پیش بینی شاهزاده عربستانی درباره بروز اختلافات در صورت مرگ پادشاه این کشور، جنجال بسیاری به راه انداخته است.

به نقل از العالم، یک شاهزاده سعود بن سیف النصر در توئیتر مطلبی درباره احتمال وقوع درگیری بین اعضای خاندان سلطنتی آل سعود در صورت درگذشت پادشاه عربستان نوشت که این مطلب به سرعت در اینترنت منتشر شد و جنجال به راه انداخت...

این شاهزاده سعودی که عضو شورای بیعت عربستان است، 5 ژانویه 2015 در صفحه توئیتر خود شعری با مضمون ذیل نوشت که کاربران معنی آن را به خوبی فهمیدند: " زغالی مشتعل در زیر خاکستر می بینم شاید این زغال روزی زبانه بکشد. شعله با یکی دو چوب افروخته می شود و جنگ ها ریشه در گفتار دارد. "


سعود بن سیف النصر افزود : این زغال مشتعل اگر به دست خردمندان عربستان خاموش نشود، خشک و تر را خواهد سوزاند و آینده حکومت را به خطر خواهد انداخت .


این دو بیت متعلق به شاعری به نام "نصر بن سیار" است که با این دو بیت به "بنی امیه" درباره تداوم اختلافات و خطر از دست دادن تاج و تخت در صورت ادامه دادن به اختلافات هشدار می دهد .


شاهزاده سعود بن سیف النصر از نوادگان ملک سعود نخستین پادشاهی است که پس از ملک عبدالعزیز، بنیانگذار رژیم آل سعود به قدرت رسید.

در همین حال یک صفحه شخصی در توئیتر به نام " خبرگزاری احرار حجاز " درباره این اظهارات شاهزاده سعودی اعلام کرد : گفته ها و شنیده ها حاکی از وخامت وضعیت جسمی پادشاه عربستان و از دست دادن هوشیاری خود است.


ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به علت بیماری بستری است و گفته می شود که وی یک شب را نیز در بیمارستان بستری و سپس مرخص شد، ولی به علت عود بیماری دوباره بستری و جراحی شده است.


خبرگزاری احرار حجاز افزود: کارشناسان پیش بینی می کنند که مرگ پادشاه عربستان سبب بروز اختلاف بین اعضای خاندان آل سعود درباره جانشینی وی خواهد شد و این در حالیست که شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد این کشور مبتلا به آلزایمر است و قدرت تمرکز خود را از دست داده است .

همچنین گفته می شود که بسیاری از اعضای خاندان آل سعود مخالف واگذاری تاج و تخت پادشاهی به مقرن بن عبدالعزیز، معاون ولیعهد هستند.


شاهزاده سعود بن سیف النصر چندی پیش نیز در توئیتر از پادشاه عربستان به علت عزل و نصب های اخیر انتقاد کرده و نوشته بود که شاهزاده احمد بن عبدالعزیز شایسته ترین فرد برای نشستن بر تخت پادشاهی عربستان است.

شاهزاده احمد بن عبدالعزیز سی و یکمین فرزند ملک عبدالعزیز، بنیانگذار رژیم آل سعود است و مادرش حصه السُدَیری نام دارد .

فرزندان حصه السدیری خود را شایسته ترین افراد برای نشستن بر تخت پادشاهی عربستان می دانند.