پلیس فدرال آمریکا تایید کرد که شهر «نیاگارا فالز» در شهرستان نیاگارای ایالت نیویورک برای دومین سال متوالی بیشترین آمار جرایم را داشته است.

گزارش دولتی ایالات متحده که با عنوان «جرایم آمریکا در سال 2013» منتشر شده نشان می‌دهد با توجه به وقوع 3391 مورد جرم و جنایت در سال 2013 در این شهر به ازای هر 10 هزار شهروند 684 مورد جنایت صورت گرفته است.

پس از «نیاگارا فالز»، ‌شهر بوفالو بیشترین آمار وقوع جرایم را با 15 هزار و 740 مورد گزارش جرم یا 608 مورد به ازای هر 10 هزار نفر در این ایالت داشته است. بر اساس این گزارش، «نیاگارا فالز» به عنوان خطرناک‌ترین شهر نیویورک اعلام شده و بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته از هر 81 شهروند یک نفر با احتمال قربانی شدن در جنایت‌های خشن در این شهر مواجه است و از هر 17 شهروند نیز یک نفر با احتمال قربانی شدن در جرایم مالی مثل سرقت از جمله سرقت خودرو روبروست.

به نقل از مای لایف، در بقیه شهرهای ایالت نیویورک احتمال قربانی شدن در این جرایم یک مورد از هر 52 نفر است. نگرانی‌ها از افزایش جرایم در این شهر به دلیل توریستی بودن این منطقه، جدی است. در این شهر همچنین آمار آزار و اذیت و تجاوزات جنسی نیز بالا است.