کراپ‌شده - زباله دیر
نهاوند- رئیس اداره محیط‌زیست نهاوند گفت: محل دفن زباله‌های شهری در نهاوند دارای مشکلات زیادی بوده و از استانداردهای لازم بی بهره است.

محمد گیلانه در گفتگو با خبرنگار بُرک گفت: محل دفن زباله‌های شهری نهاوند که بیشترین زباله در آن دفن می‌شود متأسفانه دارای مشکلات و معایبی است...

وی اظهار کرد: مهم‌ترین مشکل آن رعایت نکردن فاصله استاندارد تا مناطق مسکونی و نبود خاک‌ریزی و دفن لایه‌لایه مطابق دستورالعمل است.

وی گفت: متأسفانه در حال حاضر زباله‌های جمع‌آوری‌شده به‌صورت دپو شده دفن می‌شوند که کاری غیر اصولی است.

رئیس اداره محیط‌زیست نهاوند گفت: این امر سبب می‌شود با تولید گازهای ایجاد شدهزباله‌ها به‌صورت خودبه‌خود آتش بگیرند.

وی اشاره کرد: مکاتباتی با شهرداری نهاوند و شورای شهر در خصوص رفع این معایب در سال گذشته انجام‌شده که تاکنون عملی دیده نشده است.

وی بابیان اینکه یکی از انواع زباله‌هایی که در این محل دفن می‌شد زباله‌های بیمارستانی بود، گفت: خوشبختانه اخیراً بیمارستان‌های شهرستان دستگاه‌های بی خطرسازی زباله‌های عفونی را خریداری کرده و زباله‌های عفونی خود را به زباله‌های طبیعی تبدیل می‌کنند.

گیلانه اظهار کرد: شهرستان نهاوند دارای ۱۸۶ روستا است که از این میان تنها تعداد محدودی از آن زباله‌هایشان استاندارد دفن می‌شوند و باقی به جان طبیعت روانه می‌شوند.

رئیس اداره محیط‌زیست نهاوند گفت: در حال حاضر حدود ۴ تا ۵ محل استاندارد برای دفن زباله در شهرستان وجود دارد که در سال گذشته حدود ۴۰ اخطار برای دفن زباله در محل‌های غیراستاندارد به روستاها صادرشده که میانگین ۳ اخطاریه صادرشده است.

وی افزود: در سال گذشته و سال جاری اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان ۴ دهیار را به دلیل رعایت نکردن مباحث زیست‌محیطی در خصوص جمع‌آوری و دفن زباله به دادگاه معرفی کرده است.