معاون حمل و نقل دریایی اندونزی اعلام کرده است که غواصان توانسته‌اند جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده شرکت ایرآسیا را پیدا کنند.

بمقام‌های اندونزی گزارش داده  اند جعبه سیاه زیر قطعات بدنه هواپیما مانده است و برای بیرون آوردن آن به چند ساعت زمان نیاز است...

تونی بودیونو از مقام‌های وزارت ترابری اندونزی در مصاحبه مطبوعاتی گفته است غواصان صبح دوشنبه (۱۲ ژانویه/۲۲ دی) تلاش خواهند کرد جعبه سیاه را از اعماق آب‌های جاوه خارج کنند.

هواپیمای مسافربری ایرباس ای-۳۲۰ شرکت ایرآسیا با ۱۶۲ خدمه و سرنشین، که اکثر آنان شهروند اندونزی بودند، در روز ۲۸ دسامبر در نیمه راه پرواز دو ساعته از شهر سورابایا در اندونزی به مقصد سنگاپور، ناپدید شد و جستجوهای بعدی نشان داد که در نقطه‌ای در دریای جاوه سقوط کرده است.

جعبه سیاه عقب هواپیما قرار دارد و طوری طراحی شده است که در صورت سقوط هواپیما و حتی غرق شدن آن در اعماق آب، سالم بماند و تا ۳۰ روز بعد از سانحه علایم صوتی بفرستد.

دو روز پیش، بعد از دو هفته جست‌وجو مقام‌های اندونزی اعلام کردند علایم صوتی از اعماق دریای جاوه دریافت کرده‌اند که احتمالا از جعبه سیاه هواپیمای مسافربری ناپدید شده شرکت ایرآسیا بوده است.

تاکنون اجساد ۴۶ نفر از آبهای دریای جاوه بیرون کشیده شده است اما جستجوگران بر این باورند که بیشتر اجساد هنوز در داخل بدنه هواپیما هستند.