عبدالله جلالی
قم - مدیرکل کمیته امداد استان قم با بیان اینکه قمی‌ها روزانه ۳۰ میلیون تومان صدقه می‌دهند، گفت: طی ۲ ماهه امسال در قم ۱۸ میلیارد و ۱۲۵ میلیون و ۳۳۲ هزار ریال صدقه جمع‌آوری شد.

به گزارش خبرنگار بُرک، عبدالله جلالی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: یکی از برنامه‌هایی که از ابتدای ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار دارد اطعام و افطاری به فقرا، محرومین و ایتام است...

وی گفت: از اقدامات انجام گرفته در خصوص ایتام و افطاری، توزیع بن کالا از فروشگاه‌های نزدیک محل زندگی خانواده‌های تحت حمایت، توزیع سبد کالا توسط خیرین و نیکوکاران بابت اطعام و افطاری، برپایی سفره‌های افطار در مساجد، تالارها و اماکن عمومی توسط بانیان و توزیع غذا درب منازل خانواده‌های تحت حمایت با کمک خیرین و بانیان است.

مدیرکل کمیته امداد قم عنوان کرد: در صورت کمک خیرین و نیکوکاران به ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر اطعام و افطاری داده می‌شود و همچنین به خانواده‌های یک نفره و دونفره تحت پوشش کمیته امداد ۱۰۰ هزار تومان و به خانواده‌های بالای دو نفر بالای ۱۵۰ هزار تومان بن و سرانه کالا داده می‌شود.

وی اظهار کرد: به ۴۰ درصد از خانواده‌های تحت حمایت در رده اول بن و سبد کالا توزیع می‌شود که بخشی از آن تهیه شده و از روزهای اول ماه رمضان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

جلالی ابراز کرد: پیش بینی می‌شود که حداقل ۲۵ میلیارد ریال برای اطعام خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شود.