار فیلم ونیز، انتشار تریلر فیلم گلاب با موضوع زندانی شدن مازیار بهاری در ایران، افزایش ارسال سلاح از سوی ایران برای کردهای عراق، چاره جویی مقامات آمریکایی در برابر شکایات‌ حقوقی علیه تحریم‌های ایران و اتهامات رئیس جمهور یمن علیه ایران از جمله مهم‌ترین مطالب رسانه‌های بین المللی در باره ایران است.


  حضور رخشان بنی‌اعتماد کارگردان ایران در جشنوار ونیز با فیلم قصه‌ها، یکی از دو خبر مهم سینمایی مرتبط با ایران در رسانه‌های بین‌المللی است. در حالی که در نگاه سینمایی، محتوای فیلم و شباهت‌های آن با ساخته‌های قبلی بنی‌اعتماد مانند گیلانه و زیر پوست شهر مورد توجه قرار گرفته، سخنان کارگردان فیلم در مورد اثرات مخرب تحریم‌ها بر جامعه ایران و به ویژه بر بیماران نیازمند مورد توجه قرار گرفته است. رسانه‌های غربی، فضای فیلم را تلخ و سیاه ارزیابی کرده‌اند.

  خبر مهم دیگر در همین حوزه، انتشار پوستر و تریلر فیلم گلاب در مورد دستگیری مازیار بهاری، خبرنگار نیوزویک در تهران در جریان رخدادهای پس از انتخابات سال ۲۰۰۹ و به اتهام جاسوسی است. گائل گارسیا برنال مکزیکی در این فیلم نقش بهاری را بازی کرده و فیلم هم ردیف فیلم ضد ایرانی آرگو دانسته شده است.

  فاکس نیوز از نگرانی مقامات آمریکایی از دخالت ایران برای مسلح کردن کردهای عراق در برابر حملات گروه تروریستی داعش خبر داده و دلیل این نگرانی را این دانسته که ایران یکی از چهار کشوری است که آمریکا آنها را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند. در مقابل، مقامات و کارشناسان کرد به فاکس نیوز گفته‌اند در مقابل خطر فوری و جدی داعش، راهی جز کمک خواستن از همه همسایگان خود نداشته‌اند.

  فاکس در عین حال مدعی شده است، مقامات آمریکایی خصوصی به کردها گفته‌اند که آنها می‌توانند همچنان کنترل کرکوک را داشته باشند، ولی زمان فعلا برای اجرای برنامه کردها برای تشکیل یک کشور جدید مناسب نیست.
  صدای آمریکا نیز سخنان عبدالرب منصور هادی، رئیس جمهور یمن را مورد توجه قرار داده که ایران را به شعله‌ور کردن ناآرامی‌ها در این کشور متهم کرده است. شیعیان حوثی در حال پیشروی به سوی پایتخت هستند و در درگیری‌های شبانه در شمال صنعا، یازده تن کشته شده‌اند. رئیس جمهور یمن مدعی شده که ایران در حال تلاش برای معامله صنعا با دمشق است.

  عبدالملک الحوثی رهبر شیعیان خواستار استعفای دولت و تشکیل دولت جدید شده و از دولت خواسته از تصمیم خود برای گران کردن سوخت صرف نظر کند. یک کارشناس یمنی به صدای آمریکا گفته که شیعیان حوثی خواستار حمله به صنعا و کنترل آن نیستند، بلکه می‌خواهند اصلی‌ترین گروه سیاسی کشور باشند و بتوانند بر تصمیمات دولت تأثیر بگذارند.

  و در پایان اینکه رویترز از احتمال دخالت نادر دولت آمریکا در یک پرونده قضایی خصوصی به نفع گروه‌های حامی تحریم‌های ایران خبر داده است. گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای که با مقامات اطلاعاتی سابق آمریکا و اسرائیل در ارتباط است، مورد شکایت یک تاجر یونانی قرار گرفته و ادعاها و اقدامات این گروه حامی تحریم‌ها علیه ایران را غیرواقعی دانسته است.

  گروه حامی تحریم‌ها برای دفاع از خود مجبور خواهد بود اطلاعاتی که بر پایه آن تاجر یونانی را به معامله با ایران متهم کرده است، منتشر کند ولی مدعی است چنین کاری به منابع اطلاعاتی آن و ادامه تحریم‌ها علیه ایران آسیب خواهد زد.

  در چنین شرایطی رویترز احتمال داده که دولت آمریکا به قانونی برای حفظ امنیت اطلاعات متوسل شود تا بتواند به گروه حامی تحریم‌ها کمک کند. چنین کاری بسیار نادر است و در سال های اخیر، در مورد پرونده ادوارد اسنودن اتفاق افتاده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • رئیس‌جمهور این روزها با حرفاش هم یاد و خاطره بعضی‌‌ها رو زنده کرد و هم خیلی‌ها را برآشفت

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  -حالا ناراحتی هم نداره! وقتی یه عده می‌خواهند مردم را به بهشت ببرند رئیس‌جمهور هم یه تعارفی «به‌جهنم» زده دیگه


  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  -یعنی ما رو میگه؟


  همایش رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  آموزش نحوه پوک/Poke کردن توسط دکتر ظریف با رسم شکل

  افتتاح نیروگاه بادی تاکستان

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  بدون شرح

  وزیر علوم این هفته استیضاح می‌شود

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  به یکسال نکشید که جای وزیر و سیبل عوض شد

  و حتی کار داشت به دعواهای درون حزبی هم می‌کشید.

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  -به من اجازه صحبت نمی دی؟ تو اصلا خودت چجوری بورس شدی؟

  ورزش صبحگاهی سالمندان

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!
  -بعضی از هموطن‌ها هم مصداق بارز «ز گهواره تا گور حسش نبود» هستند.

  تجلیل از دست اندرکاران برنامه‌های ورزشی رسانه ملی

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  علاقه همیشگی عادل به رو کردن مسائل پشت پرده

  دیدار مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با مسئولان

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  -فریدون: ای بابا تو که هنوز پیژامه پاته! طرف اومده تو. بدو بدو لباستو عوض کن بیا

  بیستمین سالروز عرضه اولین سیم کارت در ایران

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  ژست «همه کَس‌کُش» مردی که می‌خواست رئیس‌جمهور شود

  یک ترکیب عالی!

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  بعد یه عده به طرح تفکیک جنسیتی اعتراض می‌کنند. این‌ها از واقعیت جامعه خبر ندارند.


  ۹۸ درصد معتادان نمی‌میرند!

  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!
  جدی نگیرید! اینو برای دلگرمی خودشون نوشتن


  بهشت زورکی، جهنم تعارفی!

  بالاخره اگر روغن پالم تو ماست و شیر، نیترات توی آب، برنج تولید شده با فاضلاب، روغن آلوده به استخوان حیوان مرده، گوشت الاغ توی سوسیس کالباس، پارازیت، بلوک سیمانی شهرداری، سرب موجود در هوا و چندتا چیز دیگه ما رو نکشه ممکنه در مرحله آخر دم یه هواپیما، وسط خیابون صاف بخوره تو سرمون و باز هم گیم‌اور بشیم.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • حتما گذار شما نیز گاهی به پاساژ معروف علاء الدین افتاده است. بلی! پاساژ علاء الدین بورس فروش گوشی های هوشمند و تبلت و لوازم جانبی، واقع در خیبان جمهوری اسلامی شهر تهران. پاساژی که اکنون مدت مدیدی است بیمار شده و بیماری خود را به اطرافش نیز تسری داده است.

  اگر گذار شما برای خرید گوشی هوشمند به این پاساژ افتاده است، شاید میتوانید به سادگی حدس بزنید که ما از چه بیماری صحبت میکنیم. اتفاقی که برای بسیاری از مشتریان این پاساژ هر روزه و به کرات رخ میدهد، به احتمال بسیار زیاد برای شما نیز رخ داده است

  پاساژ علاءالدین اکنون برای بسیاری از مشتریان موبایل در سراسر کشور به عنوان بورس اصلی بازار موبایل و تبلت شناخته میشود. گذری کوتاه به این پاساژ به خوبی نشان میدهد که از همه قشر و از همه جای ایران برای خرید گوشی هوشمند و تبلت به این پاساژ مراجعه میکنند. شاید هر روزه بیش از 2000 هزار نفر. شلوغی پاساژ این روزها بخاطر استقبال مشتریان و تنوع کم نظیر دستگاه های هوشمند بیش از همیشه هم شده است:

  بیماری فجیع پاساژ «علاءالدین» را چه کسی درمان میکند؟

  یکی از اصلی ترین دلایل مشتریان اما برای مراجعه به این پاساژ این است که معمولا میتوان گوشی یا تبلت مورد نظر را با قیمتی پایین تر از سایر مراکز تهیه کرد. از سویی اگر دنبال یک برند یا مدل خاص باشید، این مدل یا برند در این پاساژ با احتمال بیشتری وجود خواهد داشت.

  این موضوع البته از یک نگاه صحیح است. بهر حال و بر اساس منطق در بورس و بازار اصلی یک محصول، امکان خرید آن محصول با بهایی پایین تر بسیار منطقی و محتمل است و همچنین یافتن اجناس نادر نیز در بازار اصلی ممکن تر. اما آیا به راستی علاءالدین یک بازار و بورس اصلی، شفاف و بر اساس منطق است؟

  بگذارید اول از هرچیز با نحوه برخورد فروشندگان در بازار اصلی هوشمندجات ایران شروع کنیم. متاسفانه اکثر قریب به اتفاق فروشندگان در این پاساژ گویا اساسا دانشی نسبت به مشتری مداری که از اولین و ابتدایی ترین اصول کسب و کار آن هم در حوزه خدمات است، ندارند.

  بیماری فجیع پاساژ «علاءالدین» را چه کسی درمان میکند؟

  دیدگاه «کاسبی» در این بازار به شدت از سوی فروشندگان نهادینه شده و همه چیز دیگر از جمله احترام به مشتریان تحت الشعاع این «کاسبی» قرار گرفته است. دیدگاهی که اساسا هیچ سنخیتی با محصولی که در آن به فروش میرسد ندارد. مشتری از بدو ورود به این پاساژ با این موضوع مواجه میشود که فروشندگان چندان حوصله ندارند و اگر پای پول در میان نباشد، کمترین ارزشی برای فروشندگان ندارد!

  موضوع دوم بد اخلاقی هایی است که در این ساختمان چند طبقه گویا دیگر عادی شده است. این بد اخلاقی ها و بی اخلاقی ها از درگیری های فیزیکی هر چند روز یکبار بین فروشندگان با خود یا مشریان یا مشتریان با هم شروع میشود و تا غل و غش در معامله هم پیش میرود.

  بگذارید واضح تر صحبت کنیم. از نظر ما لقب پاساژ علاءالدین را باید پاساژی گذاشت که هیچ کس از آن بدون برنامه بیرون نمی آید! قطعا متوجه منظور ما هستید. هر روزه مشتریان به کرات و به دلیل عدم اطلاع و سواد کافی در این بازار از سوی فروشندگان فریب میخورند.

  بیماری فجیع پاساژ «علاءالدین» را چه کسی درمان میکند؟

  اشاره کردیم که گفته میشود در این پاساژ میتوان گوشی مورد نظر خود را با بهایی کمتر پیدا کرد. اما داستان از چه قرار است. یکی از مشتریان – که متاسفانه فرد مطلعی نبوده است – برای خرید یک گوشی هوشمند به بازار علائالدین مراجعه کرده بود و با کمی گشت و گذار در این پاساژ در کمال تعجب توانسته بود گوشی مورد نظر خود را با بهایی معادل 70 هزار تومان پایین تر از نرخ رسمی آن پیدا کند.

  خوشحال از این موفقیت و هنگام پردات وجه، فروشنده از وی سوال پرسیده بود که ایا تمایل به ریختن برنامه بر روی گوشی خود دارد یا نه. همچنین توضیح داده بود که اگر برنامه ها را بر روی گوشی خود نصب نکند، امکان استفاده از برخی امکانات گوشی هوشمند را ندراد.

  این مشتری نیز به دلیل عدم اطلاع کافی درخواست کرده بود که هر برنامه ای که لازم است بر روی گوشی نصب شود و در مجموع فروشنده به خاطر نصب این نرم افزارها هزینه ای معادل 120 هزار تومان از وی اخذ کرده بود. نتیجه آن بود که بهای تمام شده این گوشی برای این مشتری 50 هزار تومان بیش از قیمت رسمی رقم خورد!

  بیماری فجیع پاساژ «علاءالدین» را چه کسی درمان میکند؟

  یکی از همین فروشندگان که مدتی در علاءالدین «کاسبی» کرده بود. داستانی جالب تعریف میکرد. وی میگفت زمانی که مشتری برای خرید گوشی هوشمند تصمیم نهایی خود را میگیرد، به وی برای ریختن برنامه ها بر روی گوشی توضیحات میدادیم و بعد از اقناع وی، وارد مرحله دوم میشدیم.

  اما مرحله دوم چیست؟ وی میگفت: به مشتری توضیح میدادیم که سه بسته نرم افزاری وجود دارد. اولی ابتدایی و 50 هزار تومان، دومی متوسط و 70 هزار تومان و سومی کامل و 100 هزار تومان. و بعد با توضیحات لازم مشتری را قانع میکردیم که بسته کامل را بر روی گوشی خود نصب کند. اما ودر نهایت این سه بسته با هم هیچ فرقی نداشت و ما یکسری نرم افزارهای مشخص را بر روی گوشی نصب میکردیم!

  بیماری فجیع پاساژ «علاءالدین» را چه کسی درمان میکند؟

  اما جالب ترین این اتفاقات دست بر قضا برای خود ما رخ داد! برای خرید یک گوشی از برندی که در خود ایران نمایندگی دارد، تعمدا به پاساژ علاءالدین مراجعه کردیم تا عملا تفاوت در نوع خرید را متوجه شویم. بعد از گشت و گذار در بین مشتریان و مغازه های شلوغ در طبقه دوم این پاساژ گوشی مورد نظر را با بهایی معادل حدود 75 هزار تومان کمتر از بهای نمایندگی یافتیم.

  اما در حین چک و چانه برای خررید فروشنده پرسید: راستی گوشی را چند ماهه Activate – فعال – کنم؟ پرسیدیم منظور وی چیست و توضح داد: این گوشی ها در مخابرات ایران رجیستر نشده است و باید آنها را 6 ماهه یا یک ساله و دو ساله رجیستر کنیم تا فعال شود.

  پرسیدیم هزینه هر کدام؟ گفت: شش ماهه 65 هزار تومان، یکساله 100 هزار تومان و دو ساله 150 هزار تومان. ما که اصل ماجرا را فهمیده بودیم پرسیدیم: اگر نخواهیم رجیستر شود؟ گفت: ما گوشی Active نشده نمیفروشیم! از این مغازه بیرون آمدیم و داستان برای ما زمانی جالب شد که با پرس و جو از چند مغازه دیگر فهمیدیدم که فروشندگان به اتفاق همین نکته را بیان میکنند!

  فاجعه در پاساژ علاءالدین بسیار عمیق، ساختاری و نهادینه شده است. جالب آنکه هیچ کس نیز هیچ توجهی به اجحافی که در حق مشتریان در اینجا میشود، ندارد! البته و متاسفانه این نکته بیش از همه ناشی از کم سوادی و بی اطلاعی مشتریانی است که اغلب به این پاساژ مراجعه میکنند و فروشندگان نیز از این موضوع سوء استفاده میکنند.

  عمق این بیماری اخلاقی فجیع را زمانی درک میکنید که متوجه میشوید در این پاساژ رسما مافیا شکل گرفته است و همه فروشندگان یک رویه را در برابر فروش با هم هماهنگ کرده اند و برای مثال هیچ کس نیست که گوشی بدون برنامه و غیر Active را بفروشد! شما یا حتما باید برای گوشی خود برنامه بریزید و فعالش کنید و یا قید خرید گوشی را بزنید چون هیچ کس در غیر این صورت به شما گوشی نخواهد فروخت!

  در این بازار عملا غش در معامله صورت میگیرد و گویا فریب دادن مشتریان به شیوه ای بدیع در کسب و کار بدل شده است. این نوع کسب و کار فریبکارانه نهادینه شده و اصلا تبدیل به قانون کسب و کار در علاءالدین شده است به شیوه ای که اگر فروشندگان اینگونه نفروشند در رقابت ورشکست میشوند!

  بدبختانه گویا علاءالدین این بیماری را به اطرافش نیز تسری داده است و اطراف این پاساژ تبدیل به بازار حاشیه ای دستگاه ها و لوازم جانبی قاچاق و سرقتی شده است:

  بیماری فجیع پاساژ «علاءالدین» را چه کسی درمان میکند؟

  حال سوال ما از مسئولان ذیربط، اعم از دولتی و صنفی این است که آیا قرار نیست کسی با این بیماری شکل گرفته در خیابان جمهوری و زیر پل حافظ مبارزه کرده و آن را درمان کند؟ آیا غش و فریب در معامله به یکی از شیوه های کسب و کار رسمی تبدیل شده است که اینگونه در روز روشن و به شکل کاملا رسمی سر مشتریان بی اطلاع در این بازار کلاه میرود؟

  اما تا آن زمانی که مسئولان پاسخ این سوالات را بدهند ما طبق روال هر روزه چند نکته آموزشی برای شما داریم.

  اول: اگر به دنبال خرید گوشی هوشمند یا تبلت هستید، شک نکنید که خرید از نمایندگی ها بهترین گزینه است. زیرا حداقل از اصلی بودن دستگاه خود اطمینان خواهید داشت. به غیر از آن هرچند به ظاهر خرید متفرقه میتواند ارزانتر باشد، این اختلاف بها ناشی از اطمینانی است که خدمات پس از فروش و ضمانت دستگاه شما، به شما میدهد.

  دوم: گوشی هوشمند شما برای کار کردن نیاز به هیچ نرم افزاری ندارد و شما برای نصب نرم افزار نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید و نصب نرم افزار نیاز به هیچ تصصی ندارد و هر فردی خود به راحتی قادر به نصب نرم افزار بر روی گوشی هوشمند خود است. اگر برای اولین بار قرار است یک اندروید یا هوشمند دیگری دست خود بگیرید، این نکات را فراموش نکنید.

  سوم: گوشی هوشمند شما به شکل پیش فرض فعال است و نیاز به هیچ رجیستری خاصی ندارد. تنها در صورتی که این مدل برای اپراتورهای خاص تولید شده باشد، نیاز به Unlock شدن دارد که معمولا از سوی خود شرکت و یا پیش از ورود به بازار مقصد این عمل بر روی آن صورت گرفته است. در غیر این صورت گوشی شما قطعا قاچاق است.

  چهارم: قبل از خرید گوشی هوشمند مورد نظر خود حتما با افراد مطلع در این باره مشورت کنید، و مهم تر اینکه خود در مورد دستگاه مورد نظر در اینترنت تحقیق کنید. زمان خرید نیز حتما با فردی مطلع اقدام به خرید کنید.

  نکته آخر اینکه نه در علاءالدین و نه در هیچ جای دیگر اجازه ندهید فروشنده از عدم اطلاع شما و نه از محصول خود کسب درآمد کند.

  آخرین ویرایش: شنبه 8 شهریور 1393 09:33 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه با حیدر العبادی، نخست وزیر جدید عراق گفت‌وگوی تلفنی کرد. طبق بیانیه کاخ سفید، بایدن در این گفت‌وگوی تلفنی بار دیگر بر تشکیل دولت جدید عراق، در اسرع وقت تاکید کرده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از تسنیم، معاون رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با نخست وزیر جدید عراق بر تشکیل دولت فراگیر جدید در عراق تأکید کرد.
  طبق این بیانیه بایدن در این گفت‌وگوی تلفنی تشکیل دولت فراگیر در عراق را در جلب حمایت‌های بین‌المللی از عراق در مقابله با گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شامات یا داعش، «حیاتی» دانسته است.
  فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق روز 20 مرداد، بعد از نشست مشترک با رئیس پارلمان این کشور حیدر العبادی، معاون اول رئیس پارلمان را مامور تشکیل کابینه کرد. آقای العبادی تا 12 سپتامبر (20 شهریور) برای معرفی اعضای جدید کابینه فرصت دارد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • در حالی که آمارهای تولید نشان می‌دهد پارس‌خودرو تولید محصولی جدید از رنو را به نام «ساندرو» آغاز کرده است، خبر می‌رسد این شرکت گویا دیگر تمایلی به مونتاژ مگان (دیگر میهمان رنویی جاده مخصوص) ندارد. هر چند آمار چهار ماهه تولید از مونتاژ 19 دستگاه مگان حکایت داشت و از همین رو گمان می‌رفت این خودرو 102 میلیون تومانی دوباره به جمع جاده مخصوصی‌ها بازگشته است، اما به گفته منابع آگاه، پارس‌خودرو دیگر قصدی برای ادامه تولید مگان ندارد.
   شاهد این ادعا، بی‌میلی پارس‌خودرو به ثبت سفارش قطعات منفصله مگان است، چه آنکه رنوپارس (تامین‌کننده قطعات محصولات رنو در ایران)، هیچ سفارش جدیدی بابت تامین و ارسال قطعات مگان، از این شرکت (پارس‌خودرو) دریافت نکرده است. این در شرایطی است که هم‌اکنون یک پک بزرگ شامل قطعات منفصله یک هزار و 500 دستگاه مگان، در ترکیه قرار دارد و در صورت تمایل پارس‌خودرو، راهی خطوط تولید این شرکت خواهد شد؛ با این حال پارس‌خودرویی‌ها که همواره به واسطه رنوپارس، قطعات مگان را تامین می‌کردند، ظاهرا دیگر قصد این کار را نداشته و به‌نوعی قید مگان را زده‌اند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 •  آمریکا روز جمعه اعلام کرد که بیش از 25 شرکت، بانک و فرد را که مظنون به همکاری در جهت توسعه برنامه هسته ای ایران هستند را تحریم کرد.

   دیوید کوهن معاون وزیر خزانه داری آمریکا گفت: تصمیم واشنگتن علیه بیش از 25 شرکت و فرد که مظنون به همکاری در جهت توسعه برنامه هسته ای و کمک به دور زدن تحریم ها توسط ایران هستند، نشان دهنده ی تداوم عزم ما در جهت اقدام علیه هر کسی، در هر جایی که تحریم ها را نقض می کند است.

  در نتیجه ی این تحریم ها، امریکایی ها از انجام معاملات مالی با این افراد و شرکت ها منع شده و تمامی اموال شرکت ها و افراد تحریم شده در امریکا مصادره می شود.

  از جمله شرکت‌ها و موسسه‌هایی که به لیست تحریم‌ها افزوده شده‌اند؛ بانک آسیا، شرکت پشتیبانی هوانوردی آسیا، خطوط هوایی کاسپین، بانک قرض الحسنه رسالت (تمام شعب در جهان)، بانک قوامین (تمام شعب در جهان)، موسسه مالی «گلدن تکس»،شرکت جهان تک رویان پارس، بانک خاورمیانه بانک بین المللی کیش، شرکت ماندگار بسپار کیمیا، خطوط هوایی معراج، موسسه علوم هسته ای و تحقیقات فناوری،" شرکت سازه مرکب "و سازمان نواری و تحقیقات دفاعی از جمله شرکت‌هایی هستند که به لیست جدید تحریم‌های وزارت خزانه داری اضافه شده اند.

  این اقدام آمریکا در حالی صورت می گیرد که دور جدید مذاکرات ایران و پنج بعلاوه یک تا چندین هفته ی دیگر در نیویورک برگزار می شود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • حضور برخی سران گروهک‌ها و فتنه‌گران در مراسم عروسی نوه آیت‌الله خزعلی باعث امتناع ایشان از حضور در این مراسم شد.


  در این مراسم ابراهیم یزدی رئیس گروهک نهضت ‌آزادی در کنار خاتمی حضور داشت. این طیف مدتی است که مهدی خزعلی را به بازی گرفته‌اند. بنابر گزارش رسانه‌های حامی فتنه سبز، آیت‌الله خزعلی اعلام کرده بود به خاطر حضور فتنه‌گران و افراطیون در این مراسم شرکت نمی‌کند.
  گفتنی است عناصر ورشکسته سیاسی نظیر خاتمی و ابراهیم یزدی طی سال‌های اخیر به اعتبار انزوای شدید، از مراسم ختم و عروسی برای خودنمایی و ابراز وجود استفاده می‌کنند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات سایت : 2 1 2

پشتیبانی