تبلیغات
خــبـــرگـــــزاری رسمی بُـرک - مطالب هفته اول شهریور 1393
وبلاگicon

جلوگیری از کپی کردن مطالب

منوی اصلی
خــبـــرگـــــزاری رسمی بُـرک
وب سـایت خـبــری تــحـلـیلــی بُرک (دیــد شمـا آیــنـده شمـاســت)به سـردبـیـری عـلـیـرضـا نـجـارپـور اسـتـادی

اینستاگرام هنرمندان

بیشتر از اکنون باشید و دنیایی از خدمات را در سایت ما تجربه کنید چرا که ما همه را به چالش میکشیم www.Bork.ir
 • سرمربی والیبال ایران می گوید از آمادگی بازیکنانش رضایت ندارد.

  در آستانه رقابت های قهرمانی جهان کواچ از شرایط تیمش راضی نیست.او می گوید ایران دیگر برای رقیبان سورپرایز نیست البته برای این حرفش هم دلیل دارد:«برای اینکه ما دیگر یک حریف جدی به شمار می آییم.با این حال هنوز به آمادگی صددرصد نرسیده ایم.» خبرنگار خبرآنلاین در لهستان با کواچ به گفت و گو نشست تا او قبل از شروع این رقابت ها حرف هایش را بزند.کواچ البته از هواداران هم یک درخواست دارد؛اینکه هیچ وقت تیم ملی والیبال را تنها نگذارند.

  در فاصله یکی دو روز مانده به آغاز مسابقات قهرمانی جهان آیا از وضعیت تیم رضایت دارید؟

  راستش نه. خب همانطور که می دانید ما دیگر برای حریفان مان سورپرایز نیستیم. یک حریف جدی هستیم که روی ما حساب باز کرده اند. ما را آنالیز می کنند و با شناخت کافی به مصاف ما می آیند. از طرف دیگر الان نه فقط در ایران از ما توقع نتیجه دارند، بلکه در دنیا همه دارند از ایران حرف می زنند. همه به تیم ایران احترام می گذارند و این چیزی است که ما باید قدر بدانیم و به همین منظور با حداکثر توان و برای برد به میدان برویم. اما خب هنوز به آمادگی صد در صد نرسیده ایم. شاید بخشی از این مساله به خستگی از اردوی امریکا برگردد که واقعا دست ما نبود و برنامه از پیش تعیین شده ای بود که باید انجام می شد. بخشی از خستگی بازیکنان هم به ذهنیت آنها برمی گردد که برای تغییرش به زمان نیاز داریم.

  خب به نظر شما بازیکنان به ریکاوری احتیاج نداشتند؟ استراحت می کردند بهتر نبود؟

  ببینید. در فلسفه تمرین و آمادگی تیم، استراحت دادن زمانی نتیجه بخش است که شما خوب و سخت تمرین کرده باشید. وقتی شما سخت تمرین می کنید، مربی به شما استراحت می دهد تا توان از دست رفته تان را برگردانید. ولی خب ما به دلایل مختلف که چند نمونه اش را گفتم، خوب تمرین نکرده ایم که استراحت زیادی هم بتوانیم داشته باشیم.

  این خوب تمرین نکردن از کجا نشات می گیرد؟

  دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. مثل همان خستگی سفر و پرواز. ولی به نظرم بیشتر به همان ذهنیت برمی گردد. اگر یادتان باشد وقتی ولاسکو گفت: "این حداکثر توان ایران بود." من گفتم: "این حرف صحیح نیست. این تیم می تواند خیلی بهتر از این هم بازی کند." دیدید که در لیگ جهانی هم بهتر از گذشته بازی کرد. تلاشم این است که با حضورم در ایران بعضی چیزها را که به ذهنیت بازیکنان مربوط می شود تغییر بدهم. ولی می دانم که کار سختی در پیش دارم. حالا می فهمم ولاسکو برای حرفش دلیل داشت. سخت تمرین کردن در ایران خیلی مشکل است.

  البته شما هم سخت گیری های خاص خودتان را دارید. از تیم فقط 20 می خواهید.

   حتما همینطور است. بالاخره یادتان باشد که ما برای مسابقات قهرمانی جهان اینجائیم. یعنی مهمترین مسابقات والیبال در جهان. من دارم تلاش می کنم تا بازیکنان دقیقا متوجه بشوند که مسابقات قهرمانی جهان چقدر برای اهالی والیبال مهم است. خودم زمانی که بازیکن بودم درست چند روز مانده به این مسابقات مصدوم شدم و حضور در آن را از دست دادم. حالا به عنوان مربی برای حضور در این مسابقات اینقدر انگیزه دارم که خدا می داند. تلاش می کنم و دوست دارم که بازیکنان هم این انگیزه را داشته باشند. برای همین در طول تمرین و بازی ها دائم حرف می زنم و به آنها تذکر می دهم. چون دوست دارم همه چیز در بهترین شرایط خودش باشد و چیزی کم نگذاریم. این یک تجربه خیلی بزرگ است که به سادگی به دست کسی نمی آید. می خواهم تیمم عالی باشد و این تیم می تواند عالی باشد. همه حرف من همین است.

  از دو بازی دوستانه مقابل استرالیا چه می خواستید؟

  به همه بازیکنانم میدان دادم تا در شرایط مسابقه قرار بگیرند و بازی کنند. چون ما یک دوره طولانی از مسابقات را پیش رو داریم که نیاز می شود در طول بازی ها تغییراتی را در تیم ایجاد کنیم. پس باید همه بازیکنان آماده باشند تا دستم برای ایجاد تغییر باز باشد. خوشبختانه ما در پست های مختلف بازیکنان جایگزینی داریم که به خوبی نفرات اصلی را پوشش می دهند و مشکلی از این بابت نداریم. البته به شرطی که خوب و سخت تمرین کنند و آماده باشند. تمام تلاش ما همین است که همه بازیکنان را به آمادگی برای بازی باکیفیت برسانیم.

  یعنی شش بازیکن شروع کننده تیم را شناخته اید؟

  برای خودم بله. ولی بستگی به شرایط آمادگی بازیکنان هم دارد. باید مطمئن شوم که بازیکن برای جنگیدن در مسابقه آمادگی دارد. در کل باید بگویم مشکلی از این بابت نداریم. در پست های مختلف بازیکنان خوبی داریم که می توانند یکدیگر را پوشش بدهند.

  ما در مرحله نهایی لیگ جهانی به ایتالیا و امریکا باختیم. ایا شما برنامه خاصی برای بازی با این دو تیم دارید؟

  البته ما در فلورانس با توان صد در صد مقابل آنها بازی نکردیم. ولی الان مهمترین برنامه ما این است که آنها را ببریم. ما برای هر یک از حریفان مان برنامه داریم. ولی پله پله پیش می رویم. الان به ایتالیا فکر می کنیم، بعد امریکا، بعد فرانسه و بلژیک و پورتوریکو. در یک نگاه کلی می توانم بگویم ما باید به دور دوم صعود کنیم که اگر این اتفاق نیفتد نتیجه بدی گرفته ایم. اما فقط نباید به صعود به مرحله دوم بسنده کنیم. این یعنی اینکه ما در مرحله اول باید نه تنها برای پیروزی در هر بازی بلکه برای پیروزی در هر پوئن با دقت عمل کنیم و بجنگیم. من نمی پذیرم اگر کسی بگوید ایتالیا و امریکا را رها کنیم و با برد مقابل فرانسه و بلژیک و پورتوریکو به مرحله بعد برویم. چون اولا درست است که ایتالیا و امریکا تیم های قدرتمندی هستند ولی فرانسه و بلژیک هم فینالیست های دسته دوم لیگ جهانی اند و تیم کمی نیستند. ما نمی دانیم فردا یا در بازی های دیگر چه اتفاقی می افتد که بگوئیم حالا ایتالیا و امریکا را رها کنیم و به بقیه تیم ها برسیم. ثانیا نتیجه بازی های مرحله اول در مرحله دوم هم محاسبه می شود و ما اگر با باخت به مرحله بعد برویم کار سختی داریم. به ویژه اینکه در مرحله بعد با تیم هایی مثل لهستان، صربستان و آرژانتینباید بازی کنیم. بنابر این ما باید برای پیروزی در تمام بازی ها بجنگیم. من مطمئنم ایران اگر مثل ایران بازی کند، یعنی همانطور که در لیگ جهانی بود، مقابل هر تیمی بدون مشکل خواهد بود.

  چهار ماه از حضور شما در ایران گذشته. فکر می کنید بازیکنان ایران را خوب شناخته اید؟

  بله. خیلی خوب آنها را شناخته ام. اگر آسیب دیده هایی مثل زرینی و نادی را که فعلا نمی توانند به تیم کمک کنند، کنار بگذاریم باید بگویم در حال حاضر این تیم مجموعۀ بهترین بازیکنان ایران را تشکیل می دهد. بهتر از اینها نداریم. نتیجه لیگ جهانی هم همین را می گوید. کیفیت بازی این بازیکنان خیلی بالاست. حالا ممکن است در یک بازی ضعیف عمل کنند ولی این وضعیت استمرار ندارد. موقت است. من به توانایی آنها ایمان دارم.

  به نظر شما دیگر سایه اسم ولاسکو بر سر تیم ملی سنگینی نمی کند؟

  خب من هنوز در ایران خیلی از ولاسکو می شنوم. البته این چیز بدی نیست. ولاسکو مرد باهوش و مربی درجه یکی است. یکی از بهترین مربیان والیبال جهان در تمام دوران است. او و داگ بیل در والیبال تحول ایجاد کرده اند. ولی به نظر من اصلا مقایسه کواچ با ولاسکو مقایسه صحیحی نیست. چون شرایط کاری هر کسی با دیگری متفاوت است. او در ایران کارش را انجام داده و رفته. زمانی هم در ایران بوده که کسی توقع نتیجه جهانی نداشته. ولی حالا ما داریم تلاش می کنیم که شرایط ایران را تغییر و ارتقا بدهیم. مثلا در سال های گذشته ایران در لحظاتی از یک تورنمنت خیلی عالی کار می کرد. اما الان ما می خواهیم در تمام طول یک تورنمنت عالی کار کنیم. چون نتیجه می خواهیم. ما دیگر نمی پذیریم که اگر خوب بازی کردیم و باختیم، بگویند: "براوو! خوب بازی کردید!" نه. ما برد می خواهیم. نتیجه می خواهیم.

  الان با توجه به همه مطالبی که گفتید به نظر شما سطح کیفی تیم ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان "عالی، خوب یا ضعیف" است؟

  ببینید. همه تیم ها در یک بازی لحظاتی عالی، لحظاتی خوب و لحظاتی هم ضعیف بازی می کنند. این نرمال است. ما الان داریم تلاش می کنیم که لحظات بیشتری از بازی را عالی باشیم.

  بهترین تیم حال حاضر جهان از نگاه شما کدام تیم است؟

  برزیل. البته امریکا، ایتالیا، روسیه و حتی صربستان و لهستان هم خوبند ولی ثبات برزیل را ندارند. ثبات برزیل در همه این سال ها از سایر تیم ها بیشتر بوده.

  چه حرفی با هواداران تیم ملی و به طور کلی مردم ایران دارید؟

  از مردم ایران می خواهم که ما را تنها نگذارند و بدانند که ما هر کاری توانسته ایم انجام داده ایم تا بهترین نتیجه را بگیریم و برنده باشیم. باز هم می گویم ایران اگر مثل ایران در لیگ جهانی بازی کند، مقابل هیچ تیمی مشکل نخواهد داشت.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • انرخ بیکاری صفر درصد برای اقتصاد ایران یک رویاست اما حقیقت این است که هیچ کشوری آرزوی چنین نرخی از بیکاری را ندارد.

  مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در بهار سال 1393 را معادل 10.7 درصد اعلام کرده، یعنی اینکه 10.7 درصد از کسانی که قصد کار کردن دارند، فعلا خانه نشین هستند و یا احتمالا به کاری مشغول هستند که در آمار رسمی گنجانده نمی شود. شکی هم نیست که نرخ بیکاری 10 درصدی را هیچ کس نمی پسندد؛ نه مسوولان و نه افراد جامعه. اما نرخ بیکاری مطلوب چقدر است؟ برای مثال می توان گفت که نرخ بیکاری صفر درصد، نرخی رویایی برای اقتصاد کشور خواهد بود یا خیر. البته تحقق نرخ بیکاری صفر درصد در یک اقتصاد بزرگ مانند ایران به سختی امکانپذیر است اما تاکنون برخی مناطق مانند موناکو در فرانسه نرخ بیکاری صفر درصد را تجربه کرده اند. در سال 2005 نرخ بیکاری در موناکو به صفر درصد رسید و کارفرمایان در این منطقه مجبور شدند برای تامین نیروی کار مورد نیاز برای مشاغل جدید دست به دامان فرانسویان ساکن در دیگر مناطق شوند. در آمریکا نیز بیکاری در میان دانش آموختگان برخی رشته ها امری نادر است. برای مثال در سال 2010 نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان رشته های فیزیک نجومی، ژئوفیزیک و داروشناسی در آمریکا صفر درصد بود، آن هم در حالی که نرخ بیکاری کل کشور به 10 درصد نزدیک می شد. در واقع فارغ التحصیلان این رشته ها معمولا از زمان دانشجویی با پیشنهاد شغلی مواجه شده و از همان زمان مشغول به کار می شوند.

  با این حال وقتی از اقتصاد یک کشور حرف می زنیم، نرخ بیکاری صفر درصد شاید چندان هم خوشایند نباشد. جامعه ای بدون بیکاری مانند این می ماند که هیچ خانه خالی از سکنه ای در کشور وجود نداشته باشد و برای مثال در این صورت اگر کسی بخواهد محل سکونت خود را از اصفهان به شیراز منتقل کند مجبور است کسی را در شیراز پیدا کند تا خانه هایشان را با یکدیگر عوض کنند اما اگر خانه های خالی در شیراز وجود داشته باشد، تغییر محل سکونت راحت تر خواهد بود. باید گفت که وجود چندین جای خالی به افزایش کارایی بازار کمک می کند. اقتصاددانان نیز به ندرت نرخ بیکاری صفر درصد را مطلوب می دانند. کریستوفر پیساریدس که نوبل اقتصاد را در کارنامه دارد برآورد کرده که حتی در بهترین روزهای اقتصاد یک کشور نیز نرخ بیکاری حدود 5 درصد خواهد بود که بیشتر آن مربوط به افرادی می شود که از شغل پیشین خود کنار رفته و در جستجوی شغل جدیدی هستند. پیساریدس می گوید: "حتی در یک اقتصادی که به سرعت رشد می کند، همواره نیروی کار مشغول جابجایی بین شهرها و کسب و کارهای مختلف هستند. به همین خاطر باید بپذیریم که وجود کمی بیکاری در جامعه، برای اقتصاد مفید خواهد بود."

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 •  سیاست ریاضت اقتصادی که آلمان ها برای اروپا ترسیم کرده اند، باعث نارضایتی فرانسویان شده است.

  سعید جعفری پویا

  ظرف کمتر از شش ماه، کابینه دولت فرانسه دو تغییر اساسی را به خود دیده است، در بار نخست نخست‌وزیر تغییر کرده است و این بار هم کابینه استعفا و در ادامه چند تن از وزرا کنار گذاشته شده‌اند. اتفاقی که به نظر می‌رسد حاکی از دشوار بودن شرایط و اوضاع فرانسوا اولاند و حزب سوسیالیست فرانسه در تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی فرانسه است. دکتر سعید خالو زاده، استاد دانشگاه تهران بر این باور است، سیاست‌های ریاضت اقتصادی پاریس و همچنین دنباله روی فرانسه از راهبردهای اقتصادی آلمان و مرکل باعث شده تا فشار روی دولت فرانسه وارد شود و نارضایتی‌های افکار عمومی به این شکل خود را نمایان سازد. در ادامه مشروح گفتگوی خبر آنلاین با کارشناس مسائل فرانسه را مطالعه می‌فرمایید:

  آقای مانوئل والس کابینه خود را به بهانه عبور چند تن از اعضای کابینه از خطوط قرمز و انتقاد صریح از عملکرد دولت تغییر داد و کابینه استعفا کردند. این اتفاق از چه رخدادهایی نشأت گرفته است؟

  مشکلات اقتصادی که طی چند سال اخیر بر فرانسه و دیگر کشورهای اروپا سایه افکنده، بر زندگی روزمره مردم هم تأثیر گذاشته و در سطوح اجتماعی و اقتصادی تأثیرات عمده‌ای بر جای گذاشته است. بر این اساس بدیهی است که مردم از این وضعیت به طور طبیعی راضی نبودند و خواستار بهبود شرایط زندگی‌شان هستند، خواهان این هستند اشتغال بیشتر شود، میزان بیکاری کاهش پیدا کند و مسائل تأمین اجتماعی و امورات رفاهی و اجتماعی از موقعیت بهتری برخوردار باشد. این مشکلات و چالش‌ها در دوره آقای سارکوزی هم بود و حتی می‌توان عنوان کرد یکی از دلایل شکست آقای سارکوزی بحث مسائل اقتصادی و مالی در داخل فرانسه بود و دولت ایشان هم نتوانست با مشکلات اقتصادی و مالی مواجه شود و راه‌حل‌های قابل قبولی را ارائه کند. این مسئله باعث شد مردم پای صندوق‌های رأی واکنش نشان دهند و به رقیب آقای سارکوزی که فرانسوا اولاند بود رأی دهند. ولی امروزه با دو استعفایی که در دولت آقای اولاند در همین مدت کوتاه صورت گرفته، نخست‌وزیر قبلی و حالا استعفای کابینه آقای والس و در خواست برای ترمیم کابینه در همین جهت است و نمی‌تواند بیلان خوبی برای دولت آقای اولاند باشد. فلذا بحث ترمیم کابینه و تشکیل کابینه جدید مطرح‌شده، واکنشی به مشکلات اقتصادی - مالی است که همچنان وجود دارد و واکنشی در قبال افکار عمومی مردم فرانسه است که از وضعیت موجود ناراضی هستند.

  وزیر اقتصاد فرانسه، آقای مونتبور یکی از کسانی بود که از سیاست ریاضت اقتصادی دولت اولاند و والس انتقاد کرده و این امر را یکی از دلایل اصلی کاهش رشد اقتصادی این کشور عنوان داشته است. آیا واقعاً سیاست ریاضت اقتصادی باعث این مسئله شده یا مشکل ریشه‌ای تر از این‌هاست؟

  سیاست‌های ریاضت اقتصادی تأثیر زیادی در این چارچوب داشته و طی سال‌های اخیر هم بحث‌های زیادی پیرامون سیاست‌های ریاضت اقتصادی، در فرانسه مطرح بوده، ولی از نظر افکار عمومی، این سیاستی است که توسط آلمان‌ها طراحی‌شده و فرانسه از سیاست‌های آلمان دنباله روی می‌کند. این مسئله با روحیه فرانسوی‌ها سازگار نیست. آن‌ها همواره از یک روحیه استقلال‌طلبی برخوردار بودند و اصولاً سیاست خارجی فرانسه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی همیشه بر یک مدار استقلال‌طلبی استوار بوده و به ویژه از زمان شروع جمهوری پنجم و ژنرال دوگل، که یک چهره استقلال‌طلب و کاریزما بوده، این استقلال‌طلبی در چهره سیاست خارجی فرانسه عیان بود. امروزه بحث دنباله روی فرانسه از سیاست اقتصادی آلمان، بحث مهمی است که در افکار عمومی فرانسه هم وجهه خوبی ندارد و در دوره آقای سارکوزی هم این موضوع مطرح بود، کما اینکه در افکار عمومی این کشور هم اصطلاح مرکوزی در اعتراض به این وضعیت مطرح شد. اصطلاحی که به خانم مرکل و آقای سارکوزی باز می‌گردد و حاکی از این واقعیت است که آقای سارکوزی دنباله روی خانم مرکل بوده است. امروز هم بحث سیاست ریاضت اقتصادی مطرح است. آلمان‌ها خیلی مایل نیستند که سیاست خود را در این رابطه تغییر دهند. این سیاست برای کشوری مانند آلمان که از اوضاع اقتصادی بهتری برخوردار است و به عنوان کشوری که بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی، پولی و مالی اروپا است و در میان 28 کشور عضو اتحادیه اروپا از وضعیت متمایزی برخوردار است، مساعد به نظر می‌رسد. اما این شرایط برای دیگر کشورهای اروپایی چون فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، یونان و ... متفاوت است فلذا سیاست ریاضت اقتصادی برای این کشورها سنگین بوده است و بر زندگی مردم عادی این کشورها هم تأثیر می‌گذارد و ما این تأثیر را در سطوح اجتماعی هم مشاهده می‌کنیم. لذا استعفای کابینه آقای والس، به نوعی در واکنش به افکار عمومی فرانسه است و اینکه این روند برای ترمیم کابینه صورت گرفته است.

  در فرودین ماه هم  که همزمان با انتخابات شهرداری‌ها بود، ترمیم دیگری صورت گرفت و نخست‌وزیر پیشین فرانسه جای خود را به آقای مانوئل والس داد. بر این اساس به نظر می‌رسد شرایط برای آقای اولاند خیلی مساعد نیست و به ویژه برای انتخابات پارلمانی رئیس‌جمهور فرانسه و حزب مطبوعش کار دشواری را در پیش خواهند داشت. شما شرایط را چگونه تحلیل می‌کنید؟

  همین طور که شما هم اشاره کردید، انتخابات چند ماه پیش که انتخابات شوراها و شهرداری‌ها بود، با اینکه جناح چپ و حزب سوسیالیسم هم انتخابات ریاست جمهوری و هم انتخابات مجلس نمایندگان را برده بود، ولی در انتخابات شهرداری‌ها، با شکست مواجه شد و بسیاری از شهرداری‌ها در شهرهای مهم فرانسه را از دست داد. به دنبال آن هم، نخست‌وزیر استعفا داد و آقای اولاند مانوئل والس را منصوب کرد. اینکه در آینده چه پیش خواهد آمد نیازمند گذشت زمان است و از حالا نمی‌توان در آن خصوص پیش‌بینی کرد. ولی در یک تحلیل کلی رقابت انتخاباتی قطعاً از حالا آغازشده و جناح‌های مختلف و به ویژه میان جناح راست، محافظه‌کار از یکسو و جناح چپ و سوسیالیست‌ها از سوی دیگر این رقابت را دنبال می‌کنند. همگان به انتخابات آینده چشم دارند. در شرایط فعلی به نظر نمی‌رسد دولت چپ گرای اولاند از موقعیت مناسبی برخوردار باشد و بنا بر نوشته‌هایی که در مطبوعات و رسانه‌های فرانسه دیده می‌شود، محبوبیت آقای اولاند تنزل قابل‌توجهی پیداکرده و درصد زیادی از آرای ایشان در نظرسنجی‌ها از دست رفته است و دولت آقای والس هم از این قضیه مستثنا نیست. این‌ها مسائلی است که در افکار عمومی تأثیر زیادی دارد و در پای صندوق‌های رأی می‌توانیم شاهد اثرات آن باشیم.

  با این تفاسیر و با عنایت به افزایش تمایلات رادیکالیستی و نژادپرستی دست راستی در کل اروپا که آرای مناسب این احزاب در انتخابات پارلمان اروپا خود موید این امر است، به قدرت رسیدن جریان دست راستی افراطی مارین لوپن در فرانسه محتمل است؟

  من شخصاً احتمال زیادی نمی‌بینم. برای اینکه جناح راست افراطی در شرایطی موفقیت‌هایی را به دست می‌آورد و در انتخابات کرسی‌های بیشتری را به دست آورد که مشکلات اقتصادی، مالی و سیاسی در کشور پیش آید. در انتخابات ماه ژوئن پارلمان اروپا هم در فرانسه جناح راست افراطی و جبهه ملی آقای ژان ماری لوپن که این روزها دختر ایشان ریاست این جناح را بر عهده دارد، برنده شدند و توانستند بیش‌ترین رأی را در پارلمان اروپا به دست بیاورند و حتی از جناح چپ و راست هم کرسی‌های بیشتری را صاحب شدند. این قطعاً مسئله مهمی است، ولی این مورد در رابطه با انتخابات پارلمان اروپا بود و یکی از دلایل این مسئله این بود که بسیاری از مردم پای صندوق‌های رأی نیامدند. در انتخابات ریاست جمهوری اوضاع متفاوت است. در آن شرایط مردم با جدیت بیشتری به قضیه نگاه می‌کنند و اگر احساس کنند ممکن است یک جناح افراطی بر سر کار بیاید، به این موضوع واکنش نشان می‌دهند و رأی نخواهند داد. بر این اساس ضمن اینکه اوضاع برای آقای اولاند و حزب سوسیالیست مناسب نیست و احتمالاً این جایگاه متزلزل در انتخابات آتی برای این حزب مشکل‌ساز خواهد شد، اما این مسئله باعث نخواهد شد که ما اعضای جبهه ملی و خانواده لوپن را در الیزه مشاهده کنیم.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد که این فدراسیون فعلا با هیچ مربی به جز کی روش مذاکره نکرده و تلاش می کند که این مربی پرتغالی را به ایران بازگرداند.

  علی کفاشیان – رییس فدراسیون فوتبال در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، درباره آخرین وضعیت کارلوس کی‌روش، گفت: ما و کی‌روش در بیشتر موارد تفاهم داریم و تنها چند مورد کوچک وجود دارد که باید درباره‌اش به توافق برسیم.

  درباره سرنوشت تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش، اظهار کرد: ما در بیشتر مفاد قرارداد تفاهم داریم، اما چند نکته کوچک باقی مانده که از کی‌روش خواستیم نظرش درباره آنها را بگوید. او به ما گفت که برای انجام کاری باید به دوبی برود و از آنجایی که ویزایش تمام شده بود از ایران رفت، اما اگر در نهایت درخواست‌های ما را بپذیرد برای امضا به ایران باز می‌گردد. ضمن این که کی‌روش گفته بود حتی اگر قرارداد را امضا کند باز هم باید برای انجام کارش از ایران برود و دوباره بازگردد.

  کفاشیان در چند روز گذشته بارها مصاحبه کرده و گفته بود که 99 درصد کار تمدید قرارداد با کی‌روش انجام شده است، با توجه به این که کی‌روش بدون امضای قرارداد از ایران رفته است، کفاشیان به ایسنا، گفت: درست است. 99 درصد کار انجام شده، اما نمی‌دانم چرا این یک درصد باقی مانده مدام بزرگ می‌شود. گاهی اقلیت زورش از اکثریت بیشتر است!

  وی درباره این که چقدر احتمال دارد که آن یک درصد باقی مانده نیز به تفاهم نزدیک شود، گفت: این دیگر به کی‌روش بستگی دارد که موارد درخواستی ما را بپذیرد. اگر این اتفاق بیافتد که همه چیز تمام می‌شود و او برای امضای قرارداد به ایران می‌آید.

  رییس فدراسیون فوتبال درباره مفاد قرارداد با کی‌روش و از جمله بحث حق فسخ قرارداد، گفت: حق فسخ در قرارداد گنجانده شده و هر زمانی که فدراسیون بخواهد قرارداد را فسخ کند باید درصدی از مبلغ قرارداد و نه تمام آن را به کی‌روش پرداخت کند.

  وی همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیکی جام ملت‌های آسیا، فدراسیون فوتبال چقدر منتظر پاسخ کی‌روش خواهد ماند؟ اظهار کرد: فعلا برای جام ملت‌ها وقت داریم و هیچ مشکلی نیست. مسابقات لیگ را نیز برای کی‌روش ضبط می‌کنیم و مارکار و همکارانش بازی‌ها را زیر نظر دارند. برنامه اردوها نیز چیده شده و پیگیر هماهنگی با کشورهای دیگر برای بازی‌های تدارکاتی نیز هستیم.

  رییس فدراسیون فوتبال همچنین درباره نحوه استفاده از کارلوس کی‌روش در تیم‌های پایه فوتبال ایران گفت: او قرار است به تیم‌های امید و زیر 19 سال ایران نظارت فنی داشته باشد و با مربیان آنها همکاری کند. ما نمی‌توانیم از یک مربی 10 کار بکشیم و بخواهیم که تیم‌های پایه را نیز اداره کند. همین که کی‌روش بتواند کارهایی را که از او خواسته‌ایم به خوبی انجام دهد کافی است.

  کفاشیان درباره دستیار ایرانی کی‌روش نیز به ایسنا گفت: ابتدا صبر می‌کنیم که تکلیف خود کی‌روش مشخص شود و وقتی که قرارداد امضا شد آن وقت در مورد دستیارانش صحبت می‌کنیم. قرار است دستیار ایرانی کی‌روش با توافق طرفین انتخاب شود و فرد یا افراد برگزیده باید مورد تایید کی‌روش و فدراسیون فوتبال باشند.

  کفاشیان درباره اظهار نظر کی‌روش مبنی بر وجود اختلاف بین فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: فکر می‌کنم از مصاحبه هایی که در چند روز گذشته انجام شده چنین برداشتی صورت گرفته است. ما به کی‌روش گفته‌ایم که ثبت قرارداد با او کاملا در اختیار فدراسیون است.

  وی درباره جو منفی ایجاد شده درباره کی‌روش در روزهای اخیر نیز گفت: همیشه این چیزها وجود داشته، ولی ما بر اساس مصوبات هیات رییسه فدراسیون کار را انجام می‌دهیم. اگر با کی‌روش قراردادی ببندیم باید چهار سال پاسخگویش باشیم. ممکن است دو سال بعد مجمع ما را برای ادامه کار در فدراسیون انتخاب نکند، بنابراین باید قرارداد را طوری منعقد کنیم که رییس بعدی به مشکل بر نخورد.

  کفاشیان درباره یکی از اظهارات وزیر ورزش مبنی بر این که وزارت ورزش و جوانان برای پرداخت حقوق کی‌روش هیچ پولی به فدراسیون فوتبال نمی‌دهد و سرنوشت بودجه فدراسیون فوتبال چه شده است؟ گفت: رسانه‌ها باید صحبت‌های وزیر را در این باره تفسیر کند. همچنین آنها باید درباره بودجه فدراسیون از وزیر بپرسند تا ما هم بدانیم که تکلیفمان چه می‌شود. ما نگران این مساله هستیم.

  کفاشیان در همین رابطه ادامه داد: ما دلواپسیم، چون هزینه‌های اداره فدراسیون فوتبال بسیار سنگین است. ما برای این که کاملا روی پای خود بایستیم مشکل زیادی داریم. ضمن این که صدا و سیما هم حق فوتبال را پرداخت نمی‌کند. برای این که بتوانیم در فوتبال سازندگی کنیم همه باید به ما کمک کنند.

  رییس فدراسیون فوتبال درباره سرنوشت حق پخش تلویزیونی رقابت‌های فوتبال نیز، به ایسنا گفت: قصد ما این بود که از ورود دوربین‌های صدا و سیما به مسابقات لیگ برتر جلوگیری کنیم، ولی به خاطر مصالح کشور و اظهار نظر وزارت کشور دو هفته‌ دیگر این کار را به تعویق انداختیم. باید تکلیف این مساله تا آن زمان روشن شود وگرنه واقعا اجازه ورود دوربین ها را نمی‌دهیم.

  وی افزود: وقتی به باشگاه‌های پرطرفداری مثل استقلال و پرسپولیس پولی نمی‌دهند و آنها مجبورند با بدهی‌های خود بسوزند و بسازند دیگر چه نیازی است که فوتبالمان حرفه‌ای شود. ما بهتر است با این وضعیت به سمت فوتبال آماتور برویم و هر کسی خواست برای خودش بیاید و برود. صدا و سیما بیشترین بهره‌برداری را از فوتبال و تبلیغاتش می‌برد.

  کفاشیان در پاسخ به این سوال که لحن صحبت‌های کی‌روش نشان می‌دهد که او با ناراحتی ایران را ترک کرده است،‌گفت: ایرادی ندارد، چون ما هم از رفتن او دلخوریم.

  وی افزود: طبق آخرین صحبتهایی که داشتیم متنی را آماده کردیم که آن را برای کی‌روش می‌فرستیم، اگر او این متن را تایید کرد و حاضر به امضای آن بود به ایران باز می‌گردد و کار را شروع می‌کنیم.

  رییس فدراسیون فوتبال درباره علت رفتن کی‌روش از ایران، گفت: او دیروز (پنجشنبه) با ما تماس گرفت و گفت که هم ویزایش تمام شده و هم در دوبی کاری دارد که باید برای انجامش برود. او سپس به پرتغال می‌رود، ولی اگر متنی را که با ایمیل برای او می‌فرستیم بپذیرد و برای امضای آن به ایران بیاید کار را شروع می‌کنیم.

  کفاشیان درباره گفته کی‌روش مبنی بر این که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان باید اختلاف خود را کنار بگذارند، گفت: وزارت ورزش اختیار امضای قرارداد با کی‌روش را به ما سپرده و این وظیفه فدراسیون است، اما ما هم برای امضای قرارداد چهار ساله باید همه چیز را بررسی کنیم، چون باید در این مدت پاسخگو باشیم و هر گاه کار در میانه راه قطع شود خسارت سنگینی به فدراسیون تحمیل می‌شود.

  وی درباره آماده سازی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا نیز، گفت: برای تیم ملی هیچ نگرانی وجود ندارد. برنامه اردوها تا جام ملت‌ها کاملا مشخص است و حتی اگر کی‌روش قرارداد جدید را امضا می‌کرد هم فعلا کاری برای انجام دادن نداشت و تنها شاید بازی‌های لیگ را تماشا می‌کرد.

  رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: به جز کی‌روش تا الان با هیچ مربی ایرانی و خارجی مذاکره‌ای نکرده ایم و فعلا تمام فکرمان این است که با کی‌روش به تفاهم برسیم و کار را با او ادامه دهیم.

  کفاشیان در پایان اختلاف رقم پیشنهادی فدراسیون فوتبال با صدا و سیما را برای حق پخش تلویزیونی رقابت‌های فوتبال حدود 120 میلیارد تومان عنوان کرد.

  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 03:54 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اقدام گروه‌های تروریستی در گروگان‌گیری نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در استان قنیطره سوریه را محکوم و خواستار آزادی سریع و بدون قید و شرط این گروگان‌ها شد.

    مرضیه افخم افزود: بدون شک مسوولیت چنین اقدامی متوجه گروه‌های تروریستی و حامیان آنان است.

  هم‌چنین سازمان ملل با تایید ربوده شدن 43 تن از صلح‌بانان خود در مرز سوریه با سرزمین‌های اشغالی، خواستار آزادی هر چه سریع‌تر آن‌ها شد.

  علاوه بر ربوده شدن 43 تن از نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل در گذرگاه القنیطره سوریه در مرز این کشور با سرزمین‌های اشغالی، 81 تن دیگر از این نیروها در محاصره جبهه النصره و "جبهه اسلامی" قرار گرفته‌اند و اطلاع خاصی از سرنوشت آنها وجود ندارد.

  روز پنجشنبه جبهه النصره و برخی دیگر از گروههای افراطی مخالف دولت دمشق اعلام کردند که گذرگاه القنیطره در بلندی‌های اشغالی جولان، آخرین منطقه تحت کنترل دولت سوریه در مرز با اسرائیل را به تصرف خود درآورده‌اند.

  این در حالی است که خبرگزاری الجزیره نیز گزارش داده که ارتش سوریه بامداد امروز (جمعه) توانسته برخی مناطق در مرز این کشور با سرزمین‌های اشغالی را از چنگ مخالفان باز پس بگیرد.

  در پی ربوده شدن صلح بانان سازمان ملل در بلندی‌های جولان شورای امنیت،‌ آمریکا و انگلیس و برخی از کشورهای جهان آزادی هر چه سریع‌تر آن‌ها را خواستار شدند و مسوولیت هر گونه اقدام علیه آن‌ها را متوجه جبهه النصره و دیگر نیروهای مخالفان سوری واقع در بلندی‌های جولان دانستند.

  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 03:51 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • در بین اقلام سبد کالا و خدمات خانوارهای شهری در مردادماه سال جاری، بهداشت و درمان بالاترین نرخ تورم را به خود اختصاص داده است.

    با اعلام بانک مرکزی از تورم مرداد‌ماه در حالی تورم 12 ماهه دو درصد کاهش داشته که تورم ماهانه 1.3 درصد و تورم نقطه به نقطه 14.7 درصد افزایش یافته است.

  این در حالی است که بررسی تغییرات تورمی بین گروه‌های اصلی در سبد کالا و خدمات مصرفی خانوارهای شهری بیانگر تورم ماهانه 0.7 درصدی گروه کالا و 0.2 درصدی خدمات در مرداد‌ماه سال جاری است. همچنین افزایش 0.8 درصدی تورم گروه خوراکی‌ها نسبت به ماه قبل و رشد 6.8 درصدی آن نسبت به ماه مشابه سال قبل در ماه گذشته ثبت شد.

  در عین حال دخانیات با کاهش تورم همراه بود به‌طوری که نسبت به ماه قبل 0.9 درصد و همچنین نست به ماه مشابه قبل 7.8 درصد کاهش یافته است.

  بنابراین گزارش پوشاک و کفش مصرفی خانوارها افزایش تورم در مرداد‌ماه را پشت سر گذاشت به گونه‌ای که تورم ماهانه آن 1.1 درصد و تورم نقطه به نقطه 19.6 درصد رشد داشت.

  اما بررسی تغییرات قیمتی در گروه اصلی مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها نشان می‌دهد که تورم ماهانه این گروه 2.2 درصد و تورم نقطه به نقطه آن 16.2 درصد در پنجمین ماه سال و چهارمین ماه از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در فاز دوم افزایش یافته است.

  گروه اثاث، لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه با رشد تورمی همراه بود. این در حالی است که تورم ماهانه این گروه 0.5 درصد افزایش یافت. همچنین شاخص این اقلام از کالا در سبد مصرفی کالا و خدمات خانوارهای شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.8 درصد در مرداد‌ماه افزایش داشت.

  با وجود این‌که بهداشت و درمان نسبت به سال گذشته ارزان‌تر شده و بخشی از درآمد ناشی از هدفمندی یارانه‌ها به این گروه اختصاص یافت، اما در بین اقلام مورد بررسی بانک مرکزی بیشترین افزایش تورم را داراست. به گونه‌ای که تورم ماهانه بهداشت و درمان به 3.2 درصد و تورم نقطه به نقطه آن 32.1 درصد افزایش یافته است.

  حمل‌ونقل از جمله اقلام سبد کالا در مرداد‌ماه است که تورم ماهانه‌ آن نسبت به تیرماه ثابت مانده و تغییری نکرده است. اما تغییرات شاخص نسبت به ماه مشابه سال گذشته در این گروه 25.2 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

  بنابر اعلام بانک مرکزی تورم ماهانه 0.2 درصدی و تورم نقطه به نقطه 12.7 درصدی برای گروه ارتباطات در مرداد‌ماه ثبت شد.

  اما در دومین ماه تابستان سال جاری تورم ماهانه گروه تفریح و امور فرهنگی در مرداد‌ماه 0.5 درصد و تورم نقطه به نقطه آن 18 درصد افزایش دارد.

  همچنین تحصیل در ماه گذشته 13.3 درصد افزایش تورم را نسبت به ماه مشابه سال قبل تجربه کرد و تورم ماهانه آن به 0.3 درصد افزایش یافت.

  رستوران و هتل نیز تورم ماهانه 2.2 درصدی و تورم نقطه به نقطه 19.2 درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل در مرداد‌ماه پشت سر گذاشتند.

  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 03:50 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • کارلوس کی‌روش در آخرین لحظات ترک ایران گفت: تا وقتی وزیر ورزش ایران مخالف حضور من در تیم ملی باشد، نمی‌شود کار کرد و تنها راه حل بازگشت من به ایران این است که وزیر و رییس فدراسیون فوتبال با هم کنار بیایند تا بتوانم دوباره به تیم ملی ایران خدمت کنم.

  کارلوس کی‌روش که صبح امروز ساعت 11:45 با پرواز امارات تهران را به مقصد دوبی ترک کرد، پیش از ترک ایران در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا، اظهار کرد: من آمده بودم تا با امضای قراردادی چهار ساله باز هم برای فوتبال ایران کار کنم و همه تلاشم را به کار گیرم تا تیم ملی ایران در مسابقاتی که پیش‌رو دارد موفق باشد. من همه توافقاتم را با علی کفاشیان، رییس فدراسیون ایران انجام داده‌ام، اما ظاهرا وزیر ورزش و جوانان ایران با حضور در من در تیم ملی مخالفت کرده است. بنابراین وقتی وزیر ورزش کشور مخالف باشد من دیگر کاری نمی‌توانم انجام دهم.

  وی که این گفت و گو را در آخرین لحظات ترک ایران با ایسنا انجام می‌داد ، تاکید کرد: من می روم و اگر فوتبال ایران مرا بخواهد باید رییس فدراسیون و وزیر ورزش با هم کنار بیایند و اگر توافقی میان آنها باشد، می‌توانند از من دوباره خواهند که به ایران برگردم.

  کی‌روش باز هم تاکید کرد: اگر وزیر ورزش مخالف باشد نمی‌شود کاری کرد. به هر حال من هدفم موفقیت تیم ملی ایران بوده و هست. من نمی‌توانم خودم را به کسی و یا به جایی تحمیل کنم.

  این مربی پرتغالی که پروازش با تاخیر نیم ساعته هم همراه شد در پایان خاطر نشان کرد: اگر فوتبال ایران به این نتیجه‌ برسند که با مربی دیگری کار کنند من برای هر مربی که عهده دار مسئولیت تیم ملی می‌شود آرزوی موفقیت می‌کنم و همواره دوست دارم فوتبال ایران و تیم ملی کشورش به بهترین عناوین برسد.

  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 03:47 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • خرمایی که داعش مسموم کرده، نوشابه‌هایی که فلج می‌کند. دلسترهای انگور و اناری که کور می کند و مریخ که هم‌اندازه ماه می‌شود. این‌ها ترکیب‌های آشنایی است که حالا به بحث اول شبکه‌های اجتماعی و فضاهای ارتباطی تلفن همراه تبدیل شده‌است. این گزارشی است درباره همه شایعه‌های عجیب و غریبی که این‌روزها ذهن شما و فضای تلفن همراه‌تان را پر کرده است.

  عطیه همتی: شاید برای شما هم اتفاق بیفتد.معمولا با این جمله‌ها آغاز می‌شود :« فوری فوری»، «لطفا اطلاع رسانی کنید» یا این طور:«از فلان مسئول در فلان‌جا نقلی شده که...». این روزها تلفن‌های همراه پرشده از پیام‌های -نه‌چندان- کوتاهی که ظاهرا هشداردهنده است و خبر از حقایقی می‌دهد که شما را نگران می‌کند. «زلزله سنگین تهران»، «آلودگی و مسموم بودن دلسترها»، « آلودگی آب معدنی و زمان بندی آب شهرها»، «درخشش مریخ» و کلی شایعه دیگر از جمله شایعاتی است که این روزها شنیده می شود. شایعاتی که شبکه های اجتماعی به پخش و گسترش آنها بیشتر کمک کرده است و گاهی عملکرد کند مسئولان در تکذیب و اطلاع‌رسانی و ابهام اخبار منتشر شده، در تاثیر گذاری و... آنها نقش مهمی دارد. 

  هشدار، زلزله در راه است

  اواخر مرداد و اوایل شهریور در غرب کشور به خصوص استان ایلام و شهرستان مورموری چندین زلزله اتفاق افتاد. دامنه این زلزله و پس لرزه هایش به استان خوزستان نیز رسید. در مناطق دیگر کشور از جمله شهرستان دماوند در استان تهران نیز زلزله رخ داد. با اینکه این زلزله‌ها خسارات جانی نداشته است، اما شایعات زیادی در کشور درباره زلزله به وجود آمد.از جمله این شایعات، وقوع زلزله های شدید در مناطق مختلف کشور مانند پایتخت و نواحی زلزله زده بود. پیش بینی زلزله ای به بزرگی 8 ریشتر در فلان ساعت، کندن صدها قبر برای کشته شدگان زلزله آینده و آمدن تعداد 40 روحانی برای اقامه نماز میت بر اجساد کشته شدگان زلزله آینده از جمله شایعاتی بود که در شهرهای مورموری و آبدانان منتشر شد. در بعضی مناطق که چند وقت اخیر زلزله ای نیز در آنها رخ نداده است موج شایعات به قدری بالا گرفت که مردم ترجیح دادند شب ها در پارک ها چادر بزنند تا از صدمات ناشی از زلزله دور باشند. مسئولین و کارشناسان بارها در مورد کذب بودن این شایعات خبرداده اند اما این اخبار همچنان در میان مردم نقل می‌شود.

  دلستر، مدیر خیالی بیمارستان و باقی قضایا!

  در چند روز اخیر شایعات دلستری هم زیاد بود. شبکه های اجتماعی چند روز اخیر حاوی پیامی بودند که در آن نسبت به مصرف دلستر انگور و انار هشدار داده بود. در متن این پیام آمده است. « دکتر سعیدی رئیس بیمارستان مصطفی خمینی درخواست اطلاع رسانی فوری از مردم دارد و گفته است که تا اطلاع ثانوی از خوردن نوع دلستر با طعم انگور و انار به‌علت استفاده از طعم دهنده‌های با ماندگاری بسیارپایین جدا خودداری کنید. برخی از این محصولات حاوی نوعی ویروس هستند که مستقیما و به سرعت بر روی بینایی و کاهش دید اثر گذاشته و منجر به دوبینی و ترک خوردگی کانون چشم خواهد شد.» در ادامه متن این پیام هم آمده است که تا کنون بیش از 10 مورد به این دلیل به بیمارستان میلاد و مصطفی خمینی تهران مراجعه کرده اند.»

  بعد از انتشار این شایعه اما، رئیس بیمارستان مصطفی خمینی این شایعه را تکذیب کرد. دکتر «سید سعید سید مرتاض» رییس بیمارستان شهید مصطفی خمینی تهران در گفتگو با سایت خبرگزاری «ایمنا» ضمن رد این پیام، آن را شایعه خواند و گفت: «چنین مطلبی صحت ندارد. بنده سال‌ها است که رییس این بیمارستان هستم و شخصی به نام سعیدی راد را در این بیمارستان نداریم که چنین خبری منتشر کرده باشد.»

  وی به مردم اطمینان هم داد که چنین شایعه‌ای واقعیت ندارد و مردم نباید از این بابت نگرانی به دل راه دهند.

  توزیع دلستر و خرمای آلوده در شهرستان کرمانشاه شایعه دیگری بود که دهان به دهان در میان مردم چرخید. این شایعه با این خبر میان مردم منتشر شد و مدتی مردم کرمانشاه را نگران کرد. آن هم با این متن :«دکتر چراغی رئیس بیمارستان امام رضای کرمانشاه درخواست اطلاع رسانی فوری به مردم ایران را دارد. به اطلاع تمام هموطنان عزیز برسانید که تا اطلاع ثانوی از خوردن خرما با هر نوع مدل جدا خودداری کنید.گروهک تروریستی داعش پس از تسلط بر زرادخانه های شیمیایی و میکروبی عراق، اقدام به آلوده نمودن برخی محصولات و قاچاق آن به داخل خاک ایران نموده است. این محصولات حاوی ماده شیمیایی اکسالات آمونیوم هستند که مستقیما و به سرعت بر روی سیستم عصبی اثر گذاشته و منجر به فلج شدن و مرگ فرد خواهد شد. تاکنون بیش از 10 مورد به بیمارستان امام رضا(ع) ارجاع داده شده است. خواهشمندیم تا می‌توانید به نزدیکان خود اطلاع دهید.» اما 2 شهریور معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن، تجارت استان کرمانشاه این خبر را تکذیب کرد و به این شایعه پایان داد تا مردم این شهر نفس راحتی بکشند.

   

   

   

   

  مریخ مثل ماه می شود!

  شایعه‌ نزدیک شدن مریخ به زمین و مشاهده ۲ ماه نورانی در شب ۵ شهریور ۹۳ را بسیاری از مردم جدی گرفتند و اقدام به نشر این خبر میان دوستانشان کردند. در این شایعه آمده که پنجم شهریورماه سیاره مریخ به بالاترین درجه درخشش در آسمان شب خواهد رسید و به اندازه کره ماه تمام در آسمان نمایان می شود. با چشم غیر مسلح به راحتی می توان آن را دید و این اتفاق عجیب که گویی دو ماه در آسمان شب حضور دارند هر 1200 سال یکبار اتفاق خواهد افتاد. این شایعه نیز تکذیب شد و یک کارشناس اختر شناسی در توضیح این شایعه گفت: « این متن خنده‌دار و صد البته یک شایعه بی‌پایه و اساس است. سیاره مریخ نصف زمین قطر دارد و مدارش به دور خورشید طوری است که در نزدیک‌ترین حالت فاصله مرکز سیاره سرخ تا مرکز سیاره زمین در ساعت ۲۲:۵۳ چهار شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۲،معادل ۵۵۷۸۵۰۰۶ کیلومتر فاصله داشت که این نزدیکترین فاصله بین مریخ و زمین در شصت هزار سال گذشته بود! و این در حالی است که ماه با ربع قطر زمین در بطور متوسط در ۳۸۴ هزار کیلومتری سیاره مان واقع شده است، بنابراین برای آن‌که مریخ به اندازه ماه در آسمان زمین دیده شود، باید ۷۰ برابر به زمین نزدیک‌تر شود که چنین اتفاقی جز بر اثر برخوردی کیهانی امکان‌پذیر نیست!»

  شایعات آب‌دار از بحران آب

  بحران آب در کشور به خصوص در مناطق گرمسیر و پرجمعیت کشور نگرانی های زیادی برای مردم ساکن در این مناطق به وجود آورده است. نگرانی‌هایی که باعث شایعه‌سازی های خبری هم شد. به طوری که متن های خبری بی سر و تهی از وضعیت آب های کشور و راهکارها و اظهارنظرهای مسئولین، بدون منبع و اسم و آدرس دقیق در شبکه های اجتماعی منتشر شد. یک نمونه از این متن‌ها این‌طور تنظیم شده است:«امروز در جلسه‌ای از یکی از مدیران آبفای تهران که وظیفه انتقال آب تهران را بر عهده دارد، نقل شد که ماجرای کمبود آب تهران جدی است. امروز بدون احتساب بارندگی های آتی  فقط برای 50 روز تهران آب خواهد داشت! به خیال آب معدنی هم نمانید. کل آب معدنی های موجود در فروشگاه های شهر مصرف یک ساعته تهرانی ها در کل و یک روز آب شربشان است!» شایعات آلودگی آب آشامیدنی در بعضی نقاط کشور به خصوص اصفهان و از کار افتادگی عملیات تصفیه و پمپاژ آب در این شهر دامنه شایعات را بیشتر کرد. اما مسئولان استان اصفهان و دیگر مناطق کشور از مردم خواستند که به سلامت آب آشامیدنی شهرهایشان اطمینان داشته باشند. آلودگی آب های معدنی و استفاده از آب چاه به جای آب معدنی نیز دیگر شایعه آبی بود که رئیس سازمان استاندارد گفت که در این خصوص بررسی هایی انجام شده اما تاکنون هیچ موردی کشف نشده است.

  نوشابه مرگبار، کالباس فلج کننده

  از ابتدای امسال در شهر شیراز شایعه آلوده بودن نوعی سوسیس و کالباس و نوشابه پپسی میان مردم شیوع پیدا کرد. در این متن نوشته شده است: »اطلاعیه مهم؛ دوستان به اطلاع تمام عزیزان خود برسانید که تا اطلاع ثانوی از خوردن سوسیس وکالباس  و نوشابه پپسی جدا خودداری فرمایید، برخی از این محصولات حاوی نوعی ویروس هستند که مستقیما و به‌سرعت بر روی نخاع اثر گذاشته و منجر به فلج شدن فرد خواهد شد. تاکنون بیش از 10 مورد به بیمارستان نمازی ارجاع داده شده است. خواهشمندیم تا می‌توانید به دیگران هم اطلاع دهید.»

  اما رضا نمازی رئیس بیمارستان نمازی شیراز این شایعه را تکذیب کرد و گفت: «پذیرش و بستری شخصی که بر اثر خوردن سوسیس و کالباس و یا نوشابه به بیمارستان نمازی منتقل شده باشد تکذیب می شود و هیچ بیماری با نشانه های شایعه شده در بیمارستان نمازی وجود ندارد.»

  این‌ها اولین شایعه‌های منتشر شده در شبکه‌های مجازی و ابزارهای ارتباطی تلفن همراه نبوده و قطعا آخرینشان هم نیست. اما شاید با آگاهی دادن و تکذیب به‌موقع این شایعه‌ها از سوی مدیران و مسئولان، بتوان نگرانی‌های به‌وجود آمده پس از فراگیر شدن و نقل پی‌در پی این شایعه‌ها در ابزارهای ارتباطی و اپلیکیشن‌های تلفن همراه را کم کرد. اپلیکیشن‎‌‌هایی که اگرچه می‌خواهند رسانه باشند، اما هیچ‌گاه نمی‌توانند دقت یک رسانه در آگاه بخشی به‌موقع، دقیق و با منبع خبری مطمئن را داشته‌باشند. شاید به‌همین خاطر است که باید همیشه به پیغام‌هایی از این دست شک کرد و بنا را بر غیرواقعی بودن آن گذاشت.

   

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: به خاطر به پایان رسیدن روادیدم مجبورم بدون امضای قرارداد ایران را ترک کنم.

  خبرگزاری فارس: مجبورم بدون امضای قرارداد ایران را ترک کنم/ نمی‌دانم بر سر توافقم با کفاشیان چه رخ داد؟!

    در خصوص اینکه چرا توافق نهایی با فدراسیون فوتبال ایران هیچ گاه منجر به عقد قرارداد نشد، گفت: ابتدا باید بگویم که متاسفانه برخلاف میل باطنی‌ام مجبور هستم ایران را ترک کنم. باز هم تاکید می‌کنم برخلاف خواسته خودم، چرا که بنده علاقه خاصی به تیم ملی ایران داشتم.

  وی ادامه داد:‌ طبق قوانین ویزایی که وجود دارد و بنا بر همین چارچوب اداری باید کشور ایران را ترک کنم چون تاریخ انقضای ویزای من فرا رسیده است.

  کی‌روش گفت: صادقانه می‌گویم که از این اتفاقاتی که برای تمدید قراردادم رخ داد، شوکه شدم چرا که باید بدون امضای قرارداد نهایی ایران را ترک کنم.

  سرمربی تیم ملی ایران یادآور شد: همان طور که همه از روند مذاکرات من با فدراسیون فوتبال ایران برای تمدید قرارداد آگاه بودند و طبق اعلام علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران که این موضوع را به طور عمومی اعلام کرد، در خصوص تمام بندهای قرارداد بین من و فدراسیون فوتبال ایران و البته مفاد آن به توافق نهایی رسیدیم. همین مسئله شوک‌آور است که چرا قرارداد نهایی امضا نشد.

  کی‌روش تاکید کرد: نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد چرا که این موضوع از اختیار من خارج است و دیگر تحت کنترل من نیست چون مطمئن نیستم در آینده نزدیک چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

  سرمربی پرتغالی در ادامه تاکید کرد:اگر به هر دلیلی فدراسیون فوتبال ایران نتوانست قرارداد مرا را امضا کند، از شما می‌خواهم که میزان علاقه‌ام به فوتبال ایران، به ویژه قدردانی‌ام از هواداران ایرانی را به آنها انتقال دهید.

  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 12:33 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • دو روز گذشته اختلالی در مسیر پشتیبان شرکت تایم وارنر کیبل باعث شد تا ارتباط ۱۱.۴ میلیون کاربر اینترنتی آمریکا با شبکه جهانی قطع شود.

    بعد از اختلال در کابل ارتباطی شرکت تایم وارنر کِیبل آمریکا، اینترنت همچنان برای 11.4 میلیون کاربر آمریکایی قطع یا مختل است.

  این اتفاق که هنوز هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای آن ذکر نشده، در ساعات ابتدایی چهارشنبه رخ داده و کاربران اینترنت این کشور در 29 ایالت ارتباط‌شان با شبکه جهانی قطع شده است.

  سخنگوی این شرکت در راستای چنین موضوعی گفته است که صبح چهارشنبه موضوعی باعث اختلال در شبکه پشتیبان شده که نهایتا کلیه سرویس‌های مورد تقاضا و اینترنت را از کار انداخته است.

  وی همچنین گفته است که تنها ظرف دو ساعت به این اختلال رسیدگی شده و کلیه مشترکان به حالت آنلاین بازگردانده شدند.

  علی‌رغم چنین اظهاراتی همچنان گزارشات بسیاری در ارتباط با اختلال و قطعی سرویس در ایالات مختلف، به این شرکت رسیده است اما به دلیل اینکه علت مشخص نیست، این شرکت همچنان در حال انجام تحقیقات برای یافتن مرکز مشکلات است.

  این کمپانی دومین ارائه کننده خدمات تلویزیونی و اینترنتی در ایالات متحده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • منابع لبنانی از تلاش دولت‌های ترکیه و قطر برای مذاکره با نیروهای داعش با هدف آزادی نیروهای امنیتی لبنانی گروگان گرفته شده به دست این گروه تکفیری خبر دادند.

    به نقل از پایگاه خبری «الاخبار»، «شیخ سالم رفیعی» رئیس سابق کمیته اندیشمندان مسلمان و از روحانیان سرشناس اهل سنت لبنان از «ابو طلال الحمد» فرمانده نیروهای داعش در منطقه «القلمون» لبنان خواست، مهلت سه روزه تعیین شده را تمدید کند که فرصتی ایجاد شود تا مذاکرات قطر و ترکیه  منجر به نتیجه مطلوب شود.

  روزنامه الاخبار به نقل از منابع خود در این مذاکرات  نوشت، دولت لبنان اطمینان دارد که نیروهای داعش هیچ یک از نیروهای امنیتی لبنانی گروگان گرفته شده را نخواهد کشت.

  مذاکره قطر و ترکیه با داعش

  روزنامه السفیر لبنان 5 روز پیش در تاریخ 23 آگوست (اول شهریورماه) گزارش کرده بود که نیروهای امنیتی لبنان به دست نیروهای جبهه النصره گروگان گرفته شده اند.

  در ادامه این خبر آمده بود:  9 مرد که به نظر می رسد 8 نفر آنها پلیس و یک نفر دیگر نیز سرباز باشد، در میان 24 نیروی امنیتی گروگان گرفته شده در نزدیکی مرز سوریه هستند.

  این در حالی است که هنوز تعداد دقیق شهروندان لبنانی که  به دست  نیروهای داعش گروگان گرفته شده اند، تائید نشده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید تاکید کرد: ما هنوز راهبردی برای مقابله با داعش در سوریه نداریم.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه خبری یو.اس.ای تودی، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه گفت که وی در حال ایجاد راهبرد منطقه‌ای بزرگتر علیه داعش در عراق و سوریه است.

  با این حال وی اذعان کرد که چنین راهبرد و راه‌حلی هنوز تدوین نشده است و وی صریحا گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه اقدام نظامی قریب‌الوقوعی در سوریه انجام خواهد شد، رد کرد و گفت که چنین گزارش‌هایی پیش از انجام ارزیابی‌های نظامی منتشر شده است.

  اوباما افزود: نابود کردن سرطانی همچون داعش آسان و یا سریع نخواهد بود اما من مطمئنم که ما می‌توانیم و این کار را انجام می‌دهیم. من قرار است جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا را به این منطقه بفرستم تا ائتلافی از شرکای قوی منطقه‌ای تشکیل دهد. نمی‌خواهم کاری را با عجله انجام دهم. ما هنوز راهبردی نداریم. گمان می‌کنم که پیشنهاد کنونی این باشد که ما سریعا اقدامی رو به جلو انجام دهیم.

  باراک اوباما در ادامه سخنان خود دولت روسیه را مسوول خشونت‌ها در شرق اوکراین دانست و هشدار داد که سیاست کرملین، روسیه را به طور فراینده‌ای در عرصه بین‌المللی منزوی خواهد کرد. وی گفت که روسیه از جدایی‌طلبان شرق اوکراین حمایت نظامی و مالی می‌کند و به آنها آموزش نظامی داده است.

  رئیس‌جمهوری آمریکا در عین حال دخالت نظامی غرب برای پایان دادن به بحران اوکراین را رد کرد و گفت: ما دست به اقدام نظامی نمی‌زنیم که معضل اوکراین را حل و فصل کنیم. کاری که ما می‌کنیم بسیج کردن جامعه بین‌المللی است تا بر روسیه فشار وارد کند. به نظر من بسیار مهم است که متوجه باشیم یک راه حل نظامی در این خصوص اتخاذ نخواهد شد.

  اوباما افزود: در نتیجه تحریم‌هایی که ما، کشورهای اروپایی و هم‌پیمانان جهانی ما وضع کردیم، روسیه بیش از هر زمانی بعد از جنگ سرد منزوی شده است. سرمایه از این کشور فرار می‌کند. سرمایه‌گذاران کنار می‌کشند و اقتصادش در حال سقوط است. اقدامات مداوم روسیه در اوکراین بیشتر برای خودش تبعات خواهد داشت.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه


 • مدارک جواد نکونام برای بازی در فوتبال اسپانیا هنوز آماده نشده است.


  ببه نوشته سایت noticiasdenavarra، باشگاه الکویت به عنوان باشگاه قبلی جواد نکونام هنوز مدارک مربوطه و ITC را برای اوساسونا نفرستاده تا او اجازه بازی برای تیم جدیدش را نداشته باشد.

  مدیر ورزشی باشگاه اوساسونا دیروز اعلام کرد در صورتی که باشگاه الکویت مدارک نکونام را تا ساعت 24 یکشنبه برای اوساسونا نفرستد، شاید آنها مجبور به فسخ قرارداد بازیکن ایرانی شان شوند چرا که یکشنبه شب مهلت نقل و انتقالات در فوتبال اسپانیا به پایان می رسد. البته یک راه دیگر هم وجود دارد و اینکه نکونام برای بازی کردن در اوساسونا تا ماه دسامبر و شروع فصل نقل و انتقالات زمستانی صبر کند تا به عنوان بازیکن آزاد بدون تیم بتواند بدون هیچ مشکلی با تیم جدیدش قرارداد امضا کند

  اگر چه نکونام نزدیک به یکماهی می شود که در تمرینات اوساسونا حضور دارد اما مدارک ضروری او برای بازی در تیم جدیدش هنوز به دست مسئولان اوساسونا نرسیده است و هنوز نام او برای بازی در لیگ دوی اسپانیا ثبت نشده است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه


 • سرمربی تیم‌ملی‌ ایران بدون دستیابی به عقد قرارداد و توافق ایران را به مقصد دبی و پرتغال ترک خواهد کرد.


  همانطور که شب گذشته اطلاع داده بودیم سرمربی تیم‌ملی‌ فوتبال ایران با اتمام تاریخ ویزای کار خود مجبور به ترک ایران است. کی‌روش قبل از ترک ایران در گفت‌وگوهای مطبوعاتی کاملا با احتیاط صحبت کرده و از حرف های او اینطور برمی آید که وی علاقمند به ادامه همکاری با تیم‌ملی‌ ایران است.

  مسئولان فوتبال ایران در مذاکره طولانی شان با کی‌روش به دنبال کاهش پرداختی ها و تعدیل خواسته های کی‌روش بوده اند و این روش کماکان از سوی علی کفاشیان پیگیری می‌ شود.

  کفاشیان و کی‌روش از دوران حضور تیم‌ملی‌ فوتبال ایران در جام‌جهانی مثل دو شطرنج باز قصد داشته اند بازی را به سود خود تمام کنند. آخرین مرحله این ماجرا رسیدن به قراردادی است که کی‌روش سعی داشته در آن امتیازات بیشتری از فدراسیون فوتبال بگیرد. اما این نسخه نهایی که برای استعلام به مراجع بالاتر فرستاده شده هنوز مورد پذیرش فدراسیون نیست و اگر کی‌روش از برخی شرط ها عدول نکند، این احتمال وجود دارد که قرارداد بسته نشود.

  البته این را هم در نظر داشته باشید که کی‌روش پیشنهادهای خارجی خود را از دست داده و حالا موضع ضعیف تری به نسبت یک ماه گذشته دارد، این همان نقطه ای است که فدراسیون فوتبال ایران دوست داشته سرمربی تیم‌ملی‌ به آن برسد.

  به نظر می‌ رسد با این منوال رالی بین آقای سرمربی و رئیس فدراسیون فوتبال مدتی بیشتر ادامه داشته باشد. درست مثل مذاکرات هسته ای!
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • یکی از خوانندگان مشهور که دارای آلبوم های معروفی در فضاهای مجازی است، پس از راه اندازی شبکه زیرزمینی تولید شوهای مبتذل برای تلویزیون های ماهواره ای، با هوشیاری مقام قضایی و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان رضوی در حالی به دام افتاد که تلاش نیروهای انتظامی برای دستگیری دیگر عوامل مرتبط با این شبکه در تهران و مشهد ادامه دارد.
   
  ماجرای فعالیت های زیرزمینی اعضای این شبکه در مشهد، زمانی لو رفت که قاضی ویژه مبارزه با جرایم رایانه ای در حال رصد فضاهای مجازی به کلیپی از یک خواننده معروف برخورد کرد که در تصاویر مبتذل آن، چند دختر جوان ایرانی نیز دیده می شدند. با توجه به تصاویر پشت صحنه منطقه فیلم برداری شده، این احتمال قوت گرفت که شوی مبتذل به صورت زیرزمینی و در ایران تهیه شده است؛ بنابراین به دستور «قاضی محمد رضازاده» گروهی از ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، بررسی دقیق این ماجرا را در دستور کار قرار دادند. گزارش خراسان حاکی است: همزمان با رصدهای اطلاعاتی، ماموران انتظامی به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد برخی از شوهای مبتذل تلویزیونی که در شبکه های ماهواره ای معاند نظام نیز به نمایش گذاشته می شود توسط یکی از خوانندگان معروف، در مشهد تولید شده است.
   
  با به دست آمدن اطلاعات تکمیلی در این باره، مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان رضوی با نظارت مستقیم مقام قضایی، عملیات شناسایی اعضای این شبکه را آغاز کردند. فعالیت های غیرمحسوس در مناطقی که احتمال فیلم برداری صحنه های مبتذل وجود داشت بیانگر آن بود که صحنه های مذکور در یکی از باغ های مشهد فیلم برداری شده است و جوان ۲۶ ساله ای  نیز آوازخوانی شوهای تلویزیونی را برعهده دارد.
   
  این گزارش حاکی است: ماموران انتظامی در ادامه تحقیقات خود، در یک عملیات غافلگیرانه که با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی شعبه ۸۲۵ مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد همراه بود موفق شدند عامل اصلی این شبکه و خواننده معروفی که آلبومی  را نیز در کارنامه خود دارد، در مشهد شناسایی و دستگیر کنند. با اعترافات این خواننده که شوهای مذکور به صورت زیرزمینی تهیه شده است دیگر عواملی که در تولید آثار مبتذل نقش داشتند نیز تحت تعقیب قرار گرفتند. این در حالی است که برخی از دخترانی که در تصاویر مبتذل دیده می شوند نیز شناسایی شده اند و احضار آن ها به دادسرای مشهد ادامه دارد. بنابراین گزارش، در ادامه رسیدگی به پرونده «شوهای مبتذل تلویزیون های ماهواره ای» همچنین مشخص شد که برخی از این فیلم ها در یکی از باغ های اطراف تهران تصویربرداری شده است و افراد دیگری نیز در تدوین شوهای مذکور نقش داشته اند که دستور دستگیری آنان از سوی «قاضی رضازاده» با هماهنگی پلیس تهران صادر شده است. بررسی های بیشتر در تاریکخانه این پرونده حساس، ماموران را به سوی بروشورها و تابلوهای تبلیغاتی کشاند که در ادامه تحقیقات پرونده از مخفیگاه اعضای این شبکه کشف شد. پیدا شدن لوازم مذکور حاکی از آن است که افراد مذکور همزمان با تولید شوهای مبتذل به امور تبلیغی در تصاویر تهیه شده می پرداختند که این موضوع نیز توسط مقام قضایی در حال بررسی است.
   
  ادامه بررسی ها مشخص کرد، برخی اطرافیان و نزدیکان خواننده معروف نیز در تهیه و تولید شوهای تلویزیونی نقش داشتند که تحقیقات در این باره ادامه دارد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • غلامرضا طیرانیان قاضی سابق دادگاه و وکیل دادگستری در این باره نوشت: با توجه به صغیر بودن پسر مقتول هنگام اجرای حکم و اینکه در سن و سالی نبوده که بتواند اظهارنظر کند پدربزرگ وی که قیم او بوده با دریافت دیه اعلام‌رضایت کرده است.
  19سال از روزی که نیازعلی به جرم قتل عمد، قصاص و ساعاتی بعد در راه سردخانه زنده شد می‌گذرد. این در حالی است که 20 روز پیش با درخواست پسر مقتول که حالا جوانی 25 ساله است، او دوباره بازداشت و دوباره به اعدام محکوم شده است. حالا پرونده در انتظار امضای رئیس قوه قضائیه است تا حکم اعدام دوباره اجرا شود.
   
  متهم به قتل، سال 74 یک بار اعدام شد اما ساعتی بعد علائم حیاتی در او دیده شد. او آن سال با پرداخت دیه و گذشت اولیای دم که پدر و مادر مقتول بودند، از اعدام دوباره رهایی یافت و مدتی بعد از زندان آزاد شد. مقتول وقتی فروردین سال 71 از دنیا رفت پسری دو ساله داشت که حالا 25 ساله شده و به خونخواهی از پدرش بلند شده است. نیازعلی 20 روز پیش بار دیگر با شکایت پسر مقتول راهی زندان شده و حکم قصاص او نیز در مدتی کوتاه صادر و تایید شده است. او حالا شاید کمتر از یک هفته با قصاص فاصله داشته باشد.
   
  ماجرا چه بود؟
   
  فروردین سال 71 بود که نیازعلی به وسیله یک تبر به شریک خود حمله کرد و او را در حالی به قتل رساند که به ارتباط او با همسرش شک کرده بود. اوایل سال 72، متهم به موجب دادنامه 72/76 به قصاص نفس محکوم شد و اسفند سال 74 این حکم به اجرا درآمد. محکوم به اعدام به مدت 20 دقیقه بالای چوبه دار معلق مانده بود و تا زمانی که پزشکی قانونی مرگ او را تایید نکرده بود طناب دار را از گردن وی باز نکردند. علائم حیاتی نیازعلی در مسیر انتقال او به پزشکی قانونی بار دیگر ظاهر و باعث تعجب همگان شد. براساس همین اتفاق، اولیای دم که شامل پدر و مادر متهم به قتل بودند با دریافت دیه او را بخشیدند و نیازعلی مدتی بعد از زندان رهایی پیدا کرد.
   
  500 میلیون تومان، هزینه رهایی
   
  پسر مقتول حالا پیگیر پرونده شده و حکم قصاص متهم در شرایطی صادر شده که برای اجرا شدن تنها نیاز به امضای رئیس قوه قضائیه دارد. شنیده‌ها حاکی از آن است که پسر مقتول برای دادن رضایت، 500 میلیون تومان از خانواده متهم تقاضا کرده و اعلام کرده در صورتی که این 500 میلیون تومان را دریافت نکند به هیچ‌وجه رضایت نمی‌دهد و خواهان اعدام است. حالا پس از گذشت بیش از 20 سال از این قتل و اجرا شدن حکم اعدام و پس از آن رضایت اولیای‌دم، متهم به خواسته پسر مقتول در زندان است و ممکن است هفته آینده اعدام شود.
   
  اجرای دوباره حکم قانونی نیست
   
  در ادامه مطلب
  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 11:43 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) از رونمایی سامانه موشکی ˈتلاش سهˈ در 31 شهریور ماه سال جاری خبر داد و گفت: سامانه موشکی تلاش 3 با برد بیش از 200 کیلومتر با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته است.

  به گزارش ایرنا و به نقل از قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی درجمع بسیجیان شرکت کننده در رزمایش بسیجیان کوی های سازمانی قرارگاه پدافند هوایی از افزایش نقاط گسترش پدافندی از 3600 نقطه به 5000 نقطه در آینده نزدیک خبر داد.

  وی خطاب به بسیجیان حاضر در رزمایش گفت: شما بسیجیان که بنا به فرمایش مقام معظم کل قوا مظلوم اما مقتدر هستید با سرنگون کردن پهباد در رزمایش امروز برای پدافند افتخار آفریدید.

  فرمانده قرارگاه در مورد پهباد مورد استفاده در رزمایش توضیح داد: پهباد پری پلن (بدون نیاز به کنترل از راه دور) برای اولین بار در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفت که با عملیات تاکتیکی موفق توسط بسیجیان شرکت کننده در رزمایش مورد اصابت قرارگرفته و منهدم شد.

  رزمایش یکروزه بسیجیان کوی های سازمانی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) امروز در سواحل دریای خزر و با هدف مردمی کردن دفاع برگزار شد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • در اواخر ماه سپتامبر، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به روسیه سفر خواهد کرد. این سفر در چارچوب اجلاس خزر در آستراخان انجام می شود. اواخر ماه سپتامبر ، نشست رهبران 5 کشور حاشیه خزر برگزار خواهد شد. روسای کشورهای ایران، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و روسیه برای حل و فصل مسأله مقام حقوقی خزر و بررسی تعامل بین المللی در اراضی حاشیه خزر با یکدیگر دیدار خواهند کرد.
  صدای روسیه نوشت: مأموریت ظریف در اروپا، ماموریت سرنوشت سازی برای ایران خواهد بود.
   
  در روز های آینده سفرهای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به چند کشور اروپایی از جمله ایتالیا، لوکزامبورگ و بلژیک آغاز می شود.
   
  سفرهای اروپایی وزیر امور خارجه ایران در آستانه رویدادهای مهمی اتفاق می افتد. این رویدادها هم بر رشد و توسعه مناسبات ایران – روسیه و حل و فصل مسأله هسته ای این کشور و هم بر آینده تعامل ایران با غرب تأثیر گذار خواهد بود. در این رابطه، مأموریت ظریف در اروپا از حالت سرنوشت سازی برای ایران برخوردار می شود.
   
  در اواخر ماه سپتامبر، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به روسیه سفر خواهد کرد. این سفر در چارچوب اجلاس خزر در آستراخان انجام می شود. اواخر ماه سپتامبر ، نشست رهبران 5 کشور حاشیه خزر برگزار خواهد شد. روسای کشورهای ایران، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و روسیه برای حل و فصل مسأله مقام حقوقی خزر و بررسی تعامل بین المللی در اراضی حاشیه خزر با یکدیگر دیدار خواهند کرد.
   
  اما سفر رسمی رئیس جمهور ایران به روسیه از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به علل عینی و ذهنی، همه انتظار دارند که مناسبات روسیه و ایران را احیا شده ببینند.
   
  در ماه اوت ، مسکو و تهران تفاهمنامه ای در باره توسعه مناسبات تجاری – اقتصادی دو جانبه به امضا رساندند. تمام مواضع قید شده در تفاهمنامه دقیق تر خواهد شد و بصورت اسناد معتبر دارای جهات مشخص در زمان اجلاس کمیسیون بین الدول روسیه – ایران در همکاری تجاری – اقتصادی که 10-9 ماه سپتامبر برگزارخواهد شد آماده می شود.
   
  اواخر ماه سپتامبر، روسای جمهور روسیه و ایران «نقطه نهایی» را خواهند گذاشت. قابل درک است که در مذاکرات روسای جمهور پوتین و روحانی، فقط از مناسبات تجاری – اقتصادی صحبت نخواهد شد. در زمان حاضرکه ایران و روسیه با تحریم های اقتصادی روبرو هستند ، حرکت آنها بسوی یکدیگر از مضمون جدیدی برخوردار می شود.
   
  از اینرو، سفر محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران به مسکو از اهمیت خاصی برخوردار می گردد. طرفین باید درباره فهرست طولانی مسائل سیاسی، اقتصادی، مالی و احتمالا نظامی به گفتگو بپردازند که مسکو و تهران در رفع آنها ذینفع هستند. سفر وزیر امور خارجه ایران به مسکو پایه و اساس خوبی فراهم خواهد کرد تا تمام برنامه های ماه سپتامبر با شرکت روسیه و ایران به موفقیت بیانجامد.
   
  مسأله هسته ای برای ایران اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل، در آستانه مذاکرات 1+5 و ایران که در آستانه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، 16 ماه سپتامبر در نیویورک برگزار خواهد شد ، ظریف اول ماه سپتامبر در بروکسل مذاکراتی با کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد داشت.
   
  هدف اصلی این نشست در بروکسل بحث در باره مکانیزم ادامه مذاکرات و رفع اختلاف نظرات برای دستیابی به موافقتنامه قابل قبول برای همه در باره برنامه هسته ای ایران خواهد بود. بدون وجود چنین سندی نمی توان در باره لغو نهایی تحریم های مالی – اقتصادی علیه ایران صحبت کرد. اما به عقیده کارشناسان سیاسی ، شانس رسیدن به توافق هسته ای و رهایی تهران از تحریم ها وجود دارد.
   
  در استانه این مذاکرات، وزیر امور خارجه ایران به ایتالیا سفر می کند که یکی از شرکای اصلی تجاری تهران است. محمد جواد ظریف در اروپا به احتمال بسیار زیاد سعی خواهد کرد امتیازاتی در مناسبات مابعد تحریمات تجاری – اقتصادی و مالی با غرب کسب کند.
   
  نباید این نکته نادیده گرفته شود که توافق های حاصله در اروپا می توانند برگ برنده تهران در مذاکرات ماه سپتامبر با روسیه در سطوح  مختلف بشود.
   
  بدین ترتیب، سفر محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران به اروپا دشوار خواهد بود، اما در تهران امیدوارند که قابل اجرا باشد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 •  

  غلامعلی حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی عصر امروزز(پنج‌شنبه) در نشست تشکیلاتی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه فتنه سال 88 آغازی برای تحولاتی در عرصه سیاسی ایران بود که هنوز هم ادامه دارد، اظهار داشت: بسیاری از مسائل امروز ایران یا ادامه فتنه 88 است و یا ادامه واکنش‌ها در مقابله با این فتنه است.

   

  *در فتنه 88 عده‌ای در تقابل با نظام بودند

  وی با تاکید بر اینکه در فتنه سال 88 کاملاً آشکار بود که عده‌ای در تقابل با اصل نظام بودند، تصریح کرد: اگر دعوای انتخاباتی بود که باید در همان زمان تمام می‌شد اما بعد از انتخابات عده‌ای تهمت تقلب را مطرح کردند و به رهبری فشار آوردند که انتخابات را باطل کنند اما ایشان بر قانون تاکید کردند.

   

  رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در بخشی از سخنان خود به فراز و نشیب‌های جریان اصولگرایی اشاره کرد و گفت: اوج اصولگرایی در پایان دولت خاتمی و قبل از آمدن دولت احمدی‌نژاد بود و بدترین حالت آن نیز در انتخابات سال 92 بود که دلیل آن تفرقه بین جریان‌های اصولگرایی و رفتارهای دولت قبل بود.

   

  *آقای روحانی را نماینده اصلاح‌طلبان نمی‌دانیم

  حدادعادل با بیان اینکه ما آقای روحانی را نماینده اصلاح‌طلبان نمی‌دانیم، یادآور شد: معتقد نیستیم که آقای روحانی نماد اصلاح‌طلبی در ایران است به این دلیل که سابقه آقای روحانی نشان می‌دهد وی نه دست راست آقای خاتمی بوده و نه بنیانگذار مشارکت یا عضو مجاهدین.

   

  *روحانی در کارنامه خود سخنرانی مثل 23 تیر 78 را دارد

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بالاخره وی در کارنامه خود نمره‌ای مثل سخنرانی 23 تیرماه سال 78 را دارد، گفت:  وی با این گذشته نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبی باشد اما اصلاح‌طلبان بر سر سفره اعتدالی که پهن کرده بود نشستند.

   

  *بنای همکاری با دولت را داریم و قصدمان تضعیف دولت نیست

  رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه در طول این یک سال بنای ما همکاری با دولت بوده است، گفت: قصد ما تضعیف دولت نبوده و نمونه آن رای اعتماد به وزرای دولت است؛ رایی که به کابینه آقای روحانی در مجلس نهم داده شد به اندازه سخت‌گیری که در مجلس هفتم نسبت به رأیی که به کابینه احمدی‌نژاد داده شد، نبود.

   

  *بالاترین رأی اعتماد به وزرای بعد از انقلاب به وزیر اقتصاد روحانی داده شد

  وی با تاکید بر اینکه ما نشان دادیم اگر وی وزیر قابل اعتماد معرفی کند به هیچ وجه سیاسی برخورد نمی‌کنیم، یادآور شد: بالاترین رای اعتماد در مجالس بعد از انقلاب به وزیر اقتصاد دولت آقای روحانی و در مجلس نهم داده شد.

   

  *نقد را حق و وظیفه خود می‌دانیم

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در طول یک سال گذشته هرجا لازم بوده مجلس به دولت کمک کرده‌ است،افزود: نگاه‌مان این نیست هرچه دولت بگوید ما نه بگوییم اما در مجلس ننشسته‌ایم که نسبت به هرچه دولت ارائه کرد سمعا و طاعتا باشیم بلکه دلمان می‌خواهد دولت موفق شود اما نقد را هم حق و وظیفه خود می‌دانیم؛ حال ممکن است یک نفر بیان گزنده داشته باشد که البته خوب نیست اما اصل نقد را نفی نمی‌کند.

   

  وی با تأکید بر اینکه اما در کنار این همکاری خطوط قرمزی هم داریم که یکی از آنها مسئله فتنه است،‌ افزود: مقام معظم رهبری هم با صراحت اعلام کردند فتنه خط قرمز ماست و ما هم افتخارمان این است که در مسیر رهبری حرکت می‌کنیم یعنی ولایت در عمل متجلی است.

   

  *در استیضاح اخیر هم نگرانی ما از خط قرمزی بود که رهبری بیان کردند 

  حدادعادل با تاکید بر اینکه استیضاح اخیر نیز ناشی از این بود که ما نگران این خط قرمز بودیم، تصریح کرد: بارها با وزیر علوم صحبت کردیم که شما بسیاری از روسای دانشگاه‌ها را از یک جریان سیاسی انتخاب کرده‌اید که پشتیبان فتنه 88 بوده‌اند و شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به این دلیل به آنها رأی نداده و نمی‌دهد پس شما هم اصرار نکنید اما وی قبول نمی‌کرد.

   

  وی یادآورشد: حال ممکن است رئیس دانشگاهی علمدار آن فتنه نبوده اما به آن جریان تعلق داشته که فتنه را طراحی کرده است.

   

  ریشه استیضاح به دلیل انتخاب برخی رؤسای دانشگاه‌ها بود که به جریانی که فتنه را طراحی کرده بود تعلق داشتند.

   

  مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه چرا دانشگاه را به دست جریانی بسپاریم که چنین سابقه‌ای دارد، گفت: وزیر علوم نتوانست پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه دهد، ریشه استیضاح این مسئله بود و موضوعات همچون بورسیه مطرح نبود.

   

  *اصولگرایان باید وارد وحدت شوند

  حداد عادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آینده جریان اصولگرایی اظهار داشت: اصولگرایان باید وارد وحدت شوند و ما باید راهکاری برای ورود در صحنه انتخابات به صورت متحد پیدا کنیم، ما به نوعی وحدت نظیر آنچه در مجلس هفتم داشتیم باید دست یابیم و در کنار این همگرایی برای زنده‌نگه داشتن گفتمان‌های اصولی انقلاب یعنی راهی که رهبری نشان می‌دهند پویا باشیم.

   

  *نباید اجازه دهیم اقتصاد مقاومتی به حاشیه برود

  وی با تاکید بر موضوع اقتصاد مقاومتی یادآور شد: نباید اجازه دهیم اقتصاد مقاومتی فراموش شده یا به حاشیه برود.

   

  حدادعادل با اشاره به اینکه در عرصه فرهنگ حساسیت بالاست، اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری کردند که در این خصوص سبک زندگی اسلامی بسیار مهم است.

   

  مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه سخنان خود به کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان، بحرین، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، مصر، یمن، لیبی و حتی ترکیه وجود دارد اشاره کرد که در آنها ثباتی که باید باشد وجود ندارد و گفت: کشوری که بیش از همه از ناحیه آمریکا تهدید و تحریم شده اما بیش از بقیه کشورها ثبات دارد که این ثبات سیاسی نشانگر اقتدار نظام است.

   

  *لازمه موفقیت در عرصه اقتصادی وجود آرامش در جامعه است

  وی با تاکید بر اینکه بزرگترین تعهد رئیس‌جمهور در برابر ملت حل مشکلات اقتصادی بوده و این تعهد مهمی است که هر رئیس‌جمهور دیگری هم که می‌آمد باید آن را مدنظر قرار می‌داد گفت: لازمه موفقیت در عرصه اقتصادی وجود آرامش در جامعه است؛ از این رو اگر ما در جایی تذکری می‌دهیم یا نقدی می‌کنیم یا مخالفتی داریم به این دلیل است که نگذاریم این دستاورد بزرگ صدمه ببیند.

  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 11:44 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • کاوشگران موفق شدند که یک اسباب‌بازی را که مربوط به 4 هزار پیش بود را از زیر خاک روستایی در ترکیه کشف کنند.
  به گزارش مشرق، گروه کاوشگران دانشگاه آنکارا یک اسباب بازی را در روستای «کول‌تپه کانیش- کاروم» در شهر آناتولی ترکیه کشف کردند.

  خبرگزاری فارس: کشف قدیمی‌ترین اسباب‌بازی

  بر اساس نشریه «علم و زندگی»، این اسباب‌بازی که یک جغجغه است در زمان کشف شهر تجاری پنهان در زیر خاک «کول‌تپه کانیش-کاروم» که متعلق به حدود 4 هزار سال پیش است کشف شده است.

  به نوشته این نشریه، به احتمال زیاد این قدیمی‌ترین اسباب‌بازی جغجغه در نوع خود است.

  کاوش و حفاری شهر تاریخی گل‌تپه از سال 1948 میلادی آغاز شده است.

  گروه کاوشگران مستقر در این محل از دانشگاه آنکارا و تحت نظارت جناب پرفسور «فکری کولاک اوقلوا» به فعالیت می‌پردازند.

  جنس این جغجغه از گل بوده و داخل آن نیز تکه‌های کوچک گلی قرار دارند.

  بدین ترتیب اگر این جغجغه را تکان دهیم، صدای مشابه مدل‌های امروزی خواهیم شنید.

  روستای «کول‌تپه کانیش- کاروم» یکی از کهن‌ترین روستاهای آسیای صغیر به شمار می‌آید.

  کول‌تپه حدود 2000 سال پیش از میلاد مسیح، شهری نسبتا بزرگ بوده و جمعیتی حدود 50 هزار نفر داشته است.

  برخی اوقات به نظر می‌رسد که جمعیت این شهر بیش از 70 هزار نفر بوده است.

  برخی از ساکنان این شهر از نژاد آشوری بودند ولی اکثر سکنه را آناتولی‌ها تشکیل می‌داده‌اند.

  بدون شک در این شهر به غیر از بزرگسالان، کودکان نیز زندگی می‌کردند و این جغجغه به یکی از همین کودکان تعلق داشته است.
  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 11:32 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • روحانی بزدلان سیاسی را فقط در حوزه‌ مذاکرات هسته‌ای مورد خطاب قرار داده اما این وزیر علوم او است که به استیضاح مجلس فراخوانده شده یا این که دعوا بر سر تفکیک جنسیتی است که چند هفته‌ای فضای عمومی را به خود اختصاص داده یا آن که انتقادهای مخالفان در زمینه حجاب و عفاف به صورت جدی پی‌گیری شده، حال قصه فرهنگ و وزارت ارشاد هم که جای خود دارد.
  سید رحیم لاری: حرف‌های دکتر حسن روحانی روز دوشنبه گذشته و در میان سفرا و نمایندگان ایران در خارج از کشور آن قدر تند بود که مجلس فردای آن روز و به درخواست 180 نماینده جلسه غیر علنی برگزار کرد و البته خود روحانی هم فردای این جلسه آمد و به نحوی عبارات دو روز قبل خود را تفسیر و تعبیر کند تا از تب و تاب اعتراضات اندکی کم بشود. شکی نیست که عبارات روز دوشنبه روحانی بسیار تند و خارج از ادبیات متعارف سیاسی بود البته نه تا آن حد که برخی از نمایندگان آن رکیک خوانده‌اند. با وجود این، خروج روحانی از ادبیات متعارف سیاسی باعث شد تا برخی حامیان او هم «ترسو» و «بزدل» خواندن منتقدان را شایسته شأن او ندانند و در نظر آنها این عبارات ادبیات فاخر یک رییس جمهور نباشد، به خصوص رییس جمهوری که به نام اعتدال سر کار آمده است.

  به هر حال، روحانی این عبارات را به کار برد و چه مشاورانش مثل حسام‌الدین آشنا و چه خود روحانی در توجیه دو روز بعد هم حاضر نشد تا آن گفته‌ها را پس بگیرند بلکه حتی در توضیحات خود به نحوی بر آن گفته‌ها اصرار هم داشتند. وقتی که روحانی آن حرف‌ها را زد برخی مثل محمدرضا تابش، نماینده اصلاح‌طلب مجلس، انگشت بر «فشارهای مضاعف» بر رییس جمهور گذاشتند با این توضیح که روحانی تحت فشارها چنین واکنش عصبی داشته اما با توجه به توضیحات بعدی روحانی و یارانش، آن عبارات واکنش عصبی یا ناگهانی و خارج از کنترل به فشارهای مضاعف نبوده چنان که حسام‌الدین آشنا هم گفت: «رئیس‌جمهور عصبانی نبود، ولی صریح بود».

  خیر، نمی‌توان گفت که روحانی از سر عصبانیت چیزی گفته بلکه باید حرف‌های او را بنا بر حساب و کتاب دانست و گویای رویه‌ای است که او پیش از این و در مواردی مثل بی‌سوادها، شلاق و بهشت به کار برده بود با این تفاوت که این بار بسیار تندتر از این رویه استفاده کرد. این رویه را می‌توان در قالب حرکات تند و ایذایی روحانی علیه مخالفان و منتقدانش تعریف کرد که به صورت بیان عبارات و جملات کوتاه انجام می‌گیرد. این که روحانی در سال‌های گذشته هم از این قالب استفاده می‌کرد یا نه جای خود، اما شاید بتوان استفاده از عبارت «من سرهنگ نیستم» روحانی در جلسه مشهور مناظرات انتخابات ریاست جمهوری را نخستین استفاده او از این قالب در دور جدید سیاسی وی دانست. استفاده از این قالب هم در آن جلسه و هم بعد در میزان آراء تاثیر داشت و قالیباف را به صورت قابل توجهی عقب راند و شاید به همین دلیل است که این رویه در بعد از این نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

  با توجه به این سابقه، حرکات ایذایی با این دست عبارات تند رویه روحانی است که چندان هم خلاف طبع موافقان او نیست. در واقع، موافقان روحانی هر از چند گاه انتظار برخورد تند روحانی با مخالفان را دارند که استفاده از این قالب جواب‌گوی این انتظار است. در این صورت، روحانی با استفاده از این قالب گوشه‌چشمی به موافقان خود دارد به خصوص این که خوب می‌داند محدودیت‌های زیادی در برآورده کردن مطالبات آنها دارد اما می‌تواند با این گزیده‌گویی‌ها حداقل رضایت خاطری برای آنها ایجاد کند. نکته قابل توجه این است که گزیده‌گویی و حمله فعلی روحانی به مخالفان فقط محدود به حوزه هسته‌ای بوده حال آن که هم فشارها در سطح عمومی و هم مطالبات موافقان او در حوزه‌های دیگر است.

  روحانی بزدلان سیاسی را فقط در حوزه‌ مذاکرات هسته‌ای مورد خطاب قرار داده اما این وزیر علوم او است که به استیضاح مجلس فراخوانده شده یا این که دعوا بر سر تفکیک جنسیتی است که چند هفته‌ای فضای عمومی را به خود اختصاص داده یا آن که انتقادهای مخالفان در زمینه حجاب و عفاف به صورت جدی پی‌گیری شده، حال قصه فرهنگ و وزارت ارشاد هم که جای خود دارد. جالب‌تر این که دلواپسان یا همان مخالفان اصلی با تیم هسته‌ای روحانی و مذاکرات آن چند ماهی است که کرکره دکان خود را پایین کشیده‌اند و بسیار کمتر از 6 ماه گذشته از مذاکرات هسته‌ای می‌گویند. به عبارت دیگر، روحانی در جایی از بزدلان سیاسی و راندن آنها به جهنم گفته که فشار چندانی علیه نیست و فشار در جاهای دیگر است؛ که یک وزیر را به مرز سقوط کشانده و دیگر وزراء و مسئولین را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

  شاید گفته شود که روحانی پرنده هسته‌ای را در اولویت تمام کارهای خود قرار داده و در مورد مذاکرات و انتقادها علیه آن حساس‌تر است و به همین دلیل، این حرکت ایذایی را انجام داده است. البته که پرونده هسته‌ای برای روحانی اولویت و اهمیت خاصی دارد اما در برابر این تلقی می‌توان گفت که او در حوزه هسته‌‌ای به این نحو حرکت ایذایی انجام داده تا بر دیگر حوزه‌ها تاثیری بگذارد. این حرکت روحانی مصداق آن مثل معروف است که «به در می‌گویم، دیوار تو گوش کن». روحانی با حرکت ایذایی خود علیه مخالفان در حوزه هسته‌ای این پیام به مخالفان و منتقدان در دیگر حوزه‌ها می‌دهد که قابلیت حرکتی مشابه علیه آنها دارد و می‌تواند به همین نحو به آنها نیز حمله کند. او به این صورت سعی به کم کردن فشارها در دیگر حوزه‌ها دارد بدون آن که با ورود مستقیم به این حوزه‌ها خود را درگیر مشکلات و کم شدن توجه‌اش به مذاکرات هسته‌ای کند.

  این نحو تحرک سیاسی روحانی حداقل موجب می‌شود تا مخالفان او در حملات خود به دولت احتیاط بیشتری به خرج دهند چون معلوم نیست که روحانی در یک حمله ایذایی دیگر به چه نوع عمل خواهد کرد. شاید به نظر می‌رسد که این نحو کنش سیاسی در شأن رییس جمهوری تحت شعار اعتدال نیست اما باید گفت که قواعد بازی در ایران نمی‌تواند همیشه بر مدار اعتدال پیش نمی‌رود و روحانی تشخیص داده در برخی مواقع از حدود اعتدال خارج شده و به صورت مقطعی هم که شده برخورد تندی با مخالفان خود بکند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: بارها با وزیر علوم صحبت کردیم که بسیاری از روسای دانشگاه‌ها را از جریانی انتخاب کرده‌اید که پشتیبان فتنه 88 بوده‌اند و شورای عالی انقلاب فرهنگی به این دلیل به آنها رأی نمی‌دهد اما وی قبول نکرد

  به گزارش نامه نیوز، غلامعلی حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی عصر امروزز(پنج‌شنبه) در نشست تشکیلاتی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه فتنه سال 88 آغازی برای تحولاتی در عرصه سیاسی ایران بود که هنوز هم ادامه دارد، اظهار داشت: بسیاری از مسائل امروز ایران یا ادامه فتنه 88 است و یا ادامه واکنش‌ها در مقابله با این فتنه است.

  *در فتنه 88 عده‌ای در تقابل با نظام بودند

  وی با تاکید بر اینکه در فتنه سال 88 کاملاً آشکار بود که عده‌ای در تقابل با اصل نظام بودند، تصریح کرد: اگر دعوای انتخاباتی بود که باید در همان زمان تمام می‌شد اما بعد از انتخابات عده‌ای تهمت تقلب را مطرح کردند و به رهبری فشار آوردند که انتخابات را باطل کنند اما ایشان بر قانون تاکید کردند.

  رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در بخشی از سخنان خود به فراز و نشیب‌های جریان اصولگرایی اشاره کرد و گفت: اوج اصولگرایی در پایان دولت خاتمی و قبل از آمدن دولت احمدی‌نژاد بود و بدترین حالت آن نیز در انتخابات سال 92 بود که دلیل آن تفرقه بین جریان‌های اصولگرایی و رفتارهای دولت قبل بود.

  *آقای روحانی را نماینده اصلاح‌طلبان نمی‌دانیم

  حدادعادل با بیان اینکه ما آقای روحانی را نماینده اصلاح‌طلبان نمی‌دانیم، یادآور شد: معتقد نیستیم که آقای روحانی نماد اصلاح‌طلبی در ایران است به این دلیل که سابقه آقای روحانی نشان می‌دهد وی نه دست راست آقای خاتمی بوده و نه بنیانگذار مشارکت یا عضو مجاهدین.

  *روحانی در کارنامه خود سخنرانی مثل 23 تیر 78 را دارد

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بالاخره وی در کارنامه خود نمره‌ای مثل سخنرانی 23 تیرماه سال 78 را دارد، گفت:  وی با این گذشته نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبی باشد اما اصلاح‌طلبان بر سر سفره اعتدالی که پهن کرده بود نشستند.

  *بنای همکاری با دولت را داریم و قصدمان تضعیف دولت نیست

  رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه در طول این یک سال بنای ما همکاری با دولت بوده است، گفت: قصد ما تضعیف دولت نبوده و نمونه آن رای اعتماد به وزرای دولت است؛ رایی که به کابینه آقای روحانی در مجلس نهم داده شد به اندازه سخت‌گیری که در مجلس هفتم نسبت به رأیی که به کابینه احمدی‌نژاد داده شد، نبود.

  *بالاترین رأی اعتماد به وزرای بعد از انقلاب به وزیر اقتصاد روحانی داده شد

  وی با تاکید بر اینکه ما نشان دادیم اگر وی وزیر قابل اعتماد معرفی کند به هیچ وجه سیاسی برخورد نمی‌کنیم، یادآور شد: بالاترین رای اعتماد در مجالس بعد از انقلاب به وزیر اقتصاد دولت آقای روحانی و در مجلس نهم داده شد.

  *نقد را حق و وظیفه خود می‌دانیم

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در طول یک سال گذشته هرجا لازم بوده مجلس به دولت کمک کرده‌ است،افزود: نگاه‌مان این نیست هرچه دولت بگوید ما نه بگوییم اما در مجلس ننشسته‌ایم که نسبت به هرچه دولت ارائه کرد سمعا و طاعتا باشیم بلکه دلمان می‌خواهد دولت موفق شود اما نقد را هم حق و وظیفه خود می‌دانیم؛ حال ممکن است یک نفر بیان گزنده داشته باشد که البته خوب نیست اما اصل نقد را نفی نمی‌کند.

  وی با تأکید بر اینکه اما در کنار این همکاری خطوط قرمزی هم داریم که یکی از آنها مسئله فتنه است،‌ افزود: مقام معظم رهبری هم با صراحت اعلام کردند فتنه خط قرمز ماست و ما هم افتخارمان این است که در مسیر رهبری حرکت می‌کنیم یعنی ولایت در عمل متجلی است.

  *در استیضاح اخیر هم نگرانی ما از خط قرمزی بود که رهبری بیان کردند 

  حدادعادل با تاکید بر اینکه استیضاح اخیر نیز ناشی از این بود که ما نگران این خط قرمز بودیم، تصریح کرد: بارها با وزیر علوم صحبت کردیم که شما بسیاری از روسای دانشگاه‌ها را از یک جریان سیاسی انتخاب کرده‌اید که پشتیبان فتنه 88 بوده‌اند و شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به این دلیل به آنها رأی نداده و نمی‌دهد پس شما هم اصرار نکنید اما وی قبول نمی‌کرد.

  وی یادآورشد: حال ممکن است رئیس دانشگاهی علمدار آن فتنه نبوده اما به آن جریان تعلق داشته که فتنه را طراحی کرده است.

  ریشه استیضاح به دلیل انتخاب برخی رؤسای دانشگاه‌ها بود که به جریانی که فتنه را طراحی کرده بود تعلق داشتند

  مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه چرا دانشگاه را به دست جریانی بسپاریم که چنین سابقه‌ای دارد، گفت: وزیر علوم نتوانست پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه دهد، ریشه استیضاح این مسئله بود و موضوعات همچون بورسیه مطرح نبود.

  *اصولگرایان باید وارد وحدت شوند

  حداد عادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آینده جریان اصولگرایی اظهار داشت: اصولگرایان باید وارد وحدت شوند و ما باید راهکاری برای ورود در صحنه انتخابات به صورت متحد پیدا کنیم، ما به نوعی وحدت نظیر آنچه در مجلس هفتم داشتیم باید دست یابیم و در کنار این همگرایی برای زنده‌نگه داشتن گفتمان‌های اصولی انقلاب یعنی راهی که رهبری نشان می‌دهند پویا باشیم.

  *نباید اجازه دهیم اقتصاد مقاومتی به حاشیه برود

  وی با تاکید بر موضوع اقتصاد مقاومتی یادآور شد: نباید اجازه دهیم اقتصاد مقاومتی فراموش شده یا به حاشیه برود.

  حدادعادل با اشاره به اینکه در عرصه فرهنگ حساسیت بالاست، اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری کردند که در این خصوص سبک زندگی اسلامی بسیار مهم است.

  مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه سخنان خود به کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان، بحرین، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، مصر، یمن، لیبی و حتی ترکیه وجود دارد اشاره کرد که در آنها ثباتی که باید باشد وجود ندارد و گفت: کشوری که بیش از همه از ناحیه آمریکا تهدید و تحریم شده اما بیش از بقیه کشورها ثبات دارد که این ثبات سیاسی نشانگر اقتدار نظام است.

  *لازمه موفقیت در عرصه اقتصادی وجود آرامش در جامعه است

  وی با تاکید بر اینکه بزرگترین تعهد رئیس‌جمهور در برابر ملت حل مشکلات اقتصادی بوده و این تعهد مهمی است که هر رئیس‌جمهور دیگری هم که می‌آمد باید آن را مدنظر قرار می‌داد گفت: لازمه موفقیت در عرصه اقتصادی وجود آرامش در جامعه است؛ از این رو اگر ما در جایی تذکری می‌دهیم یا نقدی می‌کنیم یا مخالفتی داریم به این دلیل است که نگذاریم این دستاورد بزرگ صدمه ببیند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • وقتی صحبت از سرطان به میان می‌آید مسلما هیچکس دوست ندارد علائم اولیه این بیماری را در خود شناسایی کند.
  به گزارش نامه نیوز، متاسفانه بسیاری از افراد وقتی می‌شنوند علائم ابتلا به سرطان‌های خاص در آنها وجود دارد به شدت جا می‌خورند اما بعدها متوجه می‌شوند که این علایم مدتهاست در آنها نمایان شده است.

  از آنجا که تشخیص اولیه سرطان در درمان آن نقش حیاتی ایفا می‌کند لذا بهتر است همه با علایم هشداردهنده اولیه سرطان آشنا باشند که در این گزارش به نقل از «نچرال نیوز» به آنها اشاره شده است:

  خستگی مفرط

  اگرچه برخی خستگی‌ها به دلیل داشتن مشغله‌های روزمره زندگی طبیعی به نظر می‌رسند اما اگر ناگهان احساس کردید برای انجام وظایف عادی و روزمره خود نیاز به خواب طولانی دارید، کم‌کم باید نسبت به این مسئله نگران شوید. بنابر اعلام یکی از انجمن‌های سرطان در آمریکا این خستگی زیاد از حد معمول می‌تواند نشانه برخی سرطان‌ها نظیر سرطان خون (لوسمی)، روده یا معده باشد. سایر سرطان‌هایی که سبب از دست دادن خون زیاد می‌شوند نیز می‌توانند در این خستگی نقش داشته باشند.

  تب خفیف اما ماندگار

  تب خفیف که به دمای حدود 37.6 الی 38.2 درجه سانتیگرادی بدن اطلاق می‌شود نیز می‌تواند یکی از علائم ابتلا به برخی عفونت‌ها باشد. این تب همچنین می‌تواند از علائم برخی سرطان‌ها نظیر بیماری‌ لنفوم هوچکین (بزرگ شدن بیش از حد غدد لنفاوی و کبد)، سرطان خون، لنفوم غیرهوچکین باشد. از آنجا که تب خفیف از علائم اصلی ابتلا به این سرطان‌ها است پس باید در صورت تکرار، آن را جدی گرفت.

  مشکل در بلع

  علاوه بر مشکل در بلع غذا، سایر اختلالات نظیر زخم شدن لب‌ها که در مدت زمان طبیعی التیام نمی‌یابد، گلودردهای مکرر یا مداوم، سرماخوردگی‌های مزمن یا مکرر، خونریزی غیرطبیعی یا دردهای بدون دلیل مشخص در دهان را نیز نباید نادیده انگاشت. بنابر اعلام انستیتو ملی سلامت آمریکا، علائم بالا می‌توانند از نشانه‌های سرطان‌های دهانی نظیر سرطان‌های حنجره، مری و زبان باشند. علاوه بر این سایر دلایل غیرسرطانی نیز می‌توانند منجر به بروز این علائم شوند.

  کاهش وزن غیرطبیعی و بی‌دلیل

  در حالی که این روزها شاهد همه‌گیر شدن چاقی مفرط در سراسر جهان هستیم لذا اگر فردی ناگهان دچار کاهش وزن غیرطبیعی و بدون دلیل شد، نگران‌کننده‌ است. اگرچه کاهش وزن به صورت طبیعی نشانه خوبی است اما اگر فردی مشاهده کرد بدون رژیم گرفتن، ورزش یا تغییر در سایر شیوه‌های زندگی دچار کاهش وزن می‌شود،‌ این کاهش وزن می‌تواند نشانه‌ سرطان باشد. بنابر اعلام انجمن سرطان آمریکا، این کاهش وزن ناگهانی می‌تواند از علائم سرطان معده، ریه، مری و پانکراس باشد. همچنین کاهش وزن ناگهانی و جدی می‌تواند ناشی از برخی مشکلات جدی در سلامتی باشد. اگر فردی یکی از علائم فوق را مشاهده کرد بهتر است هرچه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کند. در واقع هر گونه تغییر محسوس و غیرعادی را باید جدی گرفت و هرچه سریعتر برای معاینات ضروری به پزشک مراجعه کرد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • سایت abc News در یک گزارش تصویری، چهره مردم ایران را به تصویر کشیده است.  ادامه مطلب + تصاویر بیشتر
  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 10:36 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • دو تن از اعضای گروه تروریستی داعش طی مصاحبه اختصاصی خود با شبکه سی‌ان‌ان، کشتن گروگان‌های غربی همچون جیمز فولی را یک موهبت پربرکت و آرزوی خود خوانده‌اند. باشگاه خبرنگارن: دو تن از اعضای گروه تروریستی داعش طی مصاحبه اختصاصی خود با شبکه سی‌ان‌ان، کشتن گروگان‌های غربی را یک موهبت و آرزوی خود خوانده‌اند. یکی از این افراد در این فیلم می‌گوید، "آرزو می‌کنم من هم روزی بتوانم مانند برادرم که جیمز فولی را کشت، یک گروگان غربی را بکشم!"
  به گزارش نامه نیوز به نقل از دیلی میل، گفته می‌شود این افراد این مصاحبه را از منطقه‌ای دورافتاده در جنوب سوریه با شبکه سی‌ان‌ان انجام داده‌اند. یکی از این افراد با لهجه انگلیسی خود را "ابو انوار البریتانی" معرفی میکند و می‌گوید، "من افتخار می‌کنم که می‌توانم به عنوان یک عضو، دشمنان داعش را بکشم! کشتن جیمز فولی هم یک موهبت بود که به قاتل او داده شد!"

  او در ادامه می‌افزاید،‌ "می‌خواهد جیمز فولی باشد یا یک سرباز آمریکایی، دست‌های من همیشه آماده انجام این عمل پربرکت هستند." گفته میشود ابو انوار البریتانی نیز از جمله شهروندان انگلیس است که به همراه 500 تن دیگر هم‌اکنون از اعضای گروه تروریستی داعش هستند و در عراق و سوریه فعالیت می‌کنند.


  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • تصویر زیر مربوط به زمانی است که فرزاد حسنی به همراه امین زندگانی، هادی کاظمی و مجید آقا کریمی برنامه «تا انتها حضور» به تهیه‌کنندگی سیما هاشمی (خواهر متوفی سیدجواد هاشمی) را روی آنتن رادیو می‌بردند؛ برنامه‌ای که آن روزها مخاطبان بسیاری داشت.

  این عکس متعلق به همان روزهاست؛ یعنی 15 سال پیش.

  عکس: فرزاد حسنی و دیگران، 15 سال قبل

  آخرین ویرایش: جمعه 7 شهریور 1393 10:27 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات سایت : 5 1 2 3 4 5

پشتیبانی